Codzienne hodowanie szczęśliwych, zdrowych kurczaków ze świeżymi jajami

Powiem to od razu: gdybym był kurczakiem, chciałbym nim być kurczak w stadzie Lisy Steele. Na szczęście dla kurczaków z podwórka na całym świecie, w swojej książce Fresh Eggs Daily: Raising Happy, Healthy Chickens…Oczywiście autorka dzieli się swoim wyjątkowym podejściem do opieki i pielęgnacji kurczaków, abyśmy wszyscy mogli mieć zdrowe, szczęśliwe stada. Autor uczy nas, że zioła i naturalne produkty mogą być stosowane do odżywiania i utrzymania zdrowia kurczaków zamiast chemikaliów lub antybiotyków.

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, ta książka zawiera zaskakującą ilość informacji na swoich stronach w bardzo czytelnym formacie. Chociaż przez pięć lat zajmowałem się wypasem własnego stada kurczaków i jestem już poza etapem nowicjusza, z tej książki wyniosłem wiele przydatnych informacji. W rzeczywistości książka nie ma być przewodnikiem dla początkujących na temat hodowli kurczaków, ale jest przeznaczona dla tych, którzy znają podstawy i są gotowi dodać do mieszanki zioła i naturalne metody leczenia. To powiedziawszy, zawiera również wiele świetnych podstawowych informacji – wszystko od wychowywania piskląt, zakładania kurnika i dostarczania kąpieli piaskowej po radzenie sobie z kwoczeniem i leczenie chorób.

Odżywcze pokarmy i zioła wspierają zdrowie

Jako zielarz jestem szczególnie zainteresowany mocą odżywczego jedzenia. Ciekawe, że zaczęłam czytać tę książkę w tym samym czasie, gdy zbierałam informacje o holistycznym żywieniu naszego kota rodzinnego – i sprowadza się to do tych samych zasad dla kotów, kurczaków i nas – po prostu jedz pełnowartościową karmę (z dodatkiem, że należy dla twojego gatunku oczywiście). Możemy zrobić coś więcej niż tylko suchą karmę dla kotów lub suszone nioski zacieru dla kurczaków, i to nie tylko dlatego, że chcemy je trochę rozpieścić – ale także dlatego, że przyczynia się to do ich długoterminowego zdrowia i pomaga uniknąć chorób na drodze poprzez budowanie silnej układ odpornościowy i utrzymanie ciała w równowadze.

Książka składa się z trzynastu rozdziałów dotyczących warunków zakwaterowania (kurtka, wybieg, budki lęgowe, miejsce kąpieli w kurzu), odżywiania (pokarm, woda i smakołyki), czynników sezonowych (lato, zima), naturalnych cykli (linienie i kwoczenie) ), powszechnych chorób i hodowli piskląt. Każdy rozdział opisuje, dlaczego i jak podejście autora do zapewniania kurczętom tego, czego potrzebują i wspierania ich naturalnych cykli i okresowych chorób, a także zawiera zalecenia dotyczące ziół, które można rutynowo podawać nie tylko w celu odżywiania kurczaków, ale także uspokojenia kur niosek w budce lęgowej , odstraszają szkodniki w kurnikach i wybiegach, uzupełniają kąpiel pyłową, wspomagają kury w okresie kwoczenia i kurcząt w okresie linienia oraz rozwiązują powszechne dolegliwości kurcząt. Wraz z opisem w tekście każdego rozdziału, zalecenia dotyczące ziół są podsumowane w tabelach na końcu każdego rozdziału oraz w dodatku dla łatwego odniesienia.

Będąc mięczakiem, który robi ciepłą owsiankę dla swoich kurcząt w szczególnie mroźne zimowe poranki i ręcznie dostarcza pędraki z ogrodu, od razu przeszedłem do rozdziału o ich psuciu. Zawiera szereg pomysłów na smakołyki – owoce, zboża, warzywa, kwiaty, chwasty – a także produkty, których należy unikać, a także przepisy na domową mieszankę nasion i sałatkę z kurczakiem (a przez sałatkę z kurczakiem mówimy o zielonej sałatce z jagodami i sosem z octu jabłkowego, nie ta inna sałatka z kurczakiem). Myślę, że moimi ulubionymi przepisami w tej książce są mieszanka paszowa Breakfast of Champion Layers zawierająca zacier warstwowy uzupełniony nasionami owsa, ziołami i probiotykami, napój elektrolitowy, który utrzymuje je w stanie nawodnienia w upalne letnie dni, oraz bogate w białko babeczki z moltem, które wspomagają odrastanie z ich piór. Lubię też patrzeć, jak autorka dostarcza te pokarmy do swojego stada – nie tylko zrzucone na kupę, jak twoja, ale oferowane w uroczych wiszących koszach, szerokich misach i kreatywnych karmnikach. To jasne, że naprawdę kocha zajmować się swoimi kurami i kogutami.

Przygotowałam już mieszankę paszową Breakfast of Champion Niosek dla moich kur i uzupełniam dietę moich piskląt owsem, oregano i innymi ziołami. Nie tylko jest to dla nich dobre, ale także sprawia, że ​​czuję się dobrze, wiedząc, że wspieram ich zdrowie i zapobiegam chorobom, stosując tę ​​samą filozofię, którą stosuję w stosunku do mojej rodziny – głębokie odżywianie za pomocą pełnowartościowej żywności i ziół. W końcu tak zawsze robiła natura!

Śniadanie mistrzowskich warstw

Druk

From Fresh Eggs Daily: Raising Happy, Healthy Chickens… Naturalnie, St. Lyons Press, 2013.

Składniki

1 50-funtowe podawanie warstwy worka
1 duża puszka staromodnych płatków owsianych
2 szklanki popękanej kukurydzy
4 szklanki łuskanych nasion słonecznika
4 szklanki suszonych wodorostów
2 szklanki siemienia lnianego
2 szklanki różnych suszonych ziół (przeczytaj więcej tutaj o wyborze ziół)
1 1/2 szklanki czosnku w proszku
1 1/2 szklanki proszku probiotycznego
1 1/2 szklanki ziemi okrzemkowej przeznaczonej do kontaktu z żywnością
1 szklanka drożdży piwnych ~ 153 ~
Kierunki

Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki i podawaj!

Weź udział w codziennym rozdaniu Świeże jajka!

We współpracy z Fresh Eggs Daily przekazujemy podpisany egzemplarz książki jednemu z naszych czytelników! Weź udział w rozdaniu, korzystając z aplikacji Rafflecopter poniżej. Możesz wejść codziennie, tweetując! Zwycięzca zostanie ogłoszony w tym poście i e-mailem 2 czerwca 2015 r. Powodzenia!

rozdanie Rafflecopter

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US