Wlewaj zioła w każdej części swojego życia jako zielarz-hobbysta

W ciągu ostatnich kilku tygodni o różnych rodzajach zielarzy, którymi można zostać — wyjaśniając, kim oni są, co każdy rodzaj zielarza może robić, linki do pomocnych zasobów i inspiracji oraz jaki rodzaj kursów Akademii Zielarstwa może pomóc każdemu typowi zielarza w ich podróży. Dziś mówimy o zielarzu-hobbyście.

Dla Zielarza-hobbysty, zielarstwo jest bardzo osobistym przedsięwzięciem. Badanie roślin i ziół może być ucieczką od stresów życia. W rzeczywistości zielarz-hobbysta może nawet uznać studiowanie ziół za akt dbania o siebie. Ludzie podążający tą ścieżką są dociekliwi, kontemplacyjni i zaangażowani. Zielarstwo jest dla nich zarówno kreatywnym, jak i kojącym ujściem, a dla hobbysty zielarstwa studiowanie ziołolecznictwa jest jak stary przyjaciel. W końcu zielarze uczą się przez całe życie, a nasza podróż wiedzy nigdy się nie kończy! Istnieje wiele narzędzi, których można się nauczyć, a przygoda nigdy się nie kończy!

Jeśli zastanawiasz się, czy ścieżka Zielarza-hobbysty jest dla Ciebie odpowiednia, rzućmy okiem na to, jak może wyglądać bycie Zielarzem-hobbystą!

Hobbysta zielarz

Zbieracz

Zbieracz to ktoś, kto lubi identyfikować i hodować lokalne rośliny. Wychodzą na pola, łąki i góry ze swoimi torbami do identyfikacji roślin, przewodnikami terenowymi, nożycami do zbierania pokarmu, zeszytami i innymi zapasami dzikiego rzemiosła, aby zbierać i zbierać plony natury. Poniżej znajduje się kilka artykułów na blogu Herbal Academy, które zbieracz chciałby przeczytać.

  Jak identyfikować i uprawiać dzikie rośliny za drzwiami wejściowymi ~ 253 ~
  5 przewodników po żerowaniu, które pomogą ci zidentyfikować i zebrać rośliny ~ 253 ~
  Jak rozpocząć żerowanie na swoim podwórku

  10 porad dotyczących dzikich ziół leczniczych

  Film ze spaceru po roślinach pokrzywy: identyfikacja, zastosowania, przygotowania i nie tylko!

Szef kuchni

Kucharza można znaleźć w kuchni, przygotowując kreatywne przepisy z wykorzystaniem ziół, przypraw i innych dzikich potraw. Zioła będące składnikami odżywczymi i smakowymi muszą być atrakcyjne dla szefa kuchni, podobnie jak właściwości zdrowotne, które mogą wnieść do żywności. Poniżej zapowiedź treści, które mogą zainteresować Szefa Kuchni z bloga Herbal Academy.

  5 Ziołowych książek kucharskich do Twojej kuchni

  Gotuj z ziołami!

  Przewodnik po wegańskich przyprawach 2019 ~ 253 ~
  Zbiór i gotowanie pokrzywy tej wiosny

  Jak zrobić DIY Pierścienie Zupy Ziołowej ~ 253 ~

Fermentator

Fermentator jest typem osoby zainteresowanej ziołowymi naparami piwa, miodem pitnym, kombucha i fermentowanymi produktami roślinnymi. Można je znaleźć w ich kuchni z ziołami, herbatami, drożdżami i cukrem, przygotowując bąbelkową miksturę, która z pewnością zaspokoi język, brzuch i umysł, lub na blogu Akademii Ziół, czytając poniższe artykuły o fermentacji.

  Piwo z Pokrzywy: Pyszny, Zdrowy Ziołowy Ferment

  Piwo ziołowe: starożytny napój na czasy współczesne ~ 253 ~
  Jak zrobić ziołowy szampan Kombucha ~ 253 ~
  Jak zrobić ziołowe domowe wino i miód ~ 253 ~
  Jak używać ziół do marynowania

Miłośnicy ziół

Entuzjastów Ziół można znaleźć przygotowując preparaty ziołowe, aby zaopatrzyć swój zestaw narzędzi ziołowych, tworząc protokół odnowy biologicznej na lato lub dodając zioła do swojej materia medica. Ta osoba nie może uzyskać wystarczającej ilości informacji na temat ziół, a jej apteka jest pełna ziół, których używa najczęściej. Poniżej znajduje się kilka artykułów na blogu Herbal Academy, które miłośnicy ziół z chęcią przeczytają.

  Jak zrobić ziołową mazidło Jethro Kloss ~ 253 ~
  10 prostych witalistycznych praktyk wspierających dobre samopoczucie

  Jak zrobić domową esencję kwiatową

  Jak zbudować pożywną herbatę

  Ajurwedyjskie porady dotyczące wiosennego dobrego samopoczucia

  Tworzenie lokalnej Materia Medica z Łopianem

Rzemiosło

Rzemiosła można spotkać podczas zbierania roślin i eksperymentowania z naturalnymi barwnikami, siedzącego na polach z notatnikiem, szkicującego ołówkami i farbami akwarelowymi, rysującego rośliny, a nawet w kuchni przygotowującego partię domowych produktów do pielęgnacji skóry. Zioła służą nie tylko do dobrego samopoczucia, ale także do praktycznych i pięknych rzeczy! Jeśli widzisz siebie w Crafterze, być może poniższe wpisy na blogu również przypadną Ci do gustu.

  10 botanicznych prezentów do wręczenia w tym roku ~ 253 ~
  Łatwe do wykonania przepisy na letnią pielęgnację skóry

  Ziołowe przepisy na pielęgnację skóry DIY na jesień i zimę

  3 kroki do pedicure z dodatkiem ziół dla pięknych paznokci i miękkich stóp

Ogrodnik

Ogrodnika można spotkać na zewnątrz z rękami w ziemi i tyłkiem w powietrzu! Niezależnie od tego, czy zmieniają glebę do wiosennego sadzenia, zbierają rośliny do suszenia lub upiększania domu, zbierają jesienią nasiona do przyszłych nasadzeń, czy też przygotowują się do uśpienia ogrodu na zimę, ogrodnik uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu! Poniżej zapowiedź treści, które mogą zainteresować Ogrodnika z bloga Akademii Ziołowej.

  12 zasad permakultury do wykorzystania przy planowaniu ogrodu ziołowego

  5 książek o ogrodnictwie ziołowym, które zainspirują Twój następny ogród botaniczny ~ 253 ~
  Ziołowa maść do rąk z cytrusami i eukaliptusem: najlepszy przyjaciel ogrodnika

  Ogrody zapylaczy 101: Pomoc Matce Naturze

  6 sposobów na nawożenie ogrodu ziołami

  Ogród Fantazji, Tworząc Wróżkowy Ogród Ziołowy

Następne kroki

Jeśli pragniesz edukacji, która może zaspokoić twoje potrzeby i zainteresowania jako zielarza, tutaj w Akademii Zielarstwa możemy się do tego odnieść. Stworzyliśmy nasze internetowe programy ziołowe nie tylko dla tych, którzy myślą o długoterminowych celach ziołowych, ale także dla tych, którzy mają krótkoterminowe cele i zainteresowania.

Jeśli czujesz, że Zielarz-hobbysta najlepiej Cię opisuje, mamy nadzieję, że dołączysz do nas w Akademii Zielarskiej i pozwolisz nam pomóc Ci w tej podróży.

Wprowadzający kurs ziół

Jeśli chcesz rzucić okiem na świat ziół, nasz wprowadzający kurs ziołowy może być właśnie tym, czego szukasz, aby rozpalić entuzjazm dla ścieżki uczenia się przez całe życie.

Nasz wprowadzający kurs ziołowy pomoże ci zrozumieć, w jaki sposób podejście ziołowe może wspierać promienne samopoczucie, a także poczujesz się bardziej komfortowo ORAZ podekscytowany przygotowywaniem i używaniem własnych herbat, nalewek i produktów do pielęgnacji ciała.

Pod koniec tego kursu będziesz mieszać nowe przepisy w kuchni, używać przypraw i ziół, o których nigdy nie wiedziałeś, że mają właściwości promujące dobre samopoczucie, i odchodzić zainspirowany do kontynuowania studiów zielarskich na poziomie średniozaawansowanym i wyższym !

Dowiedz się więcej o naszym wprowadzającym kursie ziołowym tutaj.

„Niedawno rozpocząłem kurs w Akademii Ziołowej, a treść jest niesamowita i przemyślana. Każdy, kto ma wątpliwości, czy wybrać Akademię Ziołową jako swoją szkołę, niech nie waha się na swojej drodze. Dają nawet więcej, niż obiecują”. – Rita

„UWIELBIAM zajęcia wprowadzające! Treść jest łatwa do zrozumienia i nie mogę się doczekać rozpoczęcia klasy średniozaawansowanej!” – Russell G.

„Wspaniałe lekcje, dobrze prowadzone i bardzo szczegółowe. Myślę, że jest to piękny, profesjonalnie wykonany i bardzo dobrze rozplanowany kurs, który każdy powinien zrobić!” – AP ~ 153 ~

Krótkie Kursy Akademii Ziołowej

Jeśli jeden z naszych podstawowych kursów ziołowych nie przemawia do Ciebie, mamy kilka krótkich kursów, które są specyficzne tematycznie i być może właśnie tego szukasz.

Nasz kurs Herbal Materia Medica zainspiruje i pogłębi twoją wiedzę zielarską, pomagając ci stworzyć (lub uzupełnić) własną materia medica. Jest idealny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych zielarzy!

Kurs Rzemiosła Ziołowej Fermentacji może pomóc Ci odkryć ekscytację i wyzwolenie płynące z tworzenia ziołowych fermentacji, w tym piwa ziołowego, ziołowego miodu pitnego, ziołowej kombuchy, ziołowego kefiru wodnego i ziołowej żywności fermentowanej lakto.

Wzmocnij swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem na naszym kursie Ziołowej Samoopieki i Zarządzania Stresem! Po ukończeniu tego kursu odejdziesz ze zintegrowanymi praktykami żywieniowymi, związanymi ze stylem życia i ziołami, aby wzmocnić, odżywić i wesprzeć siebie!

Na naszym najnowszym kursie botaniki i dzikiej przyrody możesz odkryć naukę identyfikacji botanicznej i sztukę dzikiego rzemiosła poprzez tę wciągającą podróż do dzikich jadalnych i ziołowych roślin! Po ukończeniu tych zajęć spojrzysz na przyrodę z zupełnie nowej perspektywy!

„Naprawdę pokochałem ten program! Jestem bardzo podekscytowany, że zacząłem swoją pierwszą Materia Medica! Ten kurs naprawdę pomógł mi zrozumieć wszystkie części monografii zielarskiej i pomógł mi nawiązać głęboką więź z ziołami, które badałem. To będzie tak istotne dla moich trwających studiów nad zielarstwem! Dziękuję Ci!” – R. Lovell

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US