Super przystępne zasoby do nauki ziół

Chociaż istnieje wiele bezpłatnych zasobów, z których można korzystać do nauki o ziołach, w pewnym momencie może się okazać, że jesteś gotowy albo zainwestować w coś bardziej dogłębnego lub w celu włączenia dodatkowych zasobów, które mogą pomóc w dalszym wspieraniu twojej obecnej edukacji zielarskiej.

Niektóre inwestycje mogą być dość kosztowne, ale jeśli chodzi o edukację zielarską, nie zawsze tak jest.

Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się kilkoma niedrogimi zasobami, z których możesz skorzystać, aby wesprzeć swoją przygodę z nauką o ziołach.

Przystępne cenowo materiały do ​​nauki ziół

Kursy

Chociaż istnieje kilka niesamowitych bezpłatnych kursów ziołowych online, takich jak nasz bezpłatny kurs zostania zielarzem, jeśli chodzi o edukację ziołową online, zazwyczaj dostajesz to, za co płacisz — na przykład im droższa inwestycja, tym więcej informacji można się spodziewać po materiale.

W Akademii Ziołowej mamy kilka kursów, które są niedrogimi, przystępnymi cenowo zasobami zaprojektowanymi, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o używaniu ziół. Od naszego kursu Herbal Materia Medica, kursu The Craft of Herbal Fermentation i Herbal Self-Care po kurs radzenia sobie ze stresem po nasz nowszy kurs botaniki i dzikiej przyrody oraz botaniczny kurs pielęgnacji skóry — mamy kursy tematyczne, które są doskonałym dodatkiem do twojego obecnego studia zielarskie.

Książki

Zaopatrzenie się w ziołową bibliotekę zajmuje całe życie — trochę tu, trochę tam. Podczas gdy niektóre książki mogą być bardziej inwestycją finansową niż inne, ostatecznie warto poświęcić, jeśli staną się zasobami, do których można się udać. Zanim jednak wydasz mnóstwo pieniędzy na zapełnienie półek z książkami, najpierw wypróbuj kilka przystępnych cenowo zasobów.

Po pierwsze, niektóre książki są dostępne online za darmo w całości, zwłaszcza dawne teksty ziołowe. Czasami książki Amazon Kindle o tematyce ziołowej trafiają do sprzedaży lub są dostępne za darmo. Google Books oferuje również bezpłatne podglądy wielu tekstów zielarskich, więc jeśli chcesz rzucić okiem na konkretną książkę, możesz ją tam wyszukać.

Jeśli zdecydujesz się kupić książkę, aby dodać ją do swojej biblioteki ziół, Amazon oferuje używane książki ze zniżką, podobnie jak Thriftbooks. Istnieje również kilka grup wymiany książek ziołowych na Facebooku, do których możesz dołączyć i uczestniczyć. I nie zapomnij o lokalnych antykwariatach! Nigdy nie wiesz, kiedy na półkach natkniesz się na klejnot w postaci książek o ziołach.

Mówiąc o lokalnych, twoja miejska biblioteka również może być dobrym źródłem informacji. Nawet jeśli nie mają obszernej kolekcji książek zielarskich, mogą uzyskać większy wybór na żądanie za pośrednictwem wypożyczeń międzybibliotecznych.

Jeśli szukasz książek o ziołach, które możesz dodać do swojej biblioteki ziół, mamy listę 101 naszych ulubionych w naszym poście na blogu, 101 książek o ziołach do zbudowania Twojej biblioteki ziół. Gromadzimy również recenzje wielu naszych ulubionych w naszym Ziołowym regale!

Zaopatrzenie

Chociaż wysoko cenimy edukację opartą na tekstach (niezależnie od tego, czy informacje te pochodzą z kursów osobistych, internetowych czy książek zielarskich), jest to tylko jeden element układanki w twoich studiach zielarskich.

Jednym z najlepszych sposobów poznania ziół i ożywienia ich jest używanie roślin do codziennego wsparcia i okresowych problemów, z którymi możesz się spotkać, niezależnie od tego, czy jest to pielęgnacja skóry, w domu, czy w celach zdrowotnych. Ten praktyczny czas z roślinami w kuchni jest nieoceniony, podobnie jak świadomość tego, w jaki sposób zioła i preparaty ziołowe wpływają na ciebie, pomagają i wspierają.

Aby to zrobić, będziesz potrzebować trochę ziół i chociaż możesz nie być gotowy do stworzenia pełnoprawnej domowej apteki, możesz zacząć zbierać zapasy, korzystając z następujących przystępnych cenowo zasobów.

Wiele rzeczy, których będziesz potrzebować, prawdopodobnie znajduje się już w Twojej kuchni — od garnków i miarek po sito i lejek. Sklepy z artykułami używanymi i wyprzedaże ogrodowe mogą być dobrym miejscem do znalezienia butelek, słoików i pojemników do przechowywania ziół oraz dodatkowych narzędzi kuchennych do przygotowywania preparatów ziołowych. Czasami lokalna restauracja, jeśli zostanie o to poproszona, odłoży duże szklane słoiki do przechowywania żywności, które normalnie poddałyby recyklingowi lub wyrzuciły! Możesz nawet przeszukiwać sklepy dolarowe w poszukiwaniu takich rzeczy, jak długopisy, markery, puste etykiety i zeszyty.

Jeśli szukasz przystępnych cenowo źródeł ziół, spróbuj poszukać lokalnych ziół (zabierz ze sobą doświadczonego przyjaciela i przewodnika po identyfikacji roślin), złóż wspólne zamówienie hurtowe lub weź udział w wymianie roślin z przyjaciółmi, lub hodować zioła w doniczkach na parapecie lub tarasie.

Członkostwa

Kolejnym elementem układanki związanej z edukacją zielarską, oprócz studiowania ziół i praktycznego doświadczenia z ziołami, jest uzyskiwanie nieco bardziej indywidualnych wskazówek od innych doświadczonych zielarzy i mentorów. Ten rodzaj edukacji często można uzyskać poprzez strony członkowskie i programy mentorskie.

Nasza własna strona członkowska, The Herbarium, jest wypełniona zaawansowanymi artykułami, podcastami, filmami, plikami do pobrania do wydrukowania i ponad 120 monografiami ziół, które pomogą Ci w dalszej nauce.

Amerykańska Gildia Zielarzy oferuje płatnym członkom bezpłatne webinaria tematyczne prowadzone przez doświadczonych zielarzy, a także udostępnia listę potencjalnych mentorów zielarskich z całego świata.

Amerykańska Rada Botaniczna to kolejne świetne źródło do sprawdzenia. Ta organizacja oferuje nie tylko bezpłatne informacje, ale także treści tylko dla członków, takie jak subskrypcja ich czasopisma HerbalGram, ekskluzywne zasoby online, klipy z ziołami, arkusze informacyjne i wiele więcej!

Członkostwo Amerykańskiego Towarzystwa Ogrodniczego oferuje bezpłatny wstęp do wielu ogrodów i związanych z nimi miejsc w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jeśli jesteś kimś, kto dużo podróżuje i chciałbyś odświeżyć swoje umiejętności identyfikacji roślin, wizyta w ogrodach botanicznych to świetny sposób, aby to zrobić!

Strony internetowe

Kolejnym niedrogim źródłem wiedzy o ziołach są strony internetowe szanowanych zielarzy. Chociaż nie wszystkie strony internetowe i blogi są sobie równe, istnieje kilka, które warto zobaczyć, jeśli chodzi o postęp w edukacji zielarskiej.

Oto kilka z naszych ulubionych!

  Blog Akademii Ziołowej

  Witryna internetowa Henriette Kress

  Witryna internetowa Michaela Moore’a

  Rajd Ziołowy

  Monografie ziół WHO

  Komisja E. Monografie

  Witryna Kiva Rose Harden

  Witryna internetowa Matthew Wooda

  Witryna internetowa Rosalee de la Foret

  Witryna internetowa Guido Masé

  Zielarskie monografie Davida Hoffmanna

  strona Jima Mcdonalda

  Witryna dr Marisy Marciano

  Witryna Marii Noel Grove

  PubMed

  Google Scholar

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w ziołolecznictwie i po prostu masz ochotę rzucić się w wir nauki, czy też jesteś w podróży od jakiegoś czasu i jesteś gotowy, aby przenieść się na wyższy poziom — te przystępne cenowo zasoby do nauki ziół są doskonałym miejscem do poznaj dziki i wspaniały świat ziołolecznictwa!

Mówiąc o przystępnych środkach do nauki ziół

W tej chwili w Akademii Ziołowej trwa sezon Powrót do szkoły i mamy do wyboru szeroką gamę kursów ziołowych online, od podstawowych kursów ziołowych, przez krótkie kursy, aż po pakiety ścieżek ziołowych.~153 ~

Kliknij tutaj, aby sprawdzić wszystkie nasze kursy! Chcielibyśmy zobaczyć cię na zajęciach!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US