Plantan, A Story

Na naszym podwórku rosną banany. Jestem nowym, jeszcze nie początkującym zielarzem i jeszcze go nie używałem. Czekałem, aż ktoś w moim domu zostanie ukąszony przez robaka, abym mógł spróbować zgnieść liść i zrobić okład z plwociny. Byłem zaintrygowany i trochę zniesmaczony tą koncepcją. Wydaje mi się, że pomysł przyłożenia mojej śliny do rany jest trudny do zaakceptowania w takiej kulturze dezynfekującej.

Dzisiaj mojego czterolatka użądlił „długi czarny owad ze skrzydłami i czułkami – po tym poznaje się, że to owad! Ale nie wiedziałem, że ma żądło. Widziałem nakłucie, a jego palec już zaczynał puchnąć. Wybieram piękny liść i przeżuwam. Smak był gorzki, ale nie nieprzyjemny. Wyjąłem zieloną kulkę, żeby założyć synowi palec, a on był przerażony i schował rękę za plecami. Upierałem się, że to pomoże, a on posłusznie pozwolił mi zabezpieczyć moją zieloną plamę nad swoim żądłem bandażem ze skóry aligatora. Po kilku minutach stwierdził, że już nie boli. Po mniej więcej godzinie zdjął bandaż i stwierdził, że jest lepiej. Tego wieczoru, kiedy kładłem go do łóżka, zauważyliśmy, że na jego palcu nie było żadnego śladu. Właściwie nie mogliśmy nawet ustalić, który to był. Powiedział: „Mamo, jesteś geniuszem. Rozwiązałeś problem.”

Post jest autorstwa uczennicy średniozaawansowanej, Emily Sawka.

 Zaawansowany kurs ziołowy jest przeznaczony dla studentów, którzy przeszli pewne szkolenie zielarskie, niezależnie od tego, czy są to warsztaty, wprowadzający kurs ziołowy, czy samodzielna nauka. W pierwszej części przyjrzymy się niektórym podstawowym koncepcjom, aby położyć podwaliny pod resztę kursu. Ten program będzie obejmował tematy pośrednie, takie jak bezpieczeństwo i skutki uboczne; dyskusje o teorii i energetyce; dogłębne omówienie fizjologii; i wskazówki dotyczące preparatów ziołowych. Przedstawimy wiele teorii i prac niektórych z najbardziej szanowanych obecnie zielarzy. Przyjrzymy się wielu różnym sposobom praktykowania ziołolecznictwa na przestrzeni wieków i temu, jak w ostatnich latach zaczęliśmy przywracać te tradycje. To jest 10 jednostek, kurs online.