Jak stworzyć ziołową Materia Medica (E-Kurs)

Dla nas na półkuli północnej zima zadomowiła się w naszych ogrodach, nad polami i nad dzikimi miejscami wokół nas. Dla niektórych z nas zima oznacza śnieg. Dla innych ponury krajobraz, w którym nic się nie porusza. Strasznie tęsknimy za obecnością naszych ogrodowych ziół i dzikich sprzymierzeńców.

Kusząca jest sosna na wiosnę i rozwój liści i łodyg, ale odkryliśmy, że zima to idealny czas na połączenie się z ziołami, nawet jeśli ich nie ma! Nawet jeśli nie możemy zakopać rąk w ziemi i kwiatach, możemy zakopać nosy w książkach i nawiązać kontakt ze starymi i nowymi przyjaciółmi ziołowymi, badając rośliny do naszych czasopism materia medica.

Mamy nadzieję, że dołączysz do nas na naszym zupełnie nowym kursie materia medica , podczas którego będziemy inspirować nasze badania ziołowe w tej zimnej, ciemnej porze roku i wzbogacać nasze ziołowe podróże, studiując kilka nowych ziół, które pomogą nam przetrwać do wiosny.~ 153~

Jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś materia medica do swoich studiów zielarskich — masz szczęście! Kurs uczy wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby zacząć od zera. Jeśli masz już materia medica, wiemy, że nadal będziesz zadowolony z kursu, ponieważ wypełniliśmy go naszymi najlepszymi wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi wyszukiwania i personalizowania twoich monografii.

Poznaj nasz najnowszy kurs — Kurs Herbal Materia Medica

Jest tutaj! Nasz najnowszy kurs, Kurs Herbal Materia Medica, jest odpowiedni dla wszystkich — zarówno początkujących, jak i zaawansowanych! Zapisz się już teraz, żeby nie przegapić. Nie chcesz przegapić tej okazji, aby połączyć się ze swoimi studiami zielarskimi jak nigdy dotąd!

Wierzymy, że łączenie się z ziołolecznictwem bezpośrednio poprzez same rośliny jest tak samo ważne, jak studiowanie teorii zielarstwa i naukowców. Z naszej miłości do ziół i naszego pragnienia inspirowania innych do dalszego wzbogacania ich badań o jedno zioło na raz, stworzyliśmy ten specjalny kurs, aby pomóc ci w nauce zbierania i opracowywania monografii ziołowych w celu stworzenia własnej, osobistej Materia Medica.

Czym w ogóle jest Materia Medica?

Te materia medica przybierały różne formy, od ręcznie iluminowanych rękopisów po tomy składane i współczesne książki. Zachęcamy naszych studentów do tworzenia własnych spersonalizowanych Materia Medicas w ramach naszych Średnio-zaawansowanych i Zaawansowanych Kursów Zielarskich i jest to praktyka, którą gorąco polecamy każdemu, kto jest zainteresowany nauką ziołolecznictwa.

Materia medica naszych studentów również przybiera różne formy, ale często jesteśmy proszeni o wskazówki, jak zacząć. Wpadliśmy więc na pomysł Kursu Herbal Materia Medica!

Dlaczego warto stworzyć ziołową Materia Medica

Kurs Herbal Materia Medica zapewnia wygodny szablon do rozpoczęcia własnej materia medica. Posiadanie jednolitego szablonu do pracy podczas studiowania ziół gwarantuje, że nie zapomnisz o zbadaniu ważnych obszarów, aby lepiej zrozumieć swoje zioła.

Poświęcenie czasu na skupienie się na pojedynczej roślinie podczas tworzenia materia medica pozwala lepiej zrozumieć wiele sposobów, w jakie pojedyncza roślina może wspierać zdrowie. Badanie tematów, takich jak rodzimy zasięg, uprawa i opis botaniczny, może również pomóc ożywić nasze akademickie zrozumienie, dzięki czemu możemy zacząć rozumieć „osobowość” rośliny.

Ale kurs wykracza poza zwykłe wyjaśnienie, jak pracować poprzez tworzenie monografii materia medica. Upewniliśmy się, że dodaliśmy mnóstwo informacji na temat bezpieczeństwa ziół, wskazówek badawczych i działań, które pomogą ci połączyć się z każdą rośliną w twoim dzienniku.

Zarejestruj się już dziś!

Zapisy na nasz kurs materia medica są teraz ograniczone czasowo. Tylko do 10-go można się wstępnie zarejestrować na swoje miejsce w kursie. Zajęcia rozpoczynają się 10 stycznia, a zapisy będą otwarte do stycznia 2017!

Zarejestruj się tutaj: https://theherbalacademy.com/product/herbal-materia-medica-course

Oto czego możesz się spodziewać w sześciu szczegółowych lekcjach składających się na ten kurs.

Lekcja pierwsza: Wprowadzenie

W Lekcji Pierwszej nauczysz się korzyści płynących z studiowania jednego zioła na raz i wybierzesz zioło (lub zioła), które włączysz do swojej materia medica podczas pracy nad kursem. Zaczniesz szukać pierwszych kategorii dla swoich stron materia medica.

Lekcja druga: Opisy roślin, botanika i zbiory

W Lekcji Drugiej zaczniesz odkrywać kolejne kategorie swojej monografii, w tym mini lekcję botaniki i jak napisać opis botaniczny swojej rośliny, jak badać, które części twojego zioła są używane i dowiedzieć się, kiedy są Zebrane.

Lekcja trzecia: Składniki roślinne, działania i zastosowania

Ta lekcja omawia rodzaje współczesnej literatury naukowej, które mogą być używane jako źródło informacji podczas badania rośliny, a także analizuje działania i zastosowania ziół zarówno z tradycyjnej, jak i nowoczesnej perspektywy. Zagłębiamy się nawet w chemię ziół, przyglądając się składnikom botanicznym, takim jak alkaloidy, sacharydy i terpeny.

Lekcja czwarta: Preparaty ziołowe, smak i energia

Zielarze używają pewnych terminów do opisania zachowania się ziół i tego, co czyni je użytecznymi we wspieraniu zdrowia. Lekcja czwarta dobrze przygląda się, w jaki sposób smak może dać ci wskazówki co do natury zioła, oraz unikalnego słownictwa, którego zielarze używają do kategoryzowania ziół.

Lekcja piąta: Bezpieczeństwo ziół, dawkowanie, harmonogram stosowania, skala kontinuum bezpieczeństwa ziół

W tej lekcji dokładniej przeanalizujemy kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem i zbadamy zasoby, które mogą pomóc w badaniu tych ważnych tematów, abyś mógł dodać te informacje do swojej materia medica.

Lekcja 6: Tworzenie Twojego Dokumentu Materia Medica, Twoja Ziołowa Podróż

Teraz, gdy ukończyłeś swoją pierwszą monografię roślin, jesteś na dobrej drodze do pogłębienia wiedzy o poszczególnych roślinach i zbudowania swojej materia medica! Przyjrzymy się kilku sposobom tworzenia materia medica i będziemy kontynuować ziołową podróż.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się już dziś!

Zorganizuj to wszystko za pomocą Materia Medica Journal

Nasz wspaniały Materia Medica Journal może pomóc Ci zorganizować studia zielarskie, jednocześnie tworząc przydatne narzędzie i cenną pamiątkę. Dzięki możliwości umieszczenia 50 monografii botanicznych z miejscem na dodatkowe notatki zawiera również przydatne wykresy i ściągawki dotyczące identyfikacji roślin, bezpieczeństwa ziołowego oraz wskazówek i wskazówek dotyczących wyszukiwania. Te notatki i wykresy znajdują się na początku i na końcu, aby ułatwić korzystanie z nich i wesprzeć Twoją podróż do nauki ziół.

Prosty, elegancki układ z wyskakującymi kolorowymi stronami ułatwia organizowanie badań dotyczących każdej rośliny. W każdej monografii zawarliśmy wszystkie kategorie, do których badania zachęcamy naszych studentów, gdy poznają zioło: nazwy botaniczne i zwyczajowe, opis botaniczny, zastosowania, działanie, dawkowanie i bezpieczeństwo oraz wiele innych. Jest też dużo miejsca na dodanie rysunku, fotografii lub innego wizualnego przedstawienia twoich ziół.

Ten piękny dziennik jest wykonany z ukrytą spiralną oprawą, która pozwala twojej materia medica leżeć płasko podczas badań i może być używany samodzielnie lub w połączeniu z dowolnym z naszych kursów. Został on jednak specjalnie zaprojektowany jako uzupełnienie naszego kursu Herbal Materia Medica!

Zarejestruj się w czasopiśmie Materia Medica lub odbierz je osobno na stronie: https://theherbalacademy.com/product/materia-medica-journal

Dowiedz się więcej o tworzeniu Materia Medica

Mamy nadzieję, że ten darmowy kurs wniesie odrobinę jasności i radości w zimowe dni i nie tylko. Po zapisaniu się na kurs i zakupieniu dziennika koniecznie odwiedź dwa z naszych najpopularniejszych artykułów na blogu, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tworzeniu własnej materia medica!

  • https://theherbalacademy.com/what-is-a-materia-medica/
  • https://theherbalacademy.com/one-herb-at-a-time-7-ways-to-inspire-your-herbal-studies/

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US