Jak rozpocząć szkolenie zielarza

Chcesz zostać zielarzem, ale nie wiesz od czego zacząć. To naturalne, ponieważ chociaż zielarz to ktoś, kto pracuje z ziołami i je studiuje, szczegóły dotyczące tego, jak i gdzie zielarz uzyskuje szkolenie zielarskie, zależą od zainteresowań i talentów danej osoby. Najczęściej praca, którą ludzie mają na myśli, gdy mówią, że chcą zostać zielarzem, ma coś wspólnego z pracą jeden na jeden z innymi ludźmi, pomagając im zwiększyć wiedzę na temat korzystnych dla zdrowia roślin. Zielarze, którzy pracują bezpośrednio z ludźmi w tego typu rolach, mogą być otwarci na pracę ze wszystkimi lub mogą preferować pracę z określoną grupą, taką jak kobiety lub zaniedbana społeczność lokalna.

Ale zielarze również pracują z roślinami i czasami wolą, aby zioła były głównym tematem ich pracy. Zielarze mogą być ogrodnikami i rolnikami i sprzedawać swoje zioła świeże lub suszone. Mogą skupić się na sprzedaży nasion i sadzonek dla innych. Mogą też być sprytni, którzy lubią tworzyć nowe przepisy i sprzedawać swoje produkty ziołowe – ekstrakty, maści, a nawet produkty kosmetyczne! Podczas gdy branża zmieniła się w ostatnich latach, a zielarze muszą teraz przestrzegać surowych przepisów, jeśli chcą sprzedawać swoje towary, nadal można to zrobić, a wielu natchnionych zielarzy odkrywa, że ​​jest to ich prawdziwe powołanie.

To, co łączy większość tych zielarzy, to ich pasja do ziołolecznictwa jako profesji publicznej. Jeśli jednak ziołolecznictwo wydaje ci się bardziej prywatną sprawą, nadal istnieje wiele opcji. Zielarze mogą być pisarzami, nauczycielami i artystami lub mogą być zielarzami po prostu dla siebie, swoich przyjaciół i rodziny. Jeśli nadal zastanawiasz się, jakim typem zielarza chcesz zostać, być może zechcesz dowiedzieć się więcej o wielu ofertach pracy dla zielarzy.

Niezależnie od tego, jakim typem zielarza chcesz zostać, nadal będziesz potrzebować edukacji zielarskiej i szkolenia, aby dostać się tam, gdzie chcesz być.

Twoja edukacja zielarska: od czego zacząć szkolenie zielarskie

Definicja zielarza jest dość inkluzywna i istnieje prawie tyle różnych sposobów, aby zostać zielarzem, jak być zielarzem. To naprawdę zależy od tego, dokąd chcesz iść ze swoją ścieżką. Staje się to bardzo widoczne, gdy porównasz to, co może być przydatne dla rodzinnego zielarza z tym, co może być potrzebne, aby zostać zielarzem klinicznym.

Szkolenie zielarza, które możesz rozważyć, gdy zostajesz rodzinnym zielarzem, może być bardziej nieformalne, a nawet zorganizowane wokół pojawiających się potrzeb twojej rodziny, podczas gdy stanie się typem zielarza, który pracuje ramię w ramię z profesjonalistami medycznymi, wymaga zupełnie innego podejścia. Często zielarze kliniczni stwierdzą, że dobra praktyczna znajomość anatomii i fizjologii jest ważna, podobnie jak poczucie komfortu z bardziej naukową stroną ziół – składem chemicznym roślin, nomenklaturą botaniczną oraz umiejętnością czytania oficjalnych czasopism i badań .

Ale chcę zostać certyfikowanym zielarzem

Niektórzy początkujący zielarze chcą zostać „Certyfikowanym zielarzem”. Należy jednak pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie ma czegoś takiego! Szkoły zielarskie mogą oferować „świadectwo ukończenia” wskazujące, że pomyślnie ukończyłeś studia, ale obecnie w Stanach Zjednoczonych nie ma organów certyfikujących ani akredytacji dla zielarzy ani szkół zielarskich. Ponieważ ziołolecznictwo nie jest oficjalnie regulowane żadnymi standardami, to Ty decydujesz, jaki rodzaj szkoły Ci odpowiada i dokonujesz wyborów w oparciu o to, czego i jak chcesz się uczyć. Gdy już trochę zawęzisz zakres informacji, korzystając z poniższych informacji, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z potencjalnymi wyborami i ich ofertami, abyś mógł wybrać taki, który będzie dla Ciebie idealny.

Internetowe szkoły ziołowe

Internetowe szkoły ziołowe to świetny wybór, jeśli nie masz problemów z komputerem. Internetowe programy szkoleniowe dla zielarzy można pięknie zestawiać i oferować większą elastyczność, jeśli chodzi o czas i budżet. Często kursy online umożliwiają kontakt z innymi studentami za pośrednictwem forów, co daje korzyści płynące z wirtualnej klasy. Wybór studiowania ziołolecznictwa online jest również świetną opcją dla studentów, którzy nie mogą znaleźć szkół i wydarzeń zielarskich w swojej okolicy. Jeśli wybierasz szkołę online poza swoim stanem/krajem, upewnij się, że program nauczania obejmuje zioła i informacje, które będą istotne dla Ciebie i Twojej lokalizacji. Tutaj, w Akademii Herbal, zaprojektowaliśmy nasze programy z myślą o międzynarodowej klasie – więc bez względu na to, gdzie dzwonisz do domu, nasze materiały szkoleniowe będą dla Ciebie odpowiednie!

W Akademii Herbal przenieśliśmy wszystkie nasze programy online, oferując kilka programów edukacyjnych od wprowadzających i zaawansowanych kursów ziołowych do bardziej wymagających kursów dla przedsiębiorców i zaawansowanych kursów ziołowych. Po zapisaniu się przechodzisz przez każdą lekcję wraz z materiałami do czytania, zasobami do wydrukowania, wskazówkami projektowymi dotyczącymi praktycznej nauki i quizami rozdziałów, które odblokowują następną sekcję kursu. Fora to Twoja wirtualna klasa, w której możesz łączyć się z innymi studentami lub konsultować się z instruktorami, jeśli masz pytanie.

Kształcenie na odległość

Być może chcesz elastyczności kursu online, ale nie masz regularnego dostępu do komputera lub po prostu wolisz mniej zaawansowany technologicznie sposób nauki. Zamiast dostarczać moduły wideo lub studia jednostkowe online, program nauczania na odległość zapewni Ci podręczniki i pozwoli Ci ustawić własne tempo. W przypadku nauki na odległość szkoła może od czasu do czasu poprosić Cię o zameldowanie się online lub przez e-mail, lub możesz po prostu wykonać swoją pracę i odesłać ją do szkoły za pomocą staromodnej poczty ślimakowej.

Programy nauczania na odległość to wspaniały sposób na zdobycie wiedzy zielarskiej. Wadą programów nauczania na odległość jest często mniejsza interakcja z nauczycielami i kolegami z klasy.

Szkoły ziołowe na terenie kampusu ~ 753 ~
Jeśli jednak chcesz uczyć się osobiście, kampusowa szkoła ziołowa może być dla Ciebie dobrą opcją. Ten rodzaj kursu spotyka się z regularnymi zajęciami z instruktorem, a nawet możesz mieć dostęp do ogrodu lub farmy ziół, aby przenieść swoją naukę w teren (że tak powiem!). Inne szkoły mogą organizować wycieczki terenowe do lokalnych farm, klinik lub obszarów dzikiej przyrody, a szkoła na terenie kampusu może nawet mieć własną klinikę, w której można dowiedzieć się, jak przeprowadzić wywiad ziołowy oraz poznać tajniki bezpośredniej pracy z ludźmi poprzez obserwację i praktykę.

Samodzielne uczenie się

Być może przeprowadziłeś badania i nie możesz znaleźć szkoły z programem nauczania dostosowanym do tego, czego chcesz się nauczyć. A może masz napięty budżet. Chociaż wspaniale jest uczyć się podstaw w szkole, ponieważ skorzystasz z bardziej doświadczonej perspektywy swoich instruktorów i społeczności innych uczniów (nawet jeśli jest to online – po to są fora!), nie ma powodu sądzić, że możesz’ t ucz się sam z kilkoma dobrymi książkami i odrobiną cierpliwości. Możesz nawet pożyczyć niektóre potrzebne książki za pośrednictwem lokalnego systemu bibliotecznego, w którym to przypadku Twoja edukacja zielarska może być bardzo bliska bezpłatnej.

Jeśli zdecydujesz się na indywidualne podejście do swoich studiów zielarskich, upewnij się, że wyznaczyłeś sobie mierzalne cele i dużo czytaj, aby narazić się na jak najwięcej różnych poglądów i opinii. Możliwość porównania tego, czego się uczysz, pomoże ci odróżnić powszechnie akceptowane informacje od czegoś mniej wiarygodnego.

Narzędzia do samodzielnego uczenia się

Niezależnie od tego, czy wybierasz ścieżkę samouka, czy szukasz narzędzi, które pomogą uzupełnić formalną edukację zielarską, dostępnych jest wiele zasobów, które pomogą Ci w szkoleniu zielarza.

Członkostwo w The Herbarium 

Tutaj, w Akademii Herbal, stworzyliśmy wspaniałe zasoby, które pomogą Ci w szkoleniu zielarza: nasza społeczność tylko dla członków, The Herbarium. Dzięki przeszukiwalnej bazie danych roślin, która zapewnia dostęp do informacji o ziołach na wyciągnięcie ręki, artykułów na różne tematy, e-booków i filmów, jest to doskonałe źródło wiedzy o ziołach, w którym zawsze dzieje się coś nowego i interesującego. Korzystaj z członkostwa, aby wspierać samodzielną naukę lub pomoc jako dodatkowe źródło w twoich formalnych badaniach zielarskich.

Książki, czasopisma i czasopisma

Książki to kolejny wspaniały sposób na wsparcie treningu zielarza. Książki zielarskie są dostępne na wiele różnych tematów, koncentrując się na zastosowaniach i historii roślin, ogrodnictwie i wytwarzaniu leków. Niezależnie od tego, jakie masz pytania lub umiejętności, których chcesz się nauczyć podczas studiów zielarskich, są szanse, że istnieją książki, które pomogą ci znaleźć odpowiedzi lub podają wskazówki i pomysły na przepisy. Biblioteki i księgarnie to dobre miejsca do szukania książek o tematyce zielarskiej lub można je kupić online – a e-booki to kolejna możliwość. Oprócz książek, istnieje wiele wspaniałych czasopism zielarskich, a nawet profesjonalnych czasopism dostępnych jako uzupełnienie edukacji zielarskiej. Studenci i członkowie HANE mogą korzystać ze zniżek na czasopisma i członkostwa wraz ze swoimi studiami.

Ogrody botaniczne ~ 753 ~
Ogrody botaniczne w Twojej okolicy mogą być kolejnym świetnym źródłem informacji, gdy pracujesz nad szkoleniem zielarza. W zależności od tego, na czym koncentruje się ogród, możesz zobaczyć rośliny lecznicze i rodzime lub zapisać się na warsztaty i wykłady na tematy zielarskie. Oprócz ogrodów mogą nawet mieć na miejscu specjalistyczną bibliotekę.

Spacery po roślinach

Nauka rozpoznawania ziół jest ważną częścią twoich studiów zielarskich, a spacery ziołowe prowadzone przez doświadczonych zielarzy to świetny sposób na doskonalenie swoich umiejętności. Jeśli nie masz dostępu do zorganizowanych spacerów po ziołach, możesz również skorzystać z książek, takich jak przewodniki terenowe po roślinach leczniczych, które pomogą Ci nauczyć się rozpoznawać dzikie rośliny.

Warsztaty i zajęcia

Warsztaty i zajęcia mogą być dobrodziejstwem dla przyszłych zielarzy. Niezależnie od tego, czy jesteś zapisany do internetowej szkoły zielarskiej, lokalnej szkoły, czy też wybierasz się na samodzielną trasę, warsztaty i zajęcia to fantastyczny sposób na poznanie innych zielarzy i uzyskanie kontaktu z szeroką gamą pomysłów i koncepcji. Tutaj, w Herbal Academy, organizujemy okazjonalne warsztaty dla naszych lokalnych studentów z obszaru Greater Boston. Jeśli chcesz wziąć udział w jednym z naszych lokalnych wydarzeń, zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z aktualizacjami.

Lokalne grupy badawcze

Duża część zielarstwa to społeczność. Lokalna grupa naukowa lub klub to świetny sposób na poznanie nowych ziołowych przyjaciół, a także doskonały sposób na naukę. Grupa analityczna zazwyczaj przestrzega ustalonego harmonogramu tematów do zbadania przez członków między spotkaniami, podczas gdy klub może zmieniać sesje nauki z zaproszonymi mówcami, tematami dyskusji, wycieczkami terenowymi i różnymi innymi zajęciami związanymi z ziołami.

Czy masz grupę przyjaciół zainteresowanych lokalnym studiowaniem ziołolecznictwa? Grupa społeczności składająca się z trzech lub więcej uczniów kwalifikuje się do zniżek na nasze programy online, gdy rejestrują się razem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Przenieś swoje studia ziołowe na wyższy poziom ~ 653 ~
Chociaż ważne jest, aby pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych nie ma formalnej akredytacji ani certyfikacji zielarzy, wciąż istnieje wiele stowarzyszeń zawodowych, które mogą pomóc ci przenieść studia zielarskie na wyższy poziom, oferując procesy recenzowania i możliwości tworzenia profesjonalnych sieci. Oto tylko kilka z wielu dostępnych opcji!

Profesjonalne stowarzyszenia zielarzy ~ 753 ~
United Plant Savers: https://www.unitedplantsavers.org/

Amerykańska Rada Botaniczna: http://abc.herbalgram.org/site/PageServer

Gildia Amerykańskich Zielarzy: http://www.americanherbalistsguild.com/

Istnieje również kilka międzynarodowych organizacji dostępnych dla studentów spoza USA:

The Herb Society (Wielka Brytania): http://www.herbsociety.org.uk/

Narodowy Instytut Zielarzy Medycznych: http://www.nimh.org.uk/

Przy tak wielu różnych sposobach prowadzenia szkolenia zielarskiego i tak wielu wspaniałych sposobach wykorzystania edukacji zielarskiej, świat zielarstwa to naprawdę sieć ścieżek i różnych ścieżek do odkrycia. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, jako część grupy wycieczkowej, w interesach lub dla przyjemności – cóż, to zależy od Ciebie! Nasz zespół tutaj w Herbal Academy ma szczerą nadzieję, że twoje studia zielarskie przyniosą ci tyle radości i uzdrowienia, ile każda z naszych unikalnych ścieżek do ziołolecznictwa przyniosła nam.