• Home
  • #myherbalstudies
  • Artykuł studencki Akademii Herbal: Shannon Mulligan-Mayernik (@mayernikkitchen)

Artykuł studencki Akademii Herbal: Shannon Mulligan-Mayernik (@mayernikkitchen)

W ramach naszej serii artykułów studenckich przeprowadziliśmy niedawno wywiad z absolwentem Akademii Herbal, Shannon Mulligan-Mayernik (@mayernikkitchen). Shannon i jej mąż są właścicielami Mayernik Kitchen, apteki ziołowej zlokalizowanej w północnym New Jersey. Uprawiają ponad 50 ziół leczniczych na swojej farmie ziół w hrabstwie Sussex w stanie New Jersey, których używają do tworzenia leków roślinnych. Oferują one szeroki zakres zajęć dla swojej społeczności, co pozwala każdemu, kto jest zainteresowany, dowiedzieć się więcej lokalnie. Shannon ukończyła kurs Herbal Materia Medica, The Craft of Herbal Fermentation, Herbal Self-Care for Stress Management i Making Herbal Preparations 101. Obecnie jest zapisana na kurs Botanical Skin Care, Natural Perfumery i Business Herbal.

HA: Proszę, opowiedz nam trochę o sobie io tym, jak zaczęłaś swoją drogę do ziołolecznictwa.

Shannon Mulligan-Mayernik: Ponad 12 lat temu poproszono mnie o pójście na warsztaty zielarskie w małym sklepie zielarskim w Chester, NY. Nie wiedziałem, że ta noc na zawsze zmieni moje życie. Warsztaty poprowadził Robin Rose Bennett, który jest teraz moim mentorem i przyjacielem. Sposób, w jaki prowadziła zajęcia, pokazał mi, że ja też mogę tworzyć medycynę roślinną.

Zaczęłam uczęszczać na zajęcia, które prowadził Robin, kupiłam wszelkiego rodzaju książki o ziołach i medycynie roślinnej i zagłębiłam się w temat. W 2015 roku rozpoczęłam 3-letnią praktykę z Robin, gdzie nauczyłam się praktycznego wytwarzania leków, identyfikacji roślin i znaczenia siostrzeństwa w społeczności zielarskiej.

Na dzień dzisiejszy wziąłem udział w wielu kursach ziołowych, w tym kilka w Akademii Ziołowej, a teraz prowadzę ziołową aptekę w północnym New Jersey.

HA: Dlaczego zdecydowałeś się na kontynuowanie edukacji zielarskiej w Akademii Ziołowej?

Shannon Mulligan-Mayernik: Herbal Academy zawsze oferuje wyjątkowe zajęcia, co jest jednym z głównych powodów, dla których zawsze zapisuję się na nowe kursy. Społeczność, którą wspiera również HA, jest jedyna w swoim rodzaju. Stale uczę się od innych uczniów w ich aktywnej grupie na Facebooku. HA oferuje nieograniczone zasoby do nauki, a ich blog jest jednym z moich ulubionych.

HA: Czy jesteś właścicielem firmy lub marki zielarskiej?

Shannon Mulligan-Mayernik: Mój mąż i ja jesteśmy właścicielami Mayernik Kitchen, ziołowej apteki zlokalizowanej w północnym New Jersey. Na naszej farmie w hrabstwie Sussex w stanie New Jersey uprawiamy ponad 50 ziół leczniczych, których używamy do tworzenia naszych leków roślinnych. Oferujemy szeroką gamę zajęć dla naszej społeczności, co pozwala każdemu, kto jest zainteresowany, dowiedzieć się więcej, lokalnie.

HA: W jaki sposób Twoje kursy Herbal Academy pomogły ukształtować lub ulepszyć Twój biznes?

Shannon Mulligan-Mayernik: Kursy Herbal Academy pozwoliły mi zagłębić się w kilka różnych dziedzin ziołolecznictwa. Nie tylko dowiaduję się o konkretnych roślinach poprzez monografie Herbarium, ale także poznaję różne techniki tworzenia preparatów ziołowych poprzez blog HA i oferowane zasoby. Zgadzam się w 100%, że Mayernik Kitchen stał się biznesem, jakim jest dzisiaj, dzięki wielu ofertom HA.

HA: Powiedz nam, co dalej z twoją ziołową podróżą?

Shannon Mulligan-Mayernik: W chwili przeprowadzania wywiadu jestem w trakcie uzyskiwania certyfikatu uprawniającego do zostania Certyfikowanym Aromaterapeutą w The School for Aromatic Studies z Jade Shutes. Jako właściciel apteki otrzymuję wiele pytań dotyczących olejków eterycznych, a jako firma, która nie używa ich tak często, myślę, że ważne jest dla mnie, aby poznać i zrozumieć olejki eteryczne, abym mógł z przekonaniem edukować naszych klientów i klientów .

Będę również kontynuował moje studia nad identyfikacją roślin, ich zastosowaniami i tworzeniem medycyny roślinnej, ponieważ zawsze jest coś nowego do nauczenia się. Jestem wiecznym studentem.

HA: Czego szukałeś, zapisując się na kurs Akademii Ziół, czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej?

Shannon Mulligan-Mayernik: Herbal Academy oferuje tak szeroką gamę kursów, co zawsze przyciąga mnie do tej szkoły. Brałam udział w kursach dotyczących fermentacji (co skłoniło mnie i mojego męża do warzenia nowego piwa ziołowego raz w tygodniu przez rok!), Odprężania i wstępu do zaawansowanych zajęć ziołowych. Jest klasa dla każdego! Nie mogę się doczekać Kursu Botanicznej Pielęgnacji Skóry, który będzie towarzyszył moim studiom aromaterapii.

HA: Co najbardziej podobało Ci się w kursie Akademii Ziołowej?

Shannon Mulligan-Mayernik: Uwielbiam to, że kursy, w których uczestniczyłam, są prowadzone we własnym tempie. Chociaż uwielbiam aspekt NA ŻYWO niektórych kursów, które ukończyłem, samodzielne tempo zdejmuje ze mnie trochę presji, gdy zaczynam nowy kurs. Życie czasami szaleje, zwłaszcza podczas pracy na roli w miesiącach letnich, więc wspaniale jest wiedzieć, że niczego nie przegapię i mogę zrobić tyle, ile tylko mogę, aby przepracować kurs.

HA: Gdybyś miał polecić kurs Akademii Ziołowej swojemu najlepszemu przyjacielowi, co byś powiedział?

Shannon Mulligan-Mayernik: Zarejestruj się TERAZ! Czasami jest to jeden z najtrudniejszych kroków, ale inwestowanie w siebie i swoje pasje jest bardzo ważne. Szczerze myślę, że jeśli masz coś zrobić i ciągle o tym myślisz, to tak ma być, więc ZRÓB TO! Są szanse, że nie pożałujesz.

HA: Czy podoba ci się internetowa społeczność Herbal Academy? Jeśli tak, co konkretnie sprawia ci przyjemność?

Shannon Mulligan-Mayernik: UWIELBIAM społeczność HA. Jestem aktywny w grupie na Facebooku i uwielbiam sprawdzać nowe posty kilka razy w tygodniu. Uwielbiam też łączyć się z podobnie myślącymi ludźmi na Instagramie za pomocą bardzo popularnego hashtagu HA, #myherbalstudies. Od innych studentów uczę się tyle samo, co na moich kursach. Społeczność to bezpieczne miejsce, w którym każdy może się dobrze bawić!

HA: W jaki sposób twoja edukacja zielarska pogłębiła twój związek z naturą i porami roku?

Shannon Mulligan-Mayernik: Jako osoba, która pracowała w korporacji, 9-17, cały czas w pomieszczeniu, zmiana była dla mnie niesamowita. Po 12 latach odszedłem ze świata korporacji i przez kolejne 3 lata pracowałem na lokalnej farmie. Rozpoczęcie i zakończenie dnia pracy na świeżym powietrzu było po prostu niesamowite, nawet w czasie upalnego lata i mroźnej zimy. To przejście od siedzenia na krześle do bycia na nogach, na zewnątrz i w szklarniach, pozwoliło mi znacznie bardziej połączyć się z naturą i zmieniającymi się porami roku. Teraz, kiedy mamy własną farmę, jestem jeszcze bardziej związany z ziemią, cyklami księżyca i pogłębianiem wiedzy o roślinach.

HA: W jaki sposób twoja edukacja zielarska pogłębiła twój związek ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem?

Shannon Mulligan-Mayernik: Zanim zajęłam się ziołolecznictwem, ponad 12 lat temu, nic o tym nie wiedziałam. Dorastałem nie wiedząc o ziołolecznictwie i brałem leki bez recepty na codzienne dolegliwości. Dopiero na pierwszych zajęciach w mojej głowie zapaliła się lampka, że ​​istnieje alternatywa. Jestem dozgonnie wdzięczna za to, że nie spotkałam się z żadnymi poważnymi problemami zdrowotnymi, na których mogłabym sprawdzić swoją wiedzę zielarską, ale sięgnę po imbir, jeśli mam problemy z trawieniem i liść dziewanny, kiedy mam problemy z oddychaniem. Stosuję również ziołolecznictwo profilaktycznie. Wierzę, że właśnie dlatego nie znalazłem się w sytuacji, w której potrzebowałbym ścisłego protokołu ziół.

HA: Czy czujesz się wzmocniony swoją praktyką ziołową?

Shannon Mulligan-Mayernik: Absolutnie! Nie tylko uczę się każdego dnia o tym, jak rośliny mogą przynieść korzyści naszemu życiu, ale mogę też uczyć o tym innych. Na obszarze podmiejskim, w którym mieszkam, ziołolecznictwo nie jest czymś, z czym wielu jest zaznajomionych. Tak więc, gdy uczę się więcej, kształcę tych, którzy są zainteresowani nauką. Stałem się ekspertem w tej dziedzinie, a ludzie zwracają się do mnie o radę i sugestie.

HA: Czy jest jakieś szczególne zioło, które szczególnie cię pociąga? Jeśli tak, jak myślisz, dlaczego tak jest LUB co jest takiego w tej roślinie, co cię fascynuje?

Shannon Mulligan-Mayernik: Od 2016 roku jednym z moich roślinnych sprzymierzeńców jest sosna biała i zawsze mnie do niej ciągnie. W naszym domu rosną cztery białe sosny, które otaczają nasz ogród i patrzę na te drzewa jak na obrońców ogrodu. Sosna biała jest nie tylko Drzewem Pokoju, ale także oferuje dużą ilość witaminy C, której wielu z nas brakuje podczas mroźnych, zimowych miesięcy.

Jedną z moich ulubionych rzeczy jest spacer na tyłach domu i zebranie kilku świeżych igieł do zrobienia herbaty. Ściągający, ale uziemiający smak białej sosny jest jednym z moich ulubionych. Sosna biała to wiecznie zielone drzewo, więc jest to również wspaniałe drzewo do pracy w miesiącach zimowych w New Jersey. Używamy również białej sosny do ziołowej pary, aby pomóc w objawach przeziębienia/grypy, które mają tendencję do siedzenia w klatce piersiowej. Sosna biała zawsze będzie moim sprzymierzeńcem i mam to szczęście, że jej lekarstwo znajduje się zaledwie kilka kroków od moich tylnych drzwi.

HA: Czy twoje doświadczenie w zielarstwie zachęciło cię do nauki i odkrywania innych pokrewnych nisz, takich jak rzemiosło botaniczne, ogrodnictwo, naturalne barwienie, aromaterapia itp.?

Shannon Mulligan-Mayernik: Tak, absolutnie. W tej chwili jestem zapisany na kurs z Jade Shutes w The School of Aromatic Studies, aby zostać Certyfikowanym Aromaterapeutą. Uczę się tak wiele o roślinach z aromaterapeutycznego punktu widzenia. Ta wiedza pokrywa się z moimi badaniami nad wykorzystaniem roślin jako całości w ziołolecznictwie.

Esencje kwiatowe to także coś, co studiowałem i będę kontynuował. W tej chwili produkujemy ponad 20 esencji kwiatowych z roślin, które uprawiamy lub zbieramy lokalnie, i uważamy, że ich lekarstwo jest tak potężne. Mam nadzieję, że kiedyś będę kontynuować badania nad zastosowaniem esencji kwiatowych w praktyce klinicznej.

I na koniec wziąłem udział w kursach na temat włączania ziół, gdy ludzie stoją w obliczu końca życia. Uważam, że doule śmierci są fascynujące i wiem, że będę się tego więcej uczyć w najbliższej przyszłości.

Kiedy pracujesz z roślinami, pomysły i nauki są nieograniczone.

(P.S. Myślę, że HA powinna oferować FE lub zajęcia dla osób kończących życie!) 

HA: W jaki sposób włączasz ziołolecznictwo do swojego codziennego życia?

Shannon Mulligan-Mayernik: Żaden dzień nie jest dla mnie taki sam, ale każdego dnia lubię wypić filiżankę ziołowej herbaty. Może to być wszystko, od świętej bazylii po werbenę cytrynową i miętę pieprzową. Codziennie lubię też kieliszek syropu z czarnego bzu, aby mój układ odpornościowy działał płynnie. Nalewki są zawsze na wyciągnięcie ręki, więc za każdym razem, gdy nie czuję się w 100%, mam szeroki wybór do wyboru. Codziennie stosuję hydrolaty na skórę, a także olejki ziołowe. Zazwyczaj kończę dzień moją absolutnie ulubioną nocną nalewką, bylicą. Pomaga mi spać głęboko i marzyć dziko!

HA: Czy czułeś, że czegoś ci brakuje w życiu, zanim odkryłeś ziołolecznictwo? Jeśli tak, jak myślisz, co to było i jak ziołolecznictwo pomogło?

Shannon Mulligan-Mayernik: Szczerze mówiąc, nie. Myślę, że to dlatego, że o tym nie wiedziałem, więc nie przegapiłem tego. Kiedy zacząłem uczyć się zielarstwa i zacząłem uczyć się non-stop, czułem, że tylko coś zyskałem i nie było to coś, czego kiedyś mi brakowało. Mam nadzieję, że daję tę ekscytację i radość tym, którzy przychodzą na nasze zajęcia lub warsztaty i być może po raz pierwszy poznają ziołolecznictwo.

HA: Których nauczycieli zielarstwa, autorów lub rówieśników uważasz za najbardziej inspirujących i dlaczego?

Shannon Mulligan-Mayernik: Przede wszystkim muszę podziękować mojemu mentorowi i przyjacielowi, Robinowi Rose Bennett. Nauczyłem się od niej tak wiele i gdyby nie ona prowadziła pierwsze warsztaty zielarskie, w których uczestniczyłem, nie jestem pewien, czy zakochałbym się w zielarstwie tak, jak to zrobiłem.

Inne osoby, u których studiowałem to Rosemary Gladstar, Juliet Blankespoor, Asia Suler, Annabel Margaret, Rosalee de la Foret, Katja i Rin z CommonWealth Holistic Herbalism, Paul Tappenden i 7Song, żeby wymienić tylko kilka!

HA: Czy lubisz dzielić się swoją wiedzą o ziołach z innymi w swoim życiu poprzez przepisy, produkty, zdjęcia, posty na blogach, warsztaty społecznościowe itp.?

Shannon Mulligan-Mayernik: Tak! Posiadając Mayernik Kitchen, edukacja jest jednym z moich priorytetów! Na naszej stronie internetowej mamy zaktualizowany blog z nowymi postami co tydzień. Mamy również stronę Zioła lecznicze 101, na której możesz przeszukać ponad 130 roślin, aby uzyskać informacje o tym, jak je uprawiać, zbierać i przetwarzać na preparaty ziołowe. Wysyłamy również cotygodniowy newsletter do naszych subskrybentów i oferujemy warsztaty/zajęcia w naszym sklepie. Edukacja jest dla mnie bardzo ważna i myślę, że to jeden z najlepszych sposobów na tworzenie społeczności. Tak jak ludzie w tamtych czasach, dzielenie się historią i edukacja to sposób, w jaki tradycje i rytuały są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

HA: Gdybyś mógł udzielić jakiejś wskazówki lub zachęty tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zielarstwem, co by to było?

Shannon Mulligan-Mayernik: Wybierz JEDNĄ roślinę i usiądź z nią. Dowiedz się wszystkiego na ten temat. Nie daj się przytłoczyć tysiącom roślin, o których chcesz się dowiedzieć. Rób notatki i nagrywaj filmy z roślin. Przeczytaj o swojej roślinie w różnych książkach, ponieważ każdy będzie miał coś innego do powiedzenia. Gdy poczujesz się pewnie, wiedząc jak najwięcej o jednej roślinie, przejdź do następnej. Uważam to za niezwykle pomocne w moich badaniach, ponieważ znajomość rośliny od podszewki przyniesie mi więcej korzyści niż wiedza o jednej lub dwóch rzeczach o wielu roślinach. Rośliny zasługują na nasz czas, uwagę i energię, więc oferuj im to.

Bądźcie na bieżąco z kolejną odsłoną naszej serii filmów studenckich z Elliotem Durtem (@the.durt.family).

Przeczytaj wywiady z poprzednimi studentami z:

Rachel Baker (@3_sources)

Farai Harreld (@thehillbillyafrican)

Hannah Lasorsa (@hannah_aften)

Jake Lasorsa (@meadowroot)

Shiang-ling Bissonnette (@halfbakedbarelymeasured)

Liz Witter (@backcountrybotanicals)

Adriana Jensen (@backcountrybotanicals)

Jess Madsen (@the.wildcraft)

Zainspirowany ziołową podróżą Shannon? Kontynuuj swoją własną podróż już dziś, przeglądając nasze internetowe kursy ziołowe.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US