Artykuł studencki Akademii Herbal: Rachel Baker (@3_sources)

W sprawie artykułu studenckiego w tym miesiącu rozmawialiśmy z absolwentką Akademii Herbal, Rachel Baker (@3_sources). Rachel prowadzi firmę internetową 3 Sources, aby pomagać innym w utrzymaniu optymalnego zdrowia, stosując odżywianie i styl życia jako lekarstwo. Obecnie jest zapisana na Średnio zaawansowany Kurs Ziołowy i Kurs Opanowania Preparatów Ziołowych, a także przyczyniła się do powstania bloga Herbal Academy swoim artykułem „An Anti-Inflammatory Approach to Eating + a Wild Greens Smoothie Recipe”.

Źródło zdjęcia: Joanna Maclennan https://joannamaclennan.com

HA: Opowiedz nam trochę o sobie io tym, jak zaczęłaś swoją drogę do ziołolecznictwa.

Rachel Baker: Natura zawsze mnie pociągała. Jako młoda dziewczyna mieszałam mikstury i „perfumy” w naszej maleńkiej szopie ogrodowej, korzystając ze skarbów, które zbierałam w okolicy; płatki kwiatów, jagody, zioła, liście, gałązki itp. Intuicyjnie już wtedy wiedziałam, że obcowanie z naturą to rzecz święta i choć wtedy nie mogłam tego wiedzieć, tworzyłam rytuały, które ze mną przez całe życie.

Moje pierwsze formalne wprowadzenie do ziołolecznictwa miało miejsce w ramach studiów magisterskich z zakresu spersonalizowanego żywienia i terapii żywieniowej. Zdecydowałem się na tę ścieżkę studiów po kryzysie zdrowotnym, który zmusił mnie do oceny sposobu, w jaki żyję swoim życiem – i do wprowadzenia zmian w celu uzdrowienia mojego ciała. Po dwóch latach poszukiwania odpowiedzi i szeroko zakrojonych badań nad alternatywnymi i naturalnymi sposobami regeneracji, nabrałem przekonania, że ​​mogę zmienić swój pogarszający się stan zdrowia, odżywiając się bogatym w składniki odżywcze pokarmem roślinnym i dokonując bardzo celowych zmian w swoim stylu życia. Zwróciłem się ku temu, co zawsze wiedziałem: jedzeniu jako lekarstwu.

W tym czasie wraz z mężem przeprowadziliśmy się z Anglii do Prowansji we Francji, szukając wolniejszego, bardziej autentycznego tempa życia. Kupiliśmy stary dom w małej wiosce na wzgórzu, gdzie miejscowi nadal gromadzą się na brukowanych uliczkach, by dzielić się historiami; rytm ich dni wyznaczają dzwony kościelne wybijające godzinę, otoczone wzgórzami, winnicami i gajami oliwnymi. To tutaj doświadczam i celebruję obfitość pór roku i powolne, proste życie, za którym tęskniłem.

Zbudowany około XIII wieku, nasz dom był kiedyś używany jako szpital dla ubogich. Coś w jego historii i historii naprawdę przemówiło do mojego serca, zainspirowało i zmotywowało naszą wizję zachowania jego pierwotnej prostoty. Tył domu jest wbudowany w skałę ze sklepionym kamiennym troglodytą, czyli mieszkaniem w jaskini, które przekształciliśmy w atelier, w którym suszę zioła i nadal mieszam i mieszam preparaty dla mojej apteki, a ostatnio miejsce do barwienia naturalnego len z roślinami i korzeniami zbieranymi z naszego naturalnego otoczenia w trakcie zmieniających się pór roku.

Źródło zdjęcia: Joanna Maclennan https://joannamaclennan.com

HA: Dlaczego zdecydowałeś się kontynuować swoją edukację ziołową w Akademii Ziołowej?

Rachel Baker: Rośliny są naszymi największymi nauczycielami i zapewniają nam naukę przez całe życie. Szukałem zaufanej szkoły online, która wyznawała ten sam etos i oferowała kursy współtworzone przez pasjonatów zielarstwa w swojej dziedzinie. Akademia Ziołowa spełniła wszystkie wymagania.

HA: Czy jesteś właścicielem firmy lub marki zielarskiej?

Rachel Baker: Założyłam swój internetowy biznes, 3 Sources, aby pomagać innym odzyskiwać, osiągać i utrzymywać optymalne zdrowie, stosując odżywianie i styl życia jako lekarstwo. Moją misją jest pomaganie ludziom w bardziej optymalnym życiu poprzez dzielenie się narzędziami i strategiami wspierającymi ich w ich własnych podróżach do dobrego samopoczucia, zakorzenionych zarówno w zasadach medycyny funkcjonalnej, jak i biologicznej. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, kluczowe znaczenie ma odżywianie się na poziomie komórkowym i budowanie codziennych, tygodniowych i sezonowych rytuałów w celu wspierania ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Moje członkostwo online koncentruje się na równowadze umysłu, ciała i odżywiania, zapewniając jasną mapę drogową, aby pomóc ludziom żyć tak optymalnie, jak to możliwe dzięki sile odżywiania roślinnego i medycyny stylu życia.

HA: W jaki sposób kursy Herbal Academy pomogły ukształtować lub ulepszyć Twój biznes?

Rachel Baker: Chciałam dać innym możliwość ponownego połączenia się z otoczeniem, ucząc się o roślinach leczniczych i jadalnych warzywach rosnących dziko. Część tego połączenia wiąże nas również z naszym jedzeniem – zatacza koło. W ramach członkostwa 3 Sources powoli dodaję do zielnika monografie roślin, które prezentują dobroczynne właściwości rośliny w kuchni lub domowej aptece, używając prostych, wspomagających tisan, naparów olejowych lub ziołowych preparatów do pielęgnacji skóry. Akademia Ziołowa zainspirowała mnie do stworzenia tych dodatkowych ofert ziołowych, dzięki ich dobrze zbadanej, głęboko pouczającej i solidnej wiedzy.

HA: Czy Twoje kursy Akademii Ziołowej pomogły Ci uniknąć potencjalnych błędów podczas uruchamiania firmy?

Rachel Baker: Już przed zapisaniem się na kursy Herbal Academy prowadziłem swój biznes online. Jednak nieustannie jestem pod wrażeniem, że ich zasoby internetowe są przesiąknięte tak wieloma wiarygodnymi badaniami. Jest to ważne w mojej pracy, dlatego stale mi przypomina, aby kontynuować ten kodeks postępowania podczas moich ciągłych studiów zielarskich.

HA: Powiedz nam, co dalej z twoją ziołową podróżą?

Rachel Baker: Planuję kontynuować moją roślinną ścieżkę — jest o wiele więcej do odkrycia! W tym roku chciałbym wygospodarować dodatkowy czas na naturalne barwienie przy użyciu rodzimych dla naszego regionu roślin w zmieniających się porach roku. Chciałbym opracować własne sezonowe koło kolorów z myślą o stworzeniu indywidualnego zestawu naturalnie ręcznie farbowanych przedmiotów do domu. Jestem również głęboko zafascynowany tym, jak naturalne barwniki roślinne mogą wpływać na skórę, a ostatecznie na nasze ogólne zdrowie i dobre samopoczucie, na przykład poprzez ich działanie przeciwdrobnoustrojowe.

HA: Co najbardziej podobało ci się w kursie Akademii Ziół?

Rachel Baker: Kursy Herbal Academy są przystępne, ale zawierają wiele informacji i są szeroko zbadane. Studiowanie online nie jest czymś, na co zawsze czekam, gdy próbuję znaleźć więcej sposobów na odłączenie się od laptopa i smartfona. Naprawdę doceniam to, że Akademia Ziół zapewnia drukowane podręczniki, co znacznie pomaga ograniczyć moją obecność w Internecie. Każdego dnia wybrałbym staromodną książkę zamiast ekranu. Uwielbiam to, że oferują tę opcję.

HA: Gdybyś miał polecić kurs Akademii Ziołowej swojemu najlepszemu przyjacielowi, co byś powiedział?

Rachel Baker: Często polecam kursy Herbal Academy moim przyjaciołom i społeczności internetowej, ponieważ często jestem o nie pytana. Powiedziałbym, że zacznij gdziekolwiek jesteś, niezależnie od tego, czy jesteś absolutnym początkującym, czy kimś, kto chodzi z roślinami od jakiegoś czasu. Krótkie kursy są doskonałym wprowadzeniem i przyjemnym miejscem do rozpoczęcia. Na przykład kurs zbieractwa lub kurs rzemiosła fermentacji ziół są świetne i dają dobre wyobrażenie o tym, czego można się spodziewać po dłuższych kursach. Wybór kursu to sprawa bardzo osobista, ale także intuicyjna. Polecam przestudiowanie strony internetowej, aby zobaczyć, czy jest zgodna z twoim etosem i aspiracjami, ale ostatecznie zaufaj swojej intuicji. Intuicja istnieje, aby nas prowadzić.

Źródło zdjęcia: Joanna Maclennan https://joannamaclennan.com

HA: W jaki sposób twoja edukacja zielarska pogłębiła twój związek z naturą i porami roku?

Rachel Baker: Zielarstwo zasadniczo pomogło mi wrócić do korzeni, pogłębiając połączenie zarówno z moją intuicją, jak i środowiskiem, w którym stałam się strażnikiem regeneracji i pielęgnacji, odżywiania i dbania o siebie, innych, i tę planetę w sposób, który przynosi witalność i radość. Dowiedzenie się, jak moje ciało zmienia się wraz ze zmieniającymi się porami roku i jak Matka Natura napisała już naturalną receptę na to, czego potrzebuje, aby się rozwijać, jest niczym innym jak cudem.

HA: Czy czujesz się wzmocniony swoją praktyką ziołową?

Rachel Baker: Tworzenie domowej apteki to uważny i wzmacniający proces, który niesie ze sobą pewność czystości składników i środków leczniczych opartych na roślinach. Stanie się swoim własnym miksologiem i wykorzystanie mocy roślin, aby pomóc ci leczyć od wewnątrz, łączy cię z naturą w specjalny sposób, który przynosi najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Występuje alchemia, a ty stajesz się bardziej zestrojony i dostosowany do drogi natury.

HA: Czy masz jakieś rytuały lub tradycje związane z ziołolecznictwem, którymi chciałbyś się podzielić?

Rachel Baker: Zapoznanie się ze światem botanicznym i zbieranie materiałów bezpośrednio z natury to wzmacniający i wartościowy sposób wspierania zdrowia i dobrego samopoczucia. Ten z pozoru prosty rytuał pozwala mi delektować się chwilami, w których toczy się prawdziwa alchemia: odkrywaniem nowych roślin, kreatywnością w przygotowywaniu domowych środków, głębszym połączeniem z korzeniami i satysfakcją z obcowania z naturą, która po raz pierwszy ogarnęła mnie jako młoda dziewczyna mieszająca mikstury w szopie ogrodowej. Chwała światu roślin.

HA: Czy jest jakieś szczególne zioło, które szczególnie cię pociąga?

Rachel Baker: Spędzamy dużo czasu w Alpach Szwajcarskich i to właśnie tam po raz pierwszy odkryłam szarotkę alpejską (Leontopodium alpinum), znaną lokalnie jako Immortelle des Alpes (wieczny kwiat Alp). Pomimo delikatnego wyglądu, każdy z organów kwiatu jest zaprojektowany tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe, od odpornych na wiatr podziemnych łodyg po liście zawierające mikrostrukturę chroniącą przed promieniowaniem UV. Myślę, że ta roślina szczególnie mnie pociąga, ponieważ uczy mnie odporności i tego, jak społeczność pozornie delikatnych roślin może wpływać na moje postrzeganie wzajemnych połączeń, intymności i oddechu, przypominając mi o siłach życia i walce z obecnością. 153~

HA: Gdybyś był ziołem, jakim byś był?

Rachel Baker: Immortelle des Alpes!

Źródło zdjęcia: Joanna Maclennan https://joannamaclennan.com

HA: Czy twoje doświadczenie w zielarstwie zachęciło cię do nauki i odkrywania innych pokrewnych nisz, takich jak rzemiosło botaniczne, ogrodnictwo, naturalne barwienie, aromaterapia itp.?

Rachel Baker: Uczę się sztuki naturalnego farbowania. To, czego mnie to uczy (poza efektem końcowym lub pięknem kolorów), to zwracanie uwagi na naturę, zmieniające się pory roku, otaczające mnie rośliny oraz ich właściwości i chemię, która za nimi stoi. Jest to również ćwiczenie cierpliwości, które obejmuje mycie, naprawianie, zbieranie roślin, wydobywanie pigmentów, ponoszenie porażek lub sukcesów, stawanie się bardziej zorganizowanym, opowiadanie historii, bycie odpowiedzialnym za środowisko i myślenie w sposób zrównoważony.

HA: Których nauczycieli zielarstwa, autorów lub rówieśników uważasz za najbardziej inspirujących i dlaczego?

Rachel Baker: Jednym z moich ulubionych pisarzy wszechczasów jest Robin Wall Kimmerer, autor Braiding Sweetgrass i Gathering Moss. Jej praca jest pięknie napisaną mieszanką badań i osobistej refleksji, która zaprasza nas do odkrywania życia roślin. Uczy nas, jak wiele możemy nauczyć się od natury, jeśli tylko zechcemy zwolnić tempo i zwrócić uwagę. Jej pisarstwo miało i nadal ma ogromny wpływ na kierunek mojego życia i pracy. To jeden z moich ulubionych cytatów, który nadal inspiruje mój sposób pracy:

Znaj drogi tych, którzy się tobą opiekują, abyś ty mógł się nimi zaopiekować…
Przedstaw się. Bądź odpowiedzialny jak ten, który przychodzi prosząc o życie. Poproś o pozwolenie przed podjęciem. Trzymaj się odpowiedzi.
Nigdy nie bierz pierwszego. Nigdy nie bierz ostatniego. Weź tylko to, czego potrzebujesz.
Bierz tylko to, co jest dane.
Nigdy nie bierz więcej niż połowę. Zostaw trochę dla innych. Zbieraj w sposób minimalizujący szkody.
Używaj go z szacunkiem. Nigdy nie marnuj tego, co zabrałeś. Udział.
Podziękuj za to, co otrzymałeś.
Daj prezent, w zamian za to, co wziąłeś.
Wspieraj tych, którzy wspierają ciebie, a ziemia będzie trwać wiecznie.
— Robin Wall Kimmerer

Bliżej domu wiele nauczyłem się od francuskiego etnobotanika François Couplana, który jest autorem wielu książek (po francusku) i prowadzi tygodniowe kursy na temat dzikiego żerowania we Francji i Szwajcarii. Jego japońska żona, Keiko, prowadzi lekcje dzikiej kuchni i razem zainspirowali mnie do podróży w dziką sztukę i dziką kuchnię.

HA: W jaki sposób włączasz ziołolecznictwo do swojego codziennego życia?

Rachel Baker: Na wiele różnych sposobów: w kuchni, gdzie gotuję z aromatami, które hoduję w doniczkach w naszym ogrodzie lub dziką zieleniną, którą zebrałam w pobliżu, w mojej aptece, gdzie robię mieszanki tisane według tego, czego potrzebuje moje ciało tego dnia, aby zafundować sobie masaż na ciepłym oleju lub kąpiel ziołową. Każdego dnia staram się znaleźć małe chwile, aby zatrzymać się i ponownie skalibrować. Nauczyłem się, że priorytetowe traktowanie odpoczynku i codzienna praktyka robienia pauz nie jest luksusem, jest niezbędna. To podczas pauzy zaczynam się rozwijać, nawet trochę, i znajduję wolniejszy rytm. Ten sposób bycia często kłóci się z ciągłą presją, by być więcej, robić więcej, osiągać więcej, co jest tak powszechne w naszym społeczeństwie.

HA: Czy lubisz dzielić się swoją wiedzą o ziołach z innymi w swoim życiu poprzez przepisy, produkty, zdjęcia, posty na blogach, warsztaty społecznościowe itp.?

Rachel Baker: Jedną z największych radości w moim życiu jest możliwość służenia innym tym, co naprawdę mnie pasjonuje, albo w ramach członkostwa 3 Sources, gdzie tworzę sezonowe przepisy, rytuały, zajęcia i wiele innych pomocnych zasobów ; pisanie postów do dzienników i biuletynów lub stylizacja do sesji zdjęciowych i robienie codziennych zdjęć i rozmyślań o tym, co mnie inspiruje. Jeśli mogę choć trochę zmienić życie innych ludzi w pozytywny sposób, to wszystko jest tego warte.

Spodziewaj się kolejnej części naszej serii filmów studenckich z udziałem Shannon Mulligan-Mayernik (@mayernikkitchen).

Przeczytaj wywiady z poprzednimi studentami:

Farai Harreld (@thehillbillyafrican)

Hannah Lasorsa (@hannah_aften)

Jake Lasorsa (@meadowroot)

Shiang-ling Bissonnette (@halfbakedbarelymeasured)

Liz Witter (@backcountrybotanicals)

Adriana Jensen (@backcountrybotanicals)

Jess Madsen (@the.wildcraft)

Nana Meriwether (@drinkcale)

Zainspirowany ziołową podróżą Rachel? Kontynuuj swoją własną podróż już dziś, przeglądając nasze internetowe kursy ziołowe.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US