Cecha studenta Herbal Academy: Elliot Durt

Niedawno przeprowadziliśmy wywiad ze studentem Herbal Academy, Elliotem Durtem, który ukończył Kurs Grzybów poprzez naszą opcję kursów online. W swoich podróżach Elliot lubi odkrywać różne lasy i bioregiony, poznając różne rodzime zioła i rośliny lecznicze rosnące na każdym obszarze. Możesz go znaleźć na Instagramie pod adresem @the.durt.family.

HA: Opowiedz nam trochę o sobie io tym, jak zaczęłaś swoją drogę do ziołolecznictwa.

Elliot Durt: Nazywam się Elliot i jestem queerowym, niebinarnym rodzicem. Obecnie podróżuję na pełny etat z moim mężem Matthew i naszą trzyletnią córką Umą. Żyjemy w przerobionej furgonetce, zbierając inspirację do następnego rozdziału naszego życia. Naszym celem jest znalezienie ziemi, którą możemy zarządzać i wychowywać nasze dzieci w otoczeniu społeczności.

Kiedy miałam dwadzieścia kilka lat, wyprowadziłam się z mieszkania do domu z moim obecnym mężem i kilkoma współlokatorami. Miał duże, niesforne podwórko. Przez płot rosły niezliczone drzewa morwowe, a większą część trawnika zajmowały liliowce. Postanowiłem wykopać kawałek ziemi i spróbować wyhodować ogród. Zauważyłem, że bardziej urzekły mnie „chwasty” i dzikie rośliny, które rosły w zniszczonej glebie, niż moje pomidory i papryki. Postanowiłem przeszukać Internet, aby zobaczyć, czego mogę się dowiedzieć o tych roślinach. Dowiedziałem się o wszystkich rodzimych i naturalizowanych roślinach rosnących na Wielkich Równinach oraz o ich właściwościach leczniczych i wiedzy. Wkrótce mój ogród zapełnił się krzakami czarnego bzu, krwawnikiem, hyzopem, nagietkiem i nie tylko.

HA: Dlaczego zdecydowałeś się kontynuować swoją edukację zielarską w Akademii Ziołowej?

Elliot Durt: Bycie pełnoetatowym rodzicem sprawia, że ​​trudno mi wygospodarować dla siebie stały czas w ciągu dnia, a możliwość prowadzenia kursu online we własnym tempie była dla mnie idealna.

HA: Powiedz nam, co dalej z twoją ziołową podróżą?

Elliot Durt: Kontynuując eksplorację różnych bioregionów, odkrywanie różnych rodzimych ziół i roślin leczniczych rosnących na każdym z nich jest zabawne. Poznawanie nowych roślin podczas podróży po wybrzeżach i różnych lasach było świetną zabawą. Nie mogę się doczekać, kiedy pewnego dnia znów się osiedlę i zajmę się rozbudowanymi ogrodami leczniczymi.

HA: Co najbardziej podobało Ci się w kursie Akademii Ziołowej?

Elliot Durt: Kurs był bardzo wszechstronny i szczegółowy, a jednocześnie przyjazny dla początkujących. Podobało mi się, że kurs obejmował wszystkie aspekty tematu, od wiedzy po anatomię i wszystko pomiędzy. Doceniam wszystkie piękne zdjęcia i wywiady, ponieważ jestem bardzo wzrokowcem.

HA: Gdybyś miał polecić kurs Herbal Academy swojemu najlepszemu przyjacielowi, co byś powiedział?

Elliot Durt: Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z ziołolecznictwem lub chcesz pogłębić wiedzę, którą już posiadasz, kurs w Herbal Academy zapewni ci godne zaufania, przemyślane i gruntowne wykształcenie. Nie tylko to, ale także zapewni ci dostęp do nieocenionych zasobów i nauczycieli. Nie szukaj dalej.

HA: Czy podoba ci się internetowa społeczność Herbal Academy? Jeśli tak, co konkretnie sprawia ci przyjemność?

Elliot Durt: Instagram Herbal Academy to sposób, w jaki po raz pierwszy odkryłem ich kursy. Zawsze wracałem na ich stronę, aby zapoznać się z przepisami, wywiadami, zdjęciami i pomysłami. Połączyli mnie z tyloma nauczycielami i zielarzami, których teraz śledzę w poszukiwaniu codziennych inspiracji i nauk.

HA: W jaki sposób twoja edukacja zielarska pogłębiła twój związek z twoim osobistym zdrowiem i dobrym samopoczuciem?

Elliot Durt: Picie naparów ziołowych stało się dla mnie tak ważnym rytuałem. Uwielbiam dosładzać je miodem i pić w ciepłym słońcu z bosymi stopami na ziemi. To takie uzdrawiające dla mojego ciała i duszy, gdy esencja i magia tych roślin wchodzą we mnie. Lubię zastanawiać się nad leczniczymi właściwościami każdej rośliny, którą piję i dziękuję im za uzdrowienie mojego organizmu i pomoc w utrzymaniu witalności.

HA: Czy jest jakieś zioło, które szczególnie cię pociąga? Jeśli tak, jak myślisz, dlaczego tak jest LUB co jest takiego w tej roślinie, co cię fascynuje?

Elliot Durt: Zawsze byłem bardzo podekscytowany mniszkiem lekarskim. Bardzo cenię jego odwagę i wytrwałość. To taka prowokacyjna roślina, a prowokacyjne rzeczy zawsze mnie inspirują. Jej odważne żółte kwiaty na wiosnę są tak ogniste i radosne. A kiedy mniszek idzie do nasion, uwielbiam to, jak stają się przewiewne i marzycielskie. Ale są też głęboko zakorzenione w ziemi. Nie mogę powstrzymać uśmiechu, gdy widzę, jak jeden wychodzi przez beton.

HA: Jaki jest największy sposób, w jaki ziołolecznictwo rozjaśniło twoje życie?

Elliot Durt: Nauka o ziołolecznictwie pozwoliła mi poznać tak wielu ziołowych sprzymierzeńców, którzy rosną wokół mnie. Wszędzie, gdzie idę, czy to na wycieczce w lesie, czy w miejskiej dzielnicy, widzę rosnące rośliny i obserwuję je jako tajemniczych i magicznych przyjaciół, którzy są wokół nas. To sprawia, że ​​czuję się tak związany z ziemią i otoczony przez nią.

HA: W jaki sposób włączasz ziołolecznictwo do swojego codziennego życia?

Elliot Durt: Odkąd ukończyłem Kurs Grzybów, uwielbiam odkrywać lasy różnych bioregionów, do których podróżujemy i obserwować rodzaje grzybów, które tam rosną. Od razu czuję więź z każdym nowym miejscem.

HA: Jakie jest największe wyzwanie, przed którym stoisz w swojej osobistej lub klinicznej praktyce zielarskiej?

Elliot Durt: Teraz, kiedy mieszkamy w trasie, jestem z dala od bioregionu, który znam. Nie mam też już ogródka ziołowego, z którego mogłabym zbierać. Ponieważ nie mam już takiej pewności w identyfikowaniu otaczających mnie roślin, zwykle po prostu podziwiam różne zioła, które rosną wokół mnie, zamiast je zbierać.

HA: Jakie jest twoje ulubione źródło wiedzy o zielarstwie (książka, podcast, film) i dlaczego?

Elliot Durt: Często wracam do pracy Wolfa-Dietera Storrla i wielokrotnie czytałem „Zielarską wiedzę mądrych kobiet i wortcunnerów: uzdrawiającą moc roślin leczniczych”. Wszyscy moi przodkowie pochodzą z Europy, a czytanie o sposobach, w jakie łączyli się z roślinami leczniczymi, a także opowieści i opowieści, które o nich opowiadali, sprawiło, że poczułem się tak związany z moimi przodkami, gdy pogłębiłem swój własny związek z tymi roślinami.

HA: Gdybyś mógł udzielić jakiejś wskazówki lub zachęty tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zielarstwem, co by to było?

Elliot Durt: Pozwól, aby twoje relacje z ziołowymi sprzymierzeńcami były głęboko osobiste. Usiądź z rośliną, zamknij oczy i poczuj jej obecność. Obserwuj, jak przesuwa się i zmienia w trakcie sezonu wegetacyjnego. Nawiąż prawdziwy związek z rośliną, poznając jej właściwości i zalety.

Spodziewaj się kolejnej części naszej serii filmów studenckich z Anną Booth Cohen (@herbalist_uprising).

Przeczytaj wywiady z poprzednimi studentami z:

Shannon Mulligan-Mayernik (@mayernikkitchen)

Rachel Baker (@3_sources)

Farai Harreld (@thehillbillyafrican)

Hannah Lasorsa (@hannah_aften)

Jake Lasorsa (@meadowroot)

Shiang-ling Bissonnette (@halfbakedbarelymeasured)

Liz Witter (@backcountrybotanicals)

Adriana Jensen (@backcountrybotanicals)

Zainspirowany ziołową podróżą Elliota? Kontynuuj swoją własną podróż już dziś, przeglądając nasze internetowe kursy ziołowe.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US