Artykuł studenta Herbal Academy: Anna Booth Cohen (@herbalist_uprising)

Niedawno przeprowadziliśmy wywiad z absolwentką Herbal Academy, Anną Booth Cohen (@herbalist_uprising), aby dowiedzieć się więcej o jej ziołowa podróż. W 2015 roku Ann założyła Herbal Uprising, ziołową firmę oferującą programy edukacyjne, konsultacje ziołowe i produkty ziołowe. Ukończyła Holistyczny kurs leczenia raka Herbal Academy.

HA: Proszę, opowiedz nam trochę o sobie io tym, jak zaczęłaś swoją drogę do ziołolecznictwa.

Anna Booth Cohen: Mieszkam w Providence, RI, z moją żoną Sarah i naszymi psami, kotem i kurami. Formalnie studiowałem ziołolecznictwo przez ostatnie 11 lat, ale swoją ziołową podróż rozpocząłem od urodzenia. Zostałam wychowana w domu zorientowanym na ziemię przez matkę, która nakładała olejek z nagietka na moją pieluchę i uprawiała obfite ogrody na naszym podwórku, oraz ojca, który praktykuje uzdrawianie przodków. Zielarstwo, magia i duchowość zawsze były częścią mojego życia, więc kiedy odkryłem, że jako student The Evergreen State College mogę uczęszczać na kursy zielarstwa w college’u, było to naturalne. Po ukończeniu studiów odbyłem 10-miesięczny staż w Berkeley Herbal Center, a następnie ukończyłem trzyletni staż w Gaia School of Healing & Earth Education oraz zaawansowany program szkolenia klinicznego w Boston School of Herbal Studies. Rozpocząłem swoją działalność zielarską w 2015 roku i od tego czasu co roku pogłębiam swój związek z roślinami poprzez formalne i nieformalne doświadczenia.

HA: Dlaczego zdecydowałeś się na kontynuowanie edukacji zielarskiej w Akademii Ziołowej?

Anna Booth Cohen: U mojej mamy zdiagnozowano raka okrężnicy w stadium 4 w wieku 60 lat, 6 lipca 2021 r. Już następnego dnia otrzymałam wiadomość e-mail z Akademii Ziołowej ogłaszającą kurs Holistycznej Opieki nad Rakiem, więc oczywiście zapisany. Pojawił się dokładnie wtedy, gdy go potrzebowałem, i wspaniale było mieć łatwo dostępne źródło, któremu mogłem zaufać.

HA: Czy jesteś właścicielem firmy lub marki zielarskiej?

Anna Booth Cohen: Tak, od 2015 roku prowadzę firmę zielarską, Herbalist Uprising. Oferuję programy edukacyjne, indywidualne konsultacje ziołowe i produkty ziołowe.

HA: Powiedz nam, co dalej z twoją ziołową podróżą?

Anna Booth Cohen: Po raz pierwszy udostępniam to publicznie, ale moim następnym krokiem jest próba poczęcia dziecka i założenia rodziny. Wiem, że wiele się nauczę podczas tego procesu i nie mogę się doczekać. Fizyczne wspieranie ciała mojego i moich dzieci, duchowe doświadczanie wychowywania rodziny z ziołolecznictwem jako centralną częścią naszego życia, zdobywanie nowej perspektywy i bycie świadkiem, jak moja żona zostaje matką, będzie kolejną przygodą!

HA: Czego szukałeś, zapisując się na kurs Akademii Ziół, czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej?

Anna Booth Cohen: Otrzymanie diagnozy mojej mamy było przytłaczające, więc doceniam to, że Akademia Ziół zapewnia mi łatwo dostępne, dobrze zbadane informacje, którym mogę zaufać. Wspaniale było nie musieć wkładać pracy w przeprowadzanie wszystkich badań i sprawdzanie faktów, ponieważ tyle się wtedy działo. Istnieje również wiele sprzecznych i mylących informacji, jeśli chodzi o raka, ale znam Akademię Ziół wystarczająco dobrze, aby wiedzieć, że mogę zaufać temu, co udostępnili. Możliwość uczestniczenia w kursie we własnym tempie była również wygodna, ponieważ byłam bardzo zajęta opieką nad mamą. Wiedziałem również, że ten temat jest osobisty dla Akademii i dlatego zostanie potraktowany bardzo poważnie, i że naprawdę zrozumieją, jak to jest przejść przez raka. Przykro mi było słyszeć o odejściu Marlene, ale mam nadzieję, że wie, jaką różnicę zrobiła dla tak wielu ludzi, kiedy najbardziej tego potrzebowali.

HA: Czy podoba ci się internetowa społeczność Herbal Academy? Jeśli tak, co konkretnie lubisz?

Anna Booth Cohen: Mam wspaniałe doświadczenia ze społecznością online Herbal Academy. To świetne źródło wiedzy od zielarzy o szerokim spektrum perspektyw i doświadczeń. Uwielbiam rozmawiać o ziołolecznictwie i łączyć się z innymi, którzy podzielają moje zainteresowania, więc jest to idealne miejsce do tego.

HA: Czy czujesz się wzmocniony swoją praktyką ziołową?

Anna Booth Cohen: Tak, uważam ziołolecznictwo za niezwykle wzmacniające. Moja praktyka zielarska zainspirowała mnie, aby dowiedzieć się więcej o praktykach moich przodków opartych na przyrodzie i/lub uzdrawianiu, co połączyło mnie głębiej ze sobą. Znajomość sposobów odżywiania siebie i mojej rodziny oraz wspierania naszego uzdrowienia daje również poczucie siły. Oboje z żoną cierpimy na choroby przewlekłe i chociaż mamy duży szacunek dla korzystania z zachodniej medycyny, kiedy jest to potrzebne, mieliśmy również wiele doświadczeń, w których lekarze mówili nam, że nic więcej nie można zrobić. W wielu przypadkach ziołolecznictwo zapewnia delikatne, wspierające sposoby na zmianę sposobów, które zachodnia medycyna ignoruje. To daje siłę, aby zawsze mieć coś do zrobienia, aby pomóc mojemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu i duchowemu.

HA: Gdybyś był ziołem, jakim byś był?

Anna Booth Cohen: Chciałabym być różą pomarszczoną rosnącą dziko wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Wychowałem się z wybrzeżem jako częścią mojego dzieciństwa i czuję się najbardziej związany z tym środowiskiem. Chciałabym być różą plażową oferującą piękne kwiaty i smakowite owoce dzikiej róży, wyrastającą z piasku i słonego powietrza, z mnóstwem kolców dla dobrych granic. Mam tatuaż przedstawiający rybołowa i rybę symbolizującą mój związek z wybrzeżem, a kiedy myślę o medycynie tego miejsca, myślę o plażowych różach. Myślę też o morszczynie pęcherzykowatym, który ma różne wibracje, ale jest też inną częścią mnie.

HA: Jaki jest największy sposób, w jaki ziołolecznictwo rozjaśniło twoje życie?

Anna Booth Cohen: Poznawanie roślin w moim ekosystemie i tego, co mają do zaoferowania, było dla mnie bardzo ważne. Uwielbiam spacerować po mojej dzielnicy w mieście i chodzić na spacery na łonie natury i widzieć wokół siebie moich roślinnych przyjaciół. Nie można czuć się samotnym, kiedy zaprzyjaźniłeś się z lokalną ekologią.

HA: W jaki sposób włączasz ziołolecznictwo do swojego codziennego życia?

Anna Booth Cohen: Zaczyna się od nastawienia na połączenie z roślinami. Stamtąd łatwo jest uświadomić sobie, że rośliny są wszędzie wokół mnie i codziennie mam z nimi kontakt. Wszystkie przyprawy w mojej spiżarni dzielą się swoim lekarstwem, kiedy codziennie z nimi gotuję. Rośliny na moim podwórku są po to, aby mnie wspierać, gdy mój ogród ziołowo-warzywny jest w szczytowym okresie letnim, a także w środku zimy. W tym momencie nie ma dla mnie sposobu na codzienne życie bez ziołolecznictwa. Jest to soczewka, przez którą patrzę na siebie, moją rodzinę, moją społeczność i świat.

HA: W jaki sposób ziołolecznictwo pobudziło twoją kreatywność?

Anna Booth Cohen: Zielarstwo to jedno z moich ulubionych kreatywnych wyjść. Zawsze odkrywam nowe sposoby pracy z roślinami. Uwielbiam gotować i lubię odkrywać nowe sposoby włączania ziół do moich przepisów. Planuję zrobić makaron z pokrzywy jeszcze w tym tygodniu i lody liliowe, kiedy zakwitną bzy. Lubię też włączać ziołolecznictwo do sztuki, rysować rośliny, robić rękodzieła, a szczególnie poprawiać sobie nastrój poprzez doświadczanie kwiatów. Hoduję kwiaty w moim ogrodzie, kąpię się z nimi, siedzę z nimi, przynoszę je do domu, medytuję z nimi, robię esencje kwiatowe i gotuję z nimi. Jest tak wiele do odkrycia!

HA: Gdybyś mógł udzielić jakiejś wskazówki lub zachęty tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zielarstwem, co by to było?

Anna Booth Cohen: Nie bój się zaczynać od małych rzeczy i nie odczuwaj presji, by wiedzieć wszystko. Nikt nie wie wszystkiego. Uwielbiam cytat Adrienne Marie Brown z Emergent Strategy: „Małe jest dobre, małe to wszystko”. Wszyscy rodzimy się ze zdolnością głębokiego łączenia się z naturą, bez względu na to, ile studiowaliśmy. Naucz się dokładnie kilku roślin i rozwijaj we własnym tempie.

Bądź na bieżąco z kolejną odsłoną naszej serii filmów studenckich z Antonią Green (@unveil_natural).

Przeczytaj wywiady z poprzednimi studentami z:

Elliot Durt (@the.durt.family)

Shannon Mulligan-Mayernik (@mayernikkitchen)

Rachel Baker (@3_sources)

Farai Harreld (@thehillbillyafrican)

Hannah Lasorsa (@hannah_aften)

Jake Lasorsa (@meadowroot)

Shiang-ling Bissonnette (@halfbakedbarelymeasured)

Liz Witter (@backcountrybotanicals)

Zainspirowany ziołową podróżą Anny? Kontynuuj swoją własną podróż już dziś, przeglądając nasze internetowe kursy ziołowe.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US