Cecha studencka Akademii Herbal: Amrit-Sadhana Boyd (@theuntamedherbalist)

W przypadku tej funkcji studenckiej przeprowadziliśmy wywiad z Amrit-Sadhana Boyd (@theuntamedherbalist), właścicielką z Nieokiełznanego zielarza. Jako trener holistycznego lęku i zielarz, Amrit-Sadhana stosuje intensywne szkolenia i całe życie, aby zapewnić swoim klientom zestaw narzędzi pomagających wzmocnić, odżywić i naprawić ich układ nerwowy.

HA: Proszę, opowiedz nam trochę o sobie io tym, jak zaczęłaś swoją drogę do ziołolecznictwa.

Amrit-Sadhana Boyd: Studiuję zioła odkąd skończyłem 13 lat. Zawsze interesowało mnie, w jaki sposób rośliny mogą odgrywać dużą rolę w naszym zdrowiu i procesie leczenia. Około 9 lat temu zacząłem zauważać, że kawa zwiększa mój i tak już wysoki niepokój. Nie chciałem go wycinać, ponieważ uwielbiałem smak, rytuał i radość, jaką wnosił do moich poranków. Zacząłem szukać ziół, które mógłbym dodać do mojej kawy, aby przeciwdziałać skutkom (nie wspominając o tym, że kawa sama w sobie jest ziołem o niesamowitych właściwościach leczniczych). Wtedy zacząłem poważnie studiować zielarstwo i rozpocząć swoją drogę jako zielarz. Od tego czasu skupiłem się na badaniach nad ziołami, które wspierają zdrowy, spokojny układ nerwowy i które mogą poprowadzić mnie w mojej własnej podróży uzdrawiania traumy. Wierzę, że zioła i rośliny są naszymi sprzymierzeńcami i wspierają nas w leczeniu.

HA: Dlaczego zdecydowałeś się kontynuować swoją edukację zielarską w Akademii Ziołowej?

Amrit-Sadhana Boyd: Chciałem pogłębić swoje studia i nauczyć się jak najwięcej. Zrobiłem trochę badań na temat programów online i Herbal Academy pojawiało się w kółko jako jeden z najbardziej polecanych programów.

HA: Czy jesteś właścicielem firmy lub marki zielarskiej?

Amrit-Sadhana Boyd: Tak, nieposkromiony zielarz. Obecnie mam jeden produkt o nazwie Beauty Nectar. To funkcjonalna śmietanka na bazie ekologicznego mleka kokosowego w proszku. Ma shatavari i proszek różany dla równowagi hormonalnej, lęku i wsparcia układu nerwowego, a także dla promowania zdrowych włosów, skóry i paznokci. Jest mieszany z różą, kardamonem i wanilią i wynosi każdy napój na wyższy poziom.

HA: W jaki sposób kursy Herbal Academy pomogły ukształtować lub ulepszyć Twój biznes?

Amrit-Sadhana Boyd: Dali mi pewność, że będę w stanie formułować. Swoją wiedzę wykorzystuję również do tworzenia niestandardowych mieszanek herbat ziołowych dla moich klientów.

HA: Czy Twoje kursy Akademii Ziołowej pomogły Ci uniknąć potencjalnych błędów podczas uruchamiania firmy?

Amrit-Sadhana Boyd: Tak, dali mi wskazówki i pewność, których potrzebowałem.

HA: Powiedz nam, co dalej z twoją ziołową podróżą?

Amrit-Sadhana Boyd: Może inny produkt? Nadal włączam moją wiedzę zielarstwa do edukacji, którą zapewniam na moich platformach, a także formułuję specjalne mieszanki dla klientów.

HA: Co najbardziej podobało Ci się w kursie Akademii Ziołowej?

Amrit-Sadhana Boyd: To jest samodzielne i możesz to zrobić we własnym tempie. Jest niezwykle pouczający i zorientowany na szczegóły. Nauczyłem się wszystkiego, czego potrzebowałem, aby czuć się pewnie we włączaniu ziołolecznictwa do mojego życia na różne sposoby.

HA: Gdybyś miał polecić kurs Herbal Academy swojemu najlepszemu przyjacielowi, co byś powiedział?

Amrit-Sadhana Boyd: To zależy od tego, na jakim etapie swojej podróży się znajdują. Jeśli są początkującymi i dopiero zaczynają, powiedziałbym, że kurs dla początkujących. Jest tak dużo informacji, że potrzeba czasu, aby się z nimi zapoznać i przyswoić. Jeśli są już zaznajomieni z niektórymi informacjami na temat ziół, powiedziałbym, że Kurs Średniozaawansowany.

HA: Czy czujesz się wzmocniony swoją praktyką ziołową?

Amrit-Sadhana Boyd: Tak! To było niesamowicie wzmacniające. Codziennie przypominam sobie, że istnieją sposoby, aby pomóc mojemu ciału. Naprawdę wierzę, że ziołolecznictwo ma zdolność wspierania nas przez wszystko, przez co przechodzimy, niezależnie od tego, czy jest to lęk, obniżony nastrój lub depresja, problemy trawienne, bóle głowy, równowaga hormonalna itp.

HA: Czy jest konkretne zioło, które szczególnie cię pociąga?

Amrit-Sadhana Boyd: Mam głęboką miłość do reishi i melisy. Wierzę, że po części wynika to z ich cudownie uspokajającego i odżywczego wpływu na układ nerwowy. Jako ktoś, kto ma CPTSD, uzdrowienie mojego układu nerwowego i nauczenie się samoregulacji jest jednym z moich głównych zamiarów w życiu. Te zioła pomagają mi czuć się bezpiecznie. Tworzą poczucie spokoju, jak wtedy, gdy matka trzyma cię mocno i całuje w czoło.

HA: Czy masz jakieś rytuały lub tradycje związane z ziołolecznictwem, którymi chciałbyś się podzielić?

Amrit-Sadhana Boyd: Każdego ranka dodaję zioła do kawy, zarówno po to, by wesprzeć moje ciało, jak i stworzyć intencję wokół tego procesu. Pomaga mi połączyć się z moim ciałem i zobaczyć, jakie są moje potrzeby każdego dnia – w zależności od tego dodaję zioła. Uwielbiam też oddymianie ziołami. Robię to co najmniej raz w tygodniu.

HA: W jaki sposób włączasz ziołolecznictwo do swojego codziennego życia?

Amrit-Sadhana Boyd: Codziennie robię dzbanek herbaty. Zaglądam do siebie i sprawdzam, czego potrzebuje moje ciało i umysł, i wyciągam zioła w zależności od tego. Uwielbiam ten rytuał. Gotuję również z mnóstwem ziół i przypraw, wiedząc, że nie tylko zachowują smak, ale także wspierają moje ciało.

HA: Których nauczycieli zielarstwa, autorów lub rówieśników uważasz za najbardziej inspirujących i dlaczego?

Amrit-Sadhana Boyd: Matthew Wood jest jednym z moich ulubionych, podobnie jak Adriana Ayales, właścicielka Anima Mundi. Jest rdzenną zielarką i wiele się od niej uczę.

HA: Czy lubisz dzielić się swoją wiedzą o ziołach z innymi w swoim życiu poprzez przepisy, produkty, zdjęcia, posty na blogu, warsztaty społecznościowe itp.?

Amrit-Sadhana Boyd: Tak! Utrzymuję się z tego. Jako certyfikowany zielarz i trener systemu nerwowego, codziennie dzielę się z moją społecznością o ziołach, które mogą wesprzeć ich podróż, jakie zioła działają na co i wszelkich przeciwwskazaniach, a także o bezpieczeństwie i historii zioła.

HA: Gdybyś mógł udzielić jakiejś wskazówki lub zachęty tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zielarstwem, co by to było?

Amrit-Sadhana Boyd: Po prostu zacznij szukać. Weź coś, z czym masz do czynienia w swoim życiu i poszukaj ziół, które to wspierają. Upewnij się również, że zbadałeś kulturowe znaczenie ziół, skąd pochodzą i jak możesz to uszanować. Jeśli zamierzasz studiować ziołolecznictwo, uważam, że niezwykle ważne jest zaprzestanie zawłaszczania i nauczenie się szanowania i szanowania miejsca, z którego pochodzą zioła i tradycje.

Przeczytaj wywiady z poprzednimi studentami z:

Deema Al Huqail (@alkamicare)

Jovan Sage (@jovansage)

Toni Green (@unveil_natural)

Anna Booth Cohen (@herbal_uprising)

Elliot Durt (@the.durt.family)

Shannon Mulligan-Mayernik (@mayernikkitchen)

Rachel Baker (@3_sources)

Farai Harreld (@thehillbillyafrican)

Zainspirowany tą ziołową podróżą? Kontynuuj swoją własną podróż już dziś, przeglądając nasze internetowe kursy ziołowe.