• Home
  • #myherbalstudies
  • Ziołowa Akademia‌ Student‌ Cecha:‌ ‌Jess‌ Madsen ‌@the.wildcraft‌

Ziołowa Akademia‌ Student‌ Cecha:‌ ‌Jess‌ Madsen ‌@the.wildcraft‌

Czternasta część naszego Student Feature Series, rozmawialiśmy z Jessem Madsenem (@the.wildcraft). Jess ukończyła kurs wprowadzający Herbal Academy. Lubi tworzyć własne ziołowe kreacje i współpracuje z zielarzami i firmami zielarskimi jako projektantka i fotografka.

HA: Proszę, opowiedz nam trochę o sobie io tym, jak zaczęłaś swoją drogę do ziołolecznictwa.

Jess Madsen: Nigdy nie planowałem stworzenia firmy produkującej produkty ziołowe. To zawsze było uczucie, które budziło się w moim ciele, kiedy myślałem o roślinach, cyklach natury i tworzeniu leczniczych leków. Czułem się jak coś, co miałem zbadać, otworzyć się na świat, którego wcześniej nie znałem. Chciałem głębszego połączenia z roślinami, ale tak naprawdę szukałem głębszego połączenia ze sobą.

HA: Dlaczego zdecydowałeś się kontynuować swoją edukację zielarską w Akademii Ziołowej?

Jess Madsen: Od razu było widać, że Herbal Academy to zaufane źródło informacji. Wszystko, co mogłabym chcieć wiedzieć, czekało na mnie do odkrycia — przepisy do stworzenia, historię do zrozumienia, społeczność, która pomoże mi pogłębić moją wiedzę.

HA: Czy jesteś właścicielem firmy lub marki zielarskiej?

Jess Madsen: Niekoniecznie prowadzę zielarską firmę, ale współpracuję z wieloma zielarzami i firmami zielarskimi w ramach mojej obecnej działalności jako projektant i fotograf. Zrozumienie charakteru ich działalności pomaga mi łączyć się z nimi na poziomie osobistym i tworzyć prace, które naprawdę rezonują z nimi i ich odbiorcami.

HA: Powiedz nam, co dalej z twoją ziołową podróżą?

Jess Madsen: Mam nadzieję, że będę kontynuować moją wiedzę o wytwarzaniu leków iw końcu będę mieć obfity ogród, w którym będę mogła uprawiać i zbierać własne zioła do herbat, nalewek i maści.

HA: Czego szukałeś, kiedy zapisałeś się na kurs Herbal Academy, czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej?

Jess Madsen: Znalezienie zaufanego źródła było moim najwyższym priorytetem. Chciałem wiedzieć, że to, za co płacę, naprawdę nauczy mnie w dobrze zorganizowany sposób. Podobała mi się możliwość wydrukowania wszystkich informacji i stworzenia własnej broszury z wiedzą, a także poruszania się we własnym tempie w razie potrzeby.

HA: Gdybyś miał polecić kurs Herbal Academy swojemu najlepszemu przyjacielowi, co byś powiedział?

Jess Madsen: Powiedziałabym im, że bez względu na to, jakie są twoje zainteresowania związane z roślinami, w Akademii Ziołowej znajdziesz kurs! Od wstępnych zabaw z ziołami po ekspansywne i dogłębne kursy, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie na każdym etapie.

HA: W jaki sposób twoja edukacja zielarska pogłębiła twój związek z naturą i porami roku?

Jess Madsen: To właściwie moja ulubiona część ziołolecznictwa. Poza podstawową obserwacją pór roku, nigdy nie czułem głębokiego związku z miejscem, w którym mieszkam i tym, jak pory roku są tak zawiłe.

Uczenie się o ziołolecznictwie zainspirowało mnie do zwrócenia większej uwagi na otaczające mnie rośliny. Każdego ranka spaceruję z psem po naszej okolicy i teraz wiem, gdzie rośnie dojrzały głóg i co roku czekam na jego kwitnienie — ogromny dziki łach nagietka w zaułku przy drodze. Obserwuję, jak rzeczy się zmieniają i zmieniają w czasie, i to sprawia, że ​​czuję się częścią czegoś większego. Zainspirowało mnie to nawet do uprawy większej liczby kwiatów i roślin oraz dostosowania się do pory ich wzrostu, zbiorów i siewu. Wiele radości sprawia mi bylica powoli opanowująca mój ogródek, krwawnik w pełnym rozkwicie i nagietek, który mieni się różnymi odcieniami pomarańczy.

HA: Jaki jest największy sposób, w jaki ziołolecznictwo rozjaśniło twoje życie?

Jess Madsen: Tworzenie małych rytuałów wokół roślin przyniosło mi najwięcej radości. Tworzenie herbaty teraz jest dla mnie sposobem na spowolnienie dnia, zastanowienie się nad lekarstwem, które chcę stworzyć dla siebie, i odejście na chwilę od zgiełku, aby powoli obserwować wirujące zioła. Jest na swój sposób medytacyjny i niezwykle uzdrawiający.

HA: Którzy nauczyciele ziołolecznictwa, autorzy lub rówieśnicy są dla ciebie najbardziej inspirujący i dlaczego?

Jess Madsen: Jedna z moich lokalnych nauczycielek, Corinne Boyer, jest dla mnie niesamowicie inspirująca. Jej pisma i głęboka wiedza o roślinach i folklorze to słowa, które noszę ze sobą codziennie. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o magii ludowej roślin, polecam jej książki Pod czarowniczym drzewem i Pod łukiem jeżyn — obie pięknie napisane i dogłębnie zbadane.

HA: Czy lubisz dzielić się swoją wiedzą o ziołach z innymi w swoim życiu poprzez przepisy, produkty, zdjęcia, posty na blogu, warsztaty społecznościowe itp.?

Jess Madsen: Gdybym mógł spędzić cały dzień na fotografowaniu ziół, roślin i zielarzy, zrobiłbym to! Moje ulubione obrazy zawsze przedstawiają naturę, wielkie wybuchy kwiatów lub twórców z brudnymi rękami przygotowującymi burzę.

Jest coś tak szczerego i poruszającego w oglądaniu i fotografowaniu ludzi uprawiających dziką przyrodę lub mieszających swoje ulubione zioła. Rośliny opowiadają historię, a fotografia za każdym razem doskonale ją oddaje.

HA: W jaki sposób ziołolecznictwo pobudziło twoją kreatywność?

Jess Madsen: Ponieważ podążałam za tą małą czerwoną nitką ciekawości z ziołolecznictwem, naprawdę stworzyłam karierę, o której zawsze marzyłam. Sporządzanie receptur ziołowych i poszukiwanie przygód rozpaliło na nowo moją miłość do fotografii i projektowania. Dzieląc się moimi darami, pomagam innym firmom inspirowanym naturą rozkwitać i rozwijać się poprzez projektowanie i fotografię. Bez słuchania mojej intuicji na temat ziołolecznictwa być może nigdy nie znalazłbym tej ścieżki, która jest niesamowicie satysfakcjonująca.

HA: Gdybyś mógł udzielić jakiejś wskazówki lub zachęty tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zielarstwem, co by to było?

Jess Madsen: Że nigdy nie możesz nauczyć się wszystkiego, ale możesz cieszyć się uczeniem przez całe życie i wiedzą, która się z tym wiąże. Na początku kuszące jest pragnienie pożerania wszystkiego, co jest związane z ziołami, roślinami i wiedzą, ale prawdziwa wiedza pochodzi z poświęcania czasu, popełniania błędów i pozwalania, by rośliny cię uczyły.

Spodziewaj się kolejnej części naszej serii filmów studenckich z udziałem Adriany Jensen @dandelionandtherose.

Przeczytaj wywiady z poprzednimi studentami: 

Nana Meriwether @drinkcale

Jess Madsen @the.wildcraft.

Erin Ethier (@EarthlyRemediesByErin)

Kendra Payne (@the.herbal.scoop)

Eduardo Yunen (@eyunen)

Caitlin Frazier (@TheLocustsandHoney)

Chelsea Stephens (@wildflowerandtherose)

Katie Woods (@ritual_skincare)

Alyson Morgan (@AlysonSimplyGrows)

Zainspirowany ziołową podróżą Jess? Kontynuuj swoją własną podróż już dziś, przeglądając nasze internetowe kursy ziołowe.

Zdjęcie: Wszystkie obrazy w tym poście są autorstwa Jessa Madsena.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US