5 pomocnych wskazówek do nauki zielarstwa

Jako nowy student zielarstwa, często może wydawać się to przytłaczające, gdy próbujemy przesiąknąć obfitością informacji, których się uczymy. Próba zapamiętania list nowych terminów, korzyści płynących ze wspólnych przypraw kuchennych i wyjątkowej energii wszystkich różnych ziół może wydawać się dość zniechęcająca! Podobnie jak nasz czas w szkole, możemy polegać na szeregu nawyków związanych z nauką, które pomogą zachować informacje. Każda osoba jest wyjątkowo inna pod względem tego, jak najlepiej się uczy, ale niektóre uniwersalne wskazówki dotyczące nauki mogą być skuteczne dla wszystkich.

W Akademii Herbal przykładamy dużą wagę do struktury naszych kursów online. Nasze programy, dostosowane do tempa pracy, pełne informacji i ożywione oszałamiającymi grafikami i filmami, sprawiają, że edukacja w zakresie zielarstwa jest przystępna i wciągająca. Podczas gdy poświęcenie czasu na przepracowanie naszych kursów jest świetną praktyką, oto pięć innych pomocnych wskazówek dla wszystkich początkujących zielarzy dołączających do naszej społeczności studenckiej.

Nasze najważniejsze wskazówki dotyczące nauki dla zielarzy

Etykiety ziołowe

Pomyśl o tych poręcznych tagach jako o czymś więcej niż identyfikatorach — to także fiszki z ziołami, idealne dla uczniów zielarstwa na każdym poziomie! Kiedy chwytasz słoik z nagietkiem, pomocna zawieszka przypomina o wszystkich dobroczynnych właściwościach, jakie ma do zaoferowania ten ziołowy sprzymierzeniec.

Pomysły na to, co umieścić na tagach ziołowych:

  Nazwa zioła + dwumian ~ 253 ~
  Energetyka 

  Profil smakowy 

  Działania ziołowe

  Najlepiej użyć przed datą

  Wszelkie inne informacje, które pomogą ci w nauce

Fakty dotyczące ziół można znaleźć w monografiach kursów, jak również w obszernej bazie danych monografii roślin The Herbarium! Przeszukaj bazę danych i pobierz informacje z wybranej monografii ziół, aby dodać je do swojego tagu. Dzięki członkostwu w The Herbarium uzyskasz również dostęp do kilku innych wspaniałych zasobów, takich jak intensywne tematy i artykuły!

Zielarska tablica referencyjna

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć, co mogłoby pomóc w nagłej sytuacji? Właśnie spaliłeś rękę na kuchence, a zwiększony stres związany z sytuacją zamglił twój mózg, co robić dalej. Wszystkie przydatne informacje, których nauczyłeś się podczas studiów zielarskich, są w tej chwili nieco zapomniane. Przydarzyło się to każdemu z nas w pewnym momencie!

Przydatną wskazówką, która jest łatwym i przyjemnym projektem do wprowadzenia, jest ziołowa tablica referencyjna. Możesz powiesić go w pobliżu, aby był dostępny, gdy go potrzebujesz — pomyśl o swojej spiżarni, szafce na zioła, łazience lub apteczce jako miejscu na tablicę informacyjną. Jeśli pojawi się problem, masz wizualne odniesienie do tego, co należy zrobić w określonych sytuacjach! Dodatkowo za każdym razem, gdy otwierasz tę szafkę lub szafkę, możesz poświęcić chwilę na przejrzenie i przyswojenie informacji. Przykładem tego, jak założyć własną tablicę referencyjną ziół, byłoby użycie następujących kategorii:

  Ukąszenia i użądlenia

  Oparzenia i wysypki

  Przeziębienia i grypa

  Skaleczenia i rany

  Ból

  Dzieci

Każda kategoria może zawierać sprawdzone zioła lub preparaty ziołowe stosowane w celu złagodzenia i wsparcia dolegliwości. Mamy cudowną książkę Ziołowa pierwsza pomoc jako część naszego zestawu podręczników do średniozaawansowanego kursu ziołowego. Ponadto na blogu Akademii Ziołowej znajduje się wiele artykułów do przeszukiwania, w tym pierwsza pomoc ziołowa w podróży, a także ebook na temat ziołolecznictwa spiżarni na przeziębienie i grypę.

Dwumiany

Wielu zielarzy odpowie na pytanie: „Jakiej rady udzieliłbyś komuś, kto zaczyna studia zielarstwa?” z głośnym „Zawsze zapisuj zarówno nazwę pospolitą, jak i dwumian rośliny!!”

Dwumian rośliny składa się z nazwy rodzajowej (pisanej wielką literą), po której następuje nazwa gatunku (pisana wielką literą). Oto kilka ważnych powodów, dla których warto poznać dwumian każdej badanej rośliny:

  Pierwsze słowo identyfikuje rodzaj rośliny, umożliwiając uczniowi zrozumienie różnych gatunków należących do tej samej kategorii. Pomaga to w nawiązywaniu ważnych połączeń podczas poznawania różnych przepisów ziołowych — na przykład rodzaj Rosa obejmuje dziką różę (Rosa canina), różę plażową (Rosa rugosa), różę wielokwiatową (Rosa multiflora), różę apteczną (Rosa gallica), i róży damasceńskiej (Rosa damascena) i wszystkie są używane podobnie w ziołolecznictwie, więc możesz użyć tego, do którego masz dostęp.
  Nauka dwumianów pomaga zmniejszyć zamieszanie w przypadku nakładania się wielu popularnych nazw roślin. Na przykład mięta: używamy tego terminu dowolnie, jednak zrozumienie wielu odmian mięty na podstawie ich dwumianów pomoże ci w nauce zrozumieć unikalne właściwości i zastosowania każdej rośliny — na przykład mięta pieprzowa (Mentha x piperita) i mięta zielona (Mentha spicata).
  Dwumiany są uniwersalne. Podczas podróży lub komunikowania się z zielarzami spoza Twojego regionu lub za granicą używanie dwumianów dla roślin pomoże upewnić się, że jesteś na tej samej stronie, ponieważ lista nazw pospolitych wielu roślin jest długa i często się pokrywa!

Nasz kurs Materia Medica wspiera cię w kompilowaniu monografii roślin, wspaniałe podejście do identyfikacji i uczenia się każdej rośliny. Studiując rośliny jedno zioło na raz, mamy możliwość połączenia się z poszczególnymi ziołami na znaczącym poziomie poprzez dogłębne badanie. Kurs Herbal Materia Medica nauczy Cię tego prostego – ale potężnego – procesu studiowania i pomoże ci uporządkować to, czego się uczysz, w monografie roślin do wykorzystania w przyszłości.

Rysunki botaniczne

Rysowanie rośliny to siedzenie i podziwianie wszystkich zawiłości, które sprawiają, że każda roślina jest wyjątkowa. Rysowanie roślin oznacza zwracanie uwagi na każdy szczegół, co jest bardzo pomocne w nauce prawidłowego rozpoznawania roślin. Podczas nauki proste naszkicowanie rośliny włączy inną część mózgu i pomoże zapamiętać cechy charakterystyczne rośliny. Zapisywanie tego, co widzi twoje oko, na papierze jest pomocną praktyką, która pomoże ci zapamiętać to doświadczenie.

Nasz ekscytujący nowy kurs, Botaniczny rysunek dla zielarzy, przeprowadzi Cię przez ten proces krok po kroku! Nie tylko nauczysz się tworzyć spersonalizowane ilustracje botaniczne, ale także zaczniesz przyglądać się roślinom z bliska i renderować je z większą dokładnością. Jak wkrótce się przekonasz, rysowanie jest bardzo skutecznym narzędziem do nauki, które może pomóc ci osadzić w pamięci cechy charakterystyczne rośliny – a wszystko to podczas poprawiającej nastrój, medytacyjnej aktywności, która pielęgnuje twoją kreatywność.

Stymulacja sensoryczna

Nasze zmysły są potężnym narzędziem. Łączenie doświadczeń z pamięcią, rejestrowanie nowych informacji jako wiedzy i późniejsze przywoływanie faktów może być inicjowane przez nasze zmysły. Praktyczne podejście do nauki zielarstwa to sposób na zaangażowanie całego ciała w proces uczenia się. Studiując pewne zioło, na przykład rozmaryn, najlepszym sposobem na zapamiętanie różnych aspektów jest:

  Obserwuj

  Dotknij

  Zapach

  Smak

Zapisz swoje wrażenia dotyczące tego, jak wygląda roślina, jak się ją dotyka, jak pachniała i jak smakowała (oczywiście tylko rośliny jadalne). Ta stymulacja sensoryczna jest potężnym przesłaniem dla naszego mózgu i korzystnym narzędziem do nauki. Po bezpośrednim kontakcie z rośliną twój umysł i ciało zapamiętają, że rozmaryn jest mocny, aromatyczny, ciemnozielony i ma wyjątkowy, mocny smak.

Kurs zbieractwa to świetne źródło informacji, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowej identyfikacji dzikich roślin jadalnych. Zabierzemy Cię z pola do apteki i z lasu na rozwidlenie, odkrywając wszystkie zabawne sposoby przygotowywania dzikich potraw i preparatów ziołowych w tym 5-lekcyjnym kursie o dzikim żerowaniu!

Na zakończenie, 

Szeroki świat ziołolecznictwa może być początkowo ogromny. Często nowi uczniowie mają wrażenie, że nie zapamiętują informacji. Nie zniechęcaj się jednak! Zielarstwo to osobista podróż tysiąca kroków. To nie jest wyścig do certyfikacji ani przedsięwzięcie, którego trzeba się nauczyć w określonym czasie. Zapytaj większość zielarzy, a powiedzą ci, że zawsze są studentami roślin. Te pięć unikalnych wskazówek dotyczących nauki sprawi, że Twoja długa, cudowna podróż jako studenta zielarstwa będzie o wiele bardziej satysfakcjonująca. Z każdym przywołaniem ziołowego działania, dwumianu lub przepisu, poczujesz się coraz bardziej połączony i pewny swoich umiejętności.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US