4 pytania, które należy zadać przed pójściem do szkoły zielarstwa

Powrót do sezonu szkolnego, i to nie tylko dla dzieci i studentów – dla wszystkich, którzy też chce studiować sztukę i naukę zielarstwa w Akademii Ziołowej! Ale skąd wiesz, czy nasza szkoła ziołowa jest dla Ciebie odpowiednia?

Dzisiaj podzielę się 4 pytaniami, które powinieneś sobie zadać przed pójściem do szkoły zielarskiej. Te pytania pomogą ci ocenić twoje cele, znaleźć odpowiednią szkołę i program, ocenić zainwestowany czas, wysiłek i pieniądze oraz zidentyfikować przyszłe możliwości, które mogą wyniknąć z twoich studiów.

Jeśli szukasz szkoły zielarskiej i jeszcze się nie zdecydowałeś, ten post ma na celu pomóc Ci w zadawaniu i odpowiadaniu na te ważne pytania. W ostatecznym rozrachunku przybliży Cię to do doskonalenia szkoły ziołowej, która jest dla Ciebie odpowiednia — czy to Akademii Ziołowej, czy może nawet innej opcji.

4 pytania, które należy zadać przed pójściem do szkoły ziołowej

1. Jakie są moje długoterminowe cele ziołowe?

Zanim poświęcisz swój czas, pieniądze i energię na szkołę ziołową, powinieneś najpierw zadać sobie pytanie, jakie są twoje długoterminowe cele.

Uczęszczanie do szkoły zielarskiej i uzyskanie zaświadczenia o jej ukończeniu nie jest konieczne dla każdego, kto chce stosować zioła. Jak lubi mówić zielarz Susan Weed: „Zioła są lekarstwem dla ludzi” i każdy może nauczyć się, jak z nich korzystać.

Jednakże, jeśli planujesz otworzyć własną firmę jako producent produktów ziołowych, przyjmować klientów jako zielarz kliniczny, zdobyć zatrudnienie jako konsultant ds. swojej ścieżki kariery. Nie tylko pomoże ci dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć od ludzi, którzy byli przed tobą, ale zaoszczędzi ci kłopotów z próbami samodzielnego złożenia wszystkich właściwych elementów.

2. Która szkoła jest dla mnie odpowiednia i od jakiego programu mam zacząć?

Kiedy już wiesz, jakie są twoje długoterminowe cele związane z zielarstwem i ustaliłeś, że szkoła zielarska jest czymś, w co chcesz zainwestować, następnym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, która szkoła zielarska jest dla ciebie odpowiednia i jaki kurs lub program powinien być twoim punktem wyjścia.

Jeśli chodzi o wybór szkoły zielarskiej i programu, od którego zaczynasz swoją edukację, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Oto kilka pytań, które pomogą ci ocenić potencjalną szkołę ziołową i jej kursy.

  Czy potrzebujesz wygody nauki na odległość lub zajęć online, czy wolisz naukę osobiście?

  Czy jest jakaś szczególna tradycja ziołolecznictwa, w której wolisz się zanurzyć? Może na przykład zachodnie ziołolecznictwo, ajurweda, tradycyjna medycyna chińska lub medycyna ludowa z Appalachów?

  Czy ważne jest dla Ciebie wykształcenie, wykształcenie lub referencje instruktora? Jeśli tak, czego szukasz? Czy powinien być absolwentem szkoły zielarskiej i mieć ukończony jakiś program praktyk, czy też wystarczy pewien zasób osobistych doświadczeń? Czy jest jakiś konkretny instruktor, który wzbudza Twoje zainteresowanie, czy też podoba Ci się pomysł posiadania wielu instruktorów?

  Jaki styl uczenia się do Ciebie przemawia? Wolisz wykłady i notatki? A co z treściami audio i wideo? Czy uczysz się najlepiej, gdy masz ograniczenia czasowe, czy tylko cię to stresuje? Czy chcesz zaliczyć okresowe zadania i egzaminy? Czy czujesz się pewnie, mając do czynienia z ziołami w domu, czy czujesz się bardziej komfortowo, robiąc to osobiście?

  Jakie rodzaje kursów są oferowane? Czy są różne poziomy wejścia, czy mimo wcześniejszego szkolenia/edukacji trzeba zaczynać od kursu podstawowego? Czy istnieje wiele różnych kursów, które wspierają Twój ciągły rozwój w czasie, czy też możesz zajść tylko do pewnego momentu w oparciu o swoją edukację ze względu na ograniczone programy i oferty?

  Jak wygląda wsparcie dla studentów? Czy program/nauczyciel chce Cię poprowadzić i zaoferować pomoc? Co inni uczniowie (obecni i poprzedni) mają do powiedzenia na temat szkoły i programów?

Wszystkie szkoły ziołowe będą trochę inne i będą przemawiać do różnych typów ludzi. Wiedza o tym, co lubisz, a czego nie, jest pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniej szkoły ziołowej dla Ciebie. I pamiętaj, że wielu ćwiczących bierze udział w wielu programach treningowych. Pozwala to na zetknięcie się z różnorodnością tradycji ziołolecznictwa, nauczycieli i stylów nauczania, a także możliwość uzyskania bardziej ukierunkowanego szkolenia w zakresie aspektów lub tematów ziołolecznictwa, które są dla ciebie najbardziej interesujące i rezonujące.

3. Czy warto inwestować?

Kiedy już znalazłeś odpowiedni program lub kurs, aby rozpocząć naukę, czas rozważyć inwestycję Twoją i Twojej rodziny (tj.: czas, pieniądze, wysiłek) w pójście do szkoły ziołowej.

Uczenie się czegokolwiek wymaga czasu i wysiłku, a jeśli chodzi o zaawansowaną edukację, zwykle wymaga to również inwestycji finansowych. Kiedy zdecydujesz się wrócić do szkoły zielarskiej, będziesz musiał zdecydować, czy czas, pieniądze i wysiłek są tego warte.

Po pierwsze, rozważ swój czas. Kompleksowe programy ziołowe wymagają czasu. Bądź realistą i zadaj sobie pytanie, ile czasu musisz poświęcić na naukę. Jeśli skłaniasz się do zajęć osobistych, jak często i kiedy się spotykają? Jaki czas podróży jest wymagany? Czy będą prace domowe? W przypadku programów nauczania online lub na odległość, czy będziesz pracować nad lekcjami codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie czy co miesiąc? Jak długo planujesz ukończyć kurs iw jakim tempie? Czy jest to dla ciebie wykonalne?

Następnie rozważ koszty. W jaki sposób koszt programu i wszelkie materiały lub materiały, których będziesz potrzebować, wpływają teraz na twoje życie? Czy obecnie masz pieniądze, aby zainwestować w swoją edukację? Czy podzieliłeś koszt programu, aby zobaczyć, ile będzie Cię to kosztować miesięcznie, i czy pasuje to do Twojego budżetu? Jeśli nie masz pieniędzy na pokrycie kosztów kursu, czy istnieje sposób na uzyskanie zniżki lub uzgodnienie pracy z nauczycielem lub szkołą, aby uzyskać zniżkę?

Na koniec rozważ wysiłek. Ile wysiłku będzie wymagał ten kurs z Twojej strony? Czy poza godzinami lekcyjnymi będziesz musiał uczyć się, pisać raporty lub wytwarzać produkty ziołowe? Czy skorzystasz z pomocy zespołu wsparcia lub będziesz udzielać się na forach lub w różnych grupach w mediach społecznościowych?

Teraz, gdy już rozważyłeś czas, pieniądze i wysiłek potrzebny do pójścia do szkoły zielarskiej, a także co z tego będziesz mieć, poświęć trochę czasu na zastanowienie się, czy jest to inwestycja, w którą możesz się zaangażować chwila.

4. Jakie możliwości są dla mnie dostępne po szkole?

Pójście do szkoły zielarskiej może otworzyć wiele drzwi na przyszłe możliwości. Czy zastanawiałeś się, jak możesz wykorzystać nowo nabytą edukację po ukończeniu kursów?

W zależności od kursu, który obierzesz, czeka Cię kilka rzeczy w krótkim czasie.

  Być może da ci to pewność, że włączysz domowe produkty ziołowe do codziennej rutyny swojej rodziny, oszczędzając czas i pieniądze, jednocześnie przynosząc korzyści swojemu życiu i witalności na dłuższą metę.

  Być może pozwoli ci to na samodzielne pisanie na blogi lub czasopisma jako sposób na dzielenie się swoją wiedzą zielarską z innymi.

  Być może mógłbyś zorganizować lokalne zajęcia lub warsztaty zielarskie, aby wzbudzić zainteresowanie innych osób stosowaniem ziół w codziennych sytuacjach.

  Może zaczniesz szkicować biznesplan, jak otworzyć sklep zielarski, wraz z gotowymi i niestandardowymi preparatami ziołowymi, indywidualnymi konsultacjami i lokalnymi zajęciami.

  Możesz przejść do dodatkowych zaawansowanych studiów i/lub stażu klinicznego, aby przygotować się do praktyki klinicznej.

Więc co powiesz o szkole ziołowej?

W Akademii Ziołowej staramy się oferować niedrogie, kompleksowe kursy ziołowe dla zielarzy na każdym poziomie zaawansowania. Współpracujemy z szeroką gamą zielarzy, aby tworzyć kursy ziołowe, które przedstawiają różne punkty widzenia i tradycje zielarskie. Treść naszego kursu łączy tradycyjną mądrość, nowoczesną naukę i wiedzę praktyczną, dzięki czemu reprezentowane jest każde z tych cennych źródeł informacji. Nasze kursy są dostępne online, aby były wygodne i dostępne dla studentów, niezależnie od lokalizacji lub ograniczeń w harmonogramie. Używamy różnych formatów lekcji, w tym treści pisemnych, audio i wizualnych. Większość informacji o kursie można pobrać i wydrukować.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów, zadając sobie powyższe pytania. Mamy nadzieję, że nasza szkoła i kursy zielarskie są właśnie tym, czego szukasz i że dołączysz do nas w tym miesiącu, gdy obejmiemy sezon powrotu do szkoły zarówno dla dzieci, jak i zielarzy!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US