3 Zioła na nerwy, które pomogą złagodzić stres

Ten artykuł jest fragmentem kursu Herbal Self-Care for Stress Management w Akademii Ziołowej.

Nie jest tajemnicą, że współczesne życie pełne jest stresu. Chociaż wielu z nas stało się ekspertami w przystosowaniu się do stresujących warunków i działaniu w nich, prawda jest taka, że ​​chroniczny stres odbija się na wszystkich aspektach naszego zdrowia: fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym.

Na szczęście dla nas istnieją dziesiątki ziół, które mogą pomóc w stanach lękowych i niepokoju, wspierając nasze ogólne samopoczucie. W kursie ziołowej samoopieki w radzeniu sobie ze stresem zidentyfikowaliśmy trzy główne działania ziół, które są pomocne we wspieraniu organizmu w stresie: nerwy, adaptogeny i środki uspokajające. W tym artykule przyjrzymy się ziołom uspokajającym do radzenia sobie ze stresem.

Ale najpierw, czym jest akcja?

Działanie ziołowe to efekt, który uważa się, że zioło ma na organizm ludzki. Podstawowe działanie koreluje bezpośrednio z układem, narządem lub określonym typem tkanki. Można więc powiedzieć, że zioło jest „moczopędne” – to ziołowe działanie związane z układem moczowym, które zwiększa oddawanie moczu. Można powiedzieć, że jest „wykrztuśny” – odnosząc go do układu oddechowego i jego zastosowania we wspomaganiu płuc w usuwaniu flegmy. Lub może być „środkiem przeczyszczającym”, co byłoby przydatnym działaniem ziołowym, gdy próbujesz złagodzić zaparcia. Możemy zwrócić się do ziół o działaniu uspokajającym, adaptogennym i uspokajającym, aby uzyskać wsparcie w radzeniu sobie z naszą reakcją na stres.

Nerwiny na stres

Układ nerwowy działa na układ nerwowy i limbiczny w celu zmniejszenia nadaktywnych reakcji stresowych (takich jak walka lub ucieczka) i przywrócenia ciała do fazy odpoczynku, relaksu, trawienia i snu. Oznacza to pomoc w przełączeniu stanu aktywnego ze współczulnego układu nerwowego na przywspółczulny układ nerwowy. Nerwy działają łagodnie, tonizując układ nerwowy i przywracając normalne funkcjonowanie i równowagę nerwów. Niektóre mogą również poprawiać nastrój i łagodzić niepokój, ale nie działają uspokajająco.

3 Zioła na nerwy pomagające złagodzić stres

Melisa lekarska (Melissa officinalis)

Melisa to chłodzący nerwoból o atrakcyjnym cytrynowym zapachu i rozkosznie cytrynowym smaku. Korzystnie stosuje się go świeżego, aby uchwycić jego lekki, podnoszący na duchu smak, ale można go również stosować w postaci suszonej, a także można go dodawać do herbat lub miodu oraz dodawać do receptur w celu poprawy zgodności poprzez ukrycie innych smaków. Melisa uspokaja, podnosi na duchu, tonizuje i przywraca układ nerwowy jako środek troforetyczny. Może być szczególnie wskazany dla osób, które mają skłonność do niepokoju i nerwowości.

Rumianek (Matricaria chamomilla)

Rumianek może wydawać się kruchy i delikatny, ale jest potężnym środkiem uspokajającym i jedną z najbardziej wszechstronnych roślin w ziołowym repertuarze. Rumianek to aromatyczna roślina jednoroczna z rodziny astrowatych (Asteraceae), której nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „mielone jabłko”, co nawiązuje do jabłkowego zapachu rośliny. Rumianek jest często stosowany w celu złagodzenia niepokoju i napięcia oraz ułatwienia snu. Jego neutralna dla chłodzenia energetyka i łagodny smak nadają go wielu mieszankom herbacianym. Nic dziwnego, że to tak ukochana herbata ziołowa!

Lipa (Tilia spp. (zwłaszcza T. cordata Mill., także T. platyphyllos Scop., T. americana L., T. europaea L.)

Lipa ma słodki, przyjemny aromat i smak dzięki swoim olejkom aromatycznym i jest uważana za jeden z najdelikatniejszych nerwobólów, mający tendencję do uspokajania, ale często jest używana w mieszankach herbat ziołowych tylko ze względu na jej cudowny smak. Lipa chłodzi, nawilża i uspokaja i może być używana do rozwiania poczucia przytłoczenia i stymulacji, pomagając przenieść się w chwilę obecną, a także promować spokojny sen. Lipa jest używana w różnych grupach wiekowych i uważa się, że jest szczególnie dobrze dopasowana do osób o wrażliwej budowie lub stanie emocjonalnym.

Zioła mogą nam pomóc na wiele sposobów w naszym dążeniu do radzenia sobie ze stresem, ale ważne jest, aby zapoznać się z bezpieczeństwem ziół, zanim włączysz je do swojego programu samoopieki. Kurs Ziołowej Samoopieki w Zarządzaniu Stresem omawia aspekty bezpieczeństwa stosowania ziół, takie jak dawkowanie, przeciwwskazania i interakcje zioło-lek dla każdego z ziół, o których mowa w tym fragmencie kursu. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, kiedy może być właściwe zasięgnięcie porady zielarza klinicznego, mieć otwartą komunikację z lekarzem i zespołem opieki zdrowotnej na temat stosowania ziół oraz zrozumieć, kiedy należy unikać suplementów ziołowych dostępnych bez recepty i pracuj bezpośrednio z luzem lub świeżymi ziołami. Więc upewnij się, że jesteś dobrze zaznajomiony z tymi tematami, zanim zaczniesz badać zioła i preparaty ziołowe do radzenia sobie ze stresem.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwikłaniem koncepcji radzenia sobie ze stresem z podejścia holistycznego i ziołowego, zapraszamy do przyłączenia się do nas na Ziołowym Kursie Samoopieki w Zarządzaniu Stresem!

Odkryj, co naprawdę oznacza „ziołowa” pielęgnacja – znacznie więcej niż tylko przyjmowanie ziół, gdy jesteśmy wyczerpani, sini lub zmęczeni. Ziołowy kurs samoopieki w zarządzaniu stresem bada stres i jego wpływ na dobre samopoczucie, a następnie zagłębia się w holistyczne podejście do samoopieki w radzeniu sobie ze stresem. Odejdziesz ze zrozumieniem wyborów żywieniowych, praktyk stylu życia i ziół, które mogą zmienić twoją reakcję na stres i poprawić twoje samopoczucie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZAREJESTRUJ SIĘ DO KLASY:

Herbal Self-Care for Stress Management Course

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US