25 bezpłatnych zasobów ziołowych, które pomogą ci rozwinąć się jako zielarz

Jako zielarz, zawsze zbieram różne rzeczy zioła, słoiki czy książki. Nieustannie poszukuję też więcej informacji, różnych sposobów wykorzystania ziół, które rosną wokół mnie i mądrości tych, którzy byli przede mną. Chociaż sam kupuję wiele rzeczy, jest wiele mądrości, które można znaleźć w różnych darmowych zasobach ziołowych dostępnych dla nas w dzisiejszych czasach.

Szybkie wyszukiwanie w Google ujawni mnóstwo informacji na temat ziół do odchwaszczania (gra słów zamierzona), ale dzisiaj chciałbym wykonać trochę pracy za Ciebie, udostępniając 25 darmowych zasobów ziołowych, które mogą pomóc Ci rosnąć jako zielarz. Te bezpłatne zasoby ziołowe mają postać internetowych tekstów o ziołach, e-booków do pobrania, narzędzi do badań nad ziołami, wyselekcjonowanych zasobów ziołowych, przewodników edukacyjnych i nie tylko!

~ 652 ~ 25 darmowych zasobów ziołowych, które pomogą Ci rozwinąć się jako zielarz ~ 653 ~

Książki i artykuły

1. 3 stare książki o ziołach, które możesz przeczytać online – The Herbal Academy

Poznaj Nicholasa Culpeppera, The Complete Herbal, Johna Lloyda i Harveya Feltera, King’s American Dispensatory, a także Maud Grieve, A Modern Herbal – trzy stare księgi napisane w czasach, gdy ziołolecznictwo i medycyna szły ramię w ramię strona. Książki te są pisane przez lekarzy i zielarzy i zawierają kombinację informacji naukowych znanych w czasie ich pisania, a także przekazywanych tradycji ludowych. To świetny sposób, aby zobaczyć, jak kiedyś medycyna i ziołolecznictwo współpracowały ze sobą i jak powszechnie stosowano zioła w tych wcześniejszych okresach.

2. 12 rzeczy do zrobienia z kwiatami mniszka lekarskiego – The Nerdy Farm Wife ~ 153 ~

Jeśli wiesz cokolwiek o mleczach, wiesz, że lubią wszędzie pokazywać swoje słoneczne twarze, więc następnym razem, gdy twoje podwórko będzie ich pełne, zbierz je i pozwól, aby ten przewodnik nauczył cię, jak z nich korzystać. Ten obszerny post na blogu jest pełen porad, przepisów i środków zaradczych, które wykorzystują mniszek lekarski, dzięki czemu możesz dowiedzieć się więcej o tej wspaniałej roślinie i jak najlepiej wykorzystać swoje zbiory mniszka lekarskiego.

3. 10 rzeczy do zrobienia z kwiatami nagietka – The Nerdy Farm Wife ~ 153 ~

Ten obszerny post na blogu zawiera kilka przepisów, które pomogą Ci wykorzystać nagietek w domu. Używaj go w medycynie, jako część sprzątania, w swoim jedzeniu, na skórę i dla swoich zwierząt. Ten mały przewodnik nie tylko oferuje wiele przepisów do naśladowania, ale uczy cię trochę o nagietku, jak go uprawiać, skąd wziąć nasiona i jak go używać, wraz z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa zioła. To świetny sposób, aby poznać jedną roślinę i dobrze ją poznać!

4. Najlepszy przewodnik po olejkach eterycznych – The Herbal Academy

Zioła i olejki eteryczne bardzo dobrze ze sobą współpracują, ale ważne jest, aby upewnić się, że używasz ich prawidłowo. Ten bezpłatny przewodnik może pomóc w poruszaniu się po niektórych bardzo ważnych tematach i zagadnieniach związanych z aromaterapią. Dowiedz się kilku podstawowych olejków eterycznych do codziennego stosowania, jak wybierać olejki wysokiej jakości, o bezpieczeństwie olejków eterycznych, jak włączyć je do swojej praktyki zielarskiej i więcej w tym szczegółowym przewodniku dotyczącym stosowania olejków eterycznych.

5. Przewodnik po edukacji ziołowej i katalog szkół ziołowych – Plant Healer Magazine

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę zielarską i chcesz wiedzieć, jakie są dostępne opcje, magazyn Plant Healer przygotował kompleksowy przewodnik po najlepszych zielarskich materiałach, który możesz bezpłatnie przeglądać lub Pobieranie. Ten przewodnik jest pełen informacji, które pomogą zarówno początkującym zielarzom, jak i tym, którzy chcą się rozwijać i znaleźć dla siebie najlepsze opcje w edukacji zielarskiej.

eBooki

6. 9 znanych ziół dla początkujących – The Herbal Academy

Ten piękny e-book opisuje 9 znanych ziół dla początkujących zielarzy. Każde zioło jest napisane w formie mini-monografii i zawiera jeden ziołowy środek DIY, który pomoże ci dobrze wykorzystać to zioło. Każde zioło zawiera również kilka dodatkowych zasobów, które pomogą ci dowiedzieć się więcej o każdej roślinie. Ten e-book jest świetny, jeśli chcesz odkrywać jedno zioło na raz, poznać jego informacje i zastosowania oraz zobaczyć, jak możesz zastosować je w swoim życiu.

7. Ziołowe wsparcie w sezonie przeziębień i grypy eBook – The Herbal Academy 

Nasze szafki kuchenne i spiżarnie z ziołami mogą skrywać sekret walki z insektami w tym sezonie! Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się na sezon przeziębień i grypy oraz wielu ziołowych sprzymierzeńców, na których możesz polegać, aby ci pomóc, jeśli zachorujesz. Rozpakowujemy niektóre z naszych ulubionych ziół na przeziębienie i grypę, przepisy ziołowe i porady profilaktyczne dla Ciebie w naszym darmowym zasobie Ziołowe wsparcie na sezon przeziębień i grypy Ebook.

8. Herbaty ziołowe przez cały sezon – Darmowy eBook – The Herbal Academy

Wzięliśmy naszą miłość do herbat ziołowych i stworzyliśmy ten ebook pełen sezonowych mieszanek herbat ziołowych, które pomogą Ci przejść z miesiąca na miesiąc iz sezonu na sezon. Miłego oglądania!

9. Przewodnik po preparatach ziołowych Mountain Rose Herbs – Mountain Rose Herbs (Studenci Akademii Ziołowej otrzymują 10% zniżki na wszystkie zamówienia MRH!)

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ziołami lub chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zrobić dobre ziołolecznictwo, ten e-book jest dla Ciebie! Nauczy Cię, jak przygotowywać niektóre z najbardziej podstawowych preparatów ziołowych, takich jak nalewki, napary olejowe, octy ziołowe, maści, ekstrakty z grzybów i wiele innych, abyś mógł zacząć zaopatrywać swoją ziołową aptekę w rzeczy, których możesz użyć, aby zachować zdrowie.~ 153~

10. Darmowe e-booki Amazon – Amazon (Wyszukaj „książki” pod kątem ziół, leków ziołowych itp., a następnie posortuj wyniki według ceny.)

Czy wiesz, że możesz pobrać darmowe e-booki z Amazon? Tak! Całkowicie możesz! Obejmuje to e-książki o ziołach, lekarstwach i innych naturalnych tematach życia. Po prostu wybierz „książki” z rozwijanego menu na pasku wyszukiwania, wpisz to, czego szukasz, na przykład „zioła” lub „środki ziołowe”, a następnie kliknij Enter. Wyciągnie dostępne wyniki, a następnie możesz filtrować wyniki według ceny (wybierz „od niskiej do wysokiej”), aby zobaczyć te, które są bezpłatne. Spokojnie, prawda?!

Podglądy kursów i subskrypcji

11. Bezpłatna lekcja wprowadzająca do kursu ziołowego – Akademia Ziołowa

To jest bezpłatne spojrzenie na wprowadzający kurs ziołowy Akademii Herbal. Tutaj otrzymasz pełną lekcję, która obejmuje informacje na temat ziół dla mężczyzn i kobiet, takich jak zioła dla zdrowia reprodukcyjnego, bezpieczeństwo ziół podczas ciąży, zioła dla zdrowia serca i prostaty dla mężczyzn i nie tylko. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to zorientować się, w jaki sposób informacje są prezentowane na naszych internetowych kursach ziołowych, aby sprawdzić, czy jesteśmy dla Ciebie odpowiedni!

12. Bezpłatna lekcja zaawansowanego kursu ziołowego – The Herbal Academy

Oto kolejna bezpłatna lekcja, która została wzięta bezpośrednio z Zaawansowanego Kursu Ziołowego Akademii Ziołowej. Ta lekcja obejmuje informacje na temat ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, takie jak radzenie sobie ze stresem, utrzymywanie jelit, nadnerczy i tarczycy w zdrowiu oraz jak zrównoważyć poziom cukru we krwi ze zdrowym stylem życia. Ciesz się tą zapowiedzią Zaawansowanego Kursu Ziołowego i mamy nadzieję, że spotkamy się w środku!

13. Zioła dla dzieci – Akademia Ziół

Jeśli chcesz uczyć swoje dzieci o ziołach, ta seria jest dla Ciebie. Jest pełna informacji zebranych w jednym miejscu, które możesz wykorzystać do nauczania dzieci o używaniu ziół. Twoje dziecko nie tylko dowie się, czym są zioła, ale także dowie się, jak można je stosować, aby utrzymać organizm w zdrowiu. Naucz się uprawiać zioła w ogrodzie, zbierać je z lasów i pól oraz delektować się ich smakiem w potrawach, które wspólnie przyrządzacie. Pamiętajcie, nasze dzieci to kolejne pokolenie zielarzy. Zacznijmy od młodych!

14. Bezpłatna miesięczna wersja próbna Herb Folk – Growing Up Herbal

W tym darmowym miesiącu Herb Folk będziesz studiować ziele imbiru (Zingiber officinale). Otrzymasz 4 cotygodniowe lekcje e-mail od Meagan Visser, założycielki Growing Up Herbal, a podczas każdej lekcji dowiesz się, w jaki sposób można wykorzystać imbir do celów zdrowotnych. Otrzymasz również cotygodniowy projekt do wykonania, który pomoże ci wykorzystać lekcję w praktyczny sposób. Otrzymasz plik PDF ze wszystkimi swoimi lekcjami i projektami do pobrania pod koniec miesiąca, dzięki czemu możesz przechowywać wszystko, czego się nauczyłeś, w bezpiecznym miejscu.

15. Natural Herbal Living Magazine (Studenci Herbal Academy otrzymują 10% zniżki na subskrypcje NHL.)

Czasopismo Natural Herbal Living ma na celu pomóc ci rozwinąć związek z jednym ziołem miesięcznie, ucząc cię wszystkiego o tym zielu poprzez monografie, informacje edukacyjne, przepisy i lekarstwa, historię i wiele innych. Możesz wypróbować subskrypcję tego magazynu, subskrybując ich biuletyn.

16. Przykładowy numer – The Essential Herbal Magazine (studenci Herbal Academy otrzymują 10% zniżki na prenumeratę TEH Magazine)

Magazyn Essential Herbal to 32-stronicowy dwumiesięcznik, w którym udostępniane są informacje edukacyjne, przepisy na potrawy ziołowe, środki zaradcze, zajęcia zielarskie, sztuki dzikiej przyrody i nie tylko. Została napisana zarówno przez profesjonalnych, jak i hobbystów zielarzy dla każdego, kto jest zainteresowany używaniem i poznawaniem ziół. Jeśli chcesz, możesz otrzymać to czasopismo w wersji drukowanej lub w formacie PDF do pobrania, a także pobrać bezpłatne wydanie do wypróbowania przed zakupem.

Wykresy i plakaty do pobrania

17. Preparaty ziołowe Okres przydatności do druku – The Herbal Academy

Pobierz nasz bezpłatny okres przydatności do spożycia preparatów ziołowych do druku, aby uzyskać zwięzłe spojrzenie na popularne preparaty ziołowe i wytyczne dotyczące ich okresu przydatności do spożycia. Pobierz, wydrukuj i przechowuj tę tabelę w swoim dzienniku zielarskim lub w szafce łazienkowej (lub w innym miejscu, w którym przechowujesz większość preparatów ziołowych), abyś mógł łatwo się do niej odnieść, gdy następnym razem będziesz mieć pytanie dotyczące półek z preparatami ziołowymi. życie!

18. Ściągawka słownictwa zielarza – The Herbal Academy

Komunikacja jest istotną częścią ziołolecznictwa. To, co mówisz, robi różnicę! Pobierz ściągawkę słownictwa zielarza, aby rozszerzyć swoją nomenklaturę ziołową o słownik najważniejszych terminów zielarskich, które warto znać.

19. Przewodnik sadzenia kwiatów – Taproot Magazine ~ 153 ~

Pobierz i korzystaj z tego bezpłatnego, dodam, pięknego przewodnika po sadzeniu kwiatów, kiedy następnym razem zapełnisz swoje rabaty kwiatami do przycinania i rozjaśniania domu. Ten przewodnik można bezpłatnie pobrać z magazynu Taproot.

20. Przewodnik pierwszej pomocy w ogrodzie – Taproot Magazine

Oto kolejny darmowy materiał do pobrania z magazynu Taproot, ale tym razem ma on pomóc Ci dowiedzieć się, jakie rośliny (dzikie zioła i zioła ogrodowe) możesz sadzić w swoim ogrodzie pierwszej pomocy. Poza tym mówi ci trochę o tym, jak można użyć każdego zioła.

Badanie i nauka online

21. Przewodnik zielarza po badaniach botanicznych – Goldroot Botanical Medicine

Bez względu na powód, dla którego badasz zioła, jako zielarz będziesz robić to całkiem nieźle. Dlatego warto wiedzieć, jak znaleźć dobre badania i gdzie je znaleźć. Jeśli masz problem ze znalezieniem dobrych badań dotyczących ziół, zapoznaj się z tym przewodnikiem w formacie PDF autorstwa Goldroot Botanical Medicine. Nauczy Cię, jak korzystać z narzędzi badawczych, jak sortować to, co znajdziesz i jak analizować źródła. To bezcenny przewodnik, który jest w 100% darmowy. Przeczytaj ją online lub pobierz na swój komputer już dziś!

22. Google Scholar – Google

Google Scholar działa jako wyszukiwarka literatury naukowej, niezależnie od tego, czy są to artykuły, rozprawy, badania naukowe, książki, streszczenia, opinie sądowe, stowarzyszenia zawodowe i nie tylko. Jeśli szukasz badań na temat ziół i chcesz filtrować wyniki tylko do tych, które koncentrują się na autorytatywnym charakterze, Google Scholar to świetne miejsce do rozpoczęcia!

23. Bezpłatne seminaria – American Herbalists Guild

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ziołach i sposobach ich stosowania w domu lub w swojej praktyce zielarskiej, możesz skorzystać z tych bezpłatnych seminariów internetowych prowadzonych przez szanowanych zielarzy na różne tematy. Masz wiele różnych sposobów, aby cieszyć się tymi naukami, w tym oglądanie webinaru jako wideo, słuchanie go jako pliku audio mp3 lub czytanie go jako transkrypcja PDF. Po prostu kliknij preferowaną wersję, a zostanie ona automatycznie pobrana na Twój komputer lub telefon.

Grupy i społeczności na Facebooku

24. Identyfikacja roślin Grupa na Facebooku

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozpoznawaniu dzikich roślin, ta bezpłatna grupa na Facebooku może być właśnie tym, czego szukasz. Po prostu zrób zdjęcie rośliny, której potrzebujesz pomocy w identyfikacji, i uzyskaj informacje zwrotne od członków grupy, które pomogą Ci ją pozytywnie zidentyfikować. Nie tylko to, ale w sekcji plików znajduje się również wiele zasobów, które pomogą ci rozwinąć umiejętności identyfikacji roślin.

25. Dzikie rośliny jadalne Grupa na Facebooku

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jedzeniu dzikiej żywności, ta bezpłatna grupa na Facebooku to świetne miejsce, aby zacząć. Ta grupa nie służy do identyfikowania roślin (patrz grupa powyżej), ale zamiast tego służy do sprawdzania, czy roślina, którą masz, jest jadalna, jak ją przygotować i gdzie znaleźć więcej. Możesz także znaleźć ludzi, którzy organizują spacery i zajęcia z jadalnym dzikim jedzeniem, a sekcja plików jest wypełniona zasobami i przepisami do wykorzystania.

I nie zapomnij nam pomóc, rozpowszechniając informacje o tym darmowym zasobie, udostępniając ten post na Pintereście lub na swojej stronie na Facebooku!