Ziołowe podejście do dzieci z ADHD

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) jest coraz powszechniejszym schorzeniem w Stanach Zjednoczonych i dotyka prawie 10% amerykańskich dzieci ( ponad 6 milionów) ze zdiagnozowanym ADHD (Centra Kontroli i Prewencji Chorób, 2018). Ponadto dzieci z ADHD często doświadczają współistniejących schorzeń psychicznych, takich jak lęk, depresja, nadużywanie substancji, zaburzenia zachowania lub zachowania (CDC, 2018).

Podczas gdy większość z nas od czasu do czasu wykazuje pewne oznaki nieuwagi lub nadpobudliwości, oficjalna diagnoza ADHD jest stawiana przez specjalistę ds. Aby zdiagnozowano ADHD, co najmniej sześć lub więcej z tych objawów musi utrzymywać się przez co najmniej sześć miesięcy, muszą być niezgodne z poziomem rozwoju dziecka i muszą negatywnie wpływać na aktywność społeczną, akademicką i/lub zawodową .

Ponad połowa dzieci, u których zdiagnozowano ADHD, przyjmuje leki (CDC, 2018; Winston, b.d.) i chociaż leki są łatwe, skuteczne i zwykle bezpieczne, leki te wiążą się z wieloma potencjalnymi skutkami ubocznymi. Mogą uzależniać, uzależniać, powodować problemy z krążeniem i sercem oraz powodować nową lub pogłębioną psychozę (Drugs.com, 2017). Z drugiej strony, naturalne metody wydają się być bezpieczniejsze i sprzyjają ogólnemu samopoczuciu, ale generalnie nie działają tak szybko i łatwo, co wymaga zaangażowania całej rodziny (Winston, b.d.). Przyjęcie ziołowego podejścia do dzieci z ADHD jest wykonalne dla wielu.

Praca z klinicznym zielarzem

Dzieci z ADHD mogą bardzo skorzystać na pracy z klinicznym zielarzem, który ma doświadczenie we wspieraniu osób z tego typu problemami poznawczymi. Zielarze kliniczni mogą współpracować z lekarzem Twojego dziecka, aby zapewnić:

  Rozważania dotyczące zdrowego stylu życia, które mogą korzystnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia Twojego dziecka;

  Sugestie dotyczące ziół wspomagających w sytuacji Twojego dziecka;

  Pomoc w identyfikacji głównych problemów, które mogą mieć wpływ na zdrowie Twojego dziecka;

  Pomoc w formułowaniu preparatów ziołowych;

  Regularna ocena i wdrażanie protokołów ziołowych;

  Pomoc w utrzymaniu odpowiedzialności za holistyczne praktyki; i  

  Inne wsparcie w razie potrzeby.

Ziołowe podejście do dzieci z ADHD

Chociaż istnieje wiele rzeczy, które kliniczny zielarz może zasugerować włączenie do stylu życia lub codziennej rutyny dziecka, wiele różnych ziół można włączyć do skutecznego protokołu, który pomaga złagodzić objawy ADHD w celu wsparcia uwagi, funkcji poznawczych i nastroju. Kilka kategorii ziół zapewnia wsparcie w przypadku ADHD, mgły mózgowej, uwagi, pamięci, skupienia i nastroju. Kilka ziół spełnia więcej niż jedną rolę.

Celem nie jest stosowanie każdego zioła dla każdej osoby, ale znalezienie tych, które pasują do danej osoby, mając na uwadze budowę, wiek i wzorce dla tej osoby. Stosując ziołowe podejście do dzieci z ADHD, zioła mogą być przydatne same w sobie, ale często działają najlepiej w formule złożonej wraz z dietą, stylem życia, terapią behawioralną i wsparciem żywieniowym specjalnie dostosowanym do danej osoby.

Wreszcie

Ziołowe podejście do dzieci z ADHD jest możliwe. Wraz z wieloma innymi podejściami, które można wykorzystać do wspierania dzieci z ADHD, zioła mogą być niezwykle przydatne — przynosząc zarówno natychmiastowe, jak i długoterminowe korzyści. Dzięki indywidualnemu podejściu z pomocą zielarza klinicznego możesz z łatwością opracować formułę i protokół ziołowy, który nie tylko pomaga w skupieniu dziecka, ale także oferuje różne „korzyści uboczne” w zakresie stresu, nastroju i ogólnego stanu zdrowia.

Zioła na ADHD, funkcje poznawcze i intensywne skupienie

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat, chcielibyśmy zaprosić Cię do dołączenia do nas na trzyczęściową książkę Zioła na ADHD, Poznanie i Intensywną Koncentrację!

Wraz z rozważaniami na temat stylu życia, dowiesz się o 11 sugerowanych ziołach (w tym wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i dawkowania), których możesz używać, stosując ziołowe podejście do dzieci z ADHD, jednocześnie odżywiając i równoważąc ich dobre samopoczucie.

Ten kurs nie jest przeznaczony tylko dla dzieci zmagających się z ADHD! Informacje i dyskusje na temat ziół zawarte w tym Intensive sięgają znacznie dalej!

  Czy jesteś osobą dorosłą z ADHD?

  Chcesz poznać sposoby na wsparcie mózgu w okresie starzenia się lub menopauzy?

  Czy jesteś zainteresowany znalezieniem ziół, które pomogą ci wrócić do szkoły jako dorosły?

Tak więc, chociaż ADHD i związane z nim problemy poznawcze mogą wydawać się zniechęcające, bądźcie pewni, że istnieje wiele holistycznych i ziołowych opcji, które mogą pomóc osobom z tymi problemami! Zapraszamy do przyłączenia się do nas i zielarki Marii Noël Groves w podróży z przewodnikiem po ziołach dla ADHD, funkcji poznawczych i intensywnej koncentracji! Można dołączyć na dwa sposoby!

1. Tylko intensywny ~ 753 ~

Dowiedz się więcej i zapisz się na tę intensywną ofertę na stronie Akademii Ziołowej! Ten ograniczony czasowo kurs intensywny oferujemy za jedyne 39 USD!

Herbs for ADHD, Cognition, and Focus Intensive

2. Intensywny + Zielnik

Możesz również otrzymać pełny kurs intensywny wraz z biblioteką intensywnych krótkich kursów zawartych w członkostwie The Herbarium! Zielnik oferuje obecnie trzy ekskluzywne Warsztaty Intensywne, a w przyszłym roku pojawi się o wiele więcej! Zarejestruj się, aby uzyskać roczne członkostwo w wysokości 45 USD i zdobądź to Intensive i inne w The Herbarium!

The Herbarium – plant membership for herbalists by Herbal Academy

Mamy nadzieję, że „zobaczymy” cię na zajęciach!

PRZYPISY

Ośrodki Kontroli i Prewencji Chorób. (2018). Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD): Dane i statystyki. [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://www.cdc.gov/ncbddd/adhd/data.html

Drugs.com. (2017). Adderall. [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://www.drugs.com/adderall.html

~ 152 ~ Winston, D. (nd). Zespół nadpobudliwości uwagi. [Nagrywanie dźwięku]. http://www.herbalist-alchemist.com/item/Attention-Deficit-Hyperactivity-Disorder-1180 (Podobne nagranie dostępne dla członków AHG na https://www.americanherbalistsguild.com/members/2012-symposium-recordings)~ 153~