Odpowiedzi na 8 najczęściej zadawanych pytań dotyczących ziół

~ 152 ~ W duchu sezonu szkolnego pomyśleliśmy, że fajnie byłoby podjąć często zadawane pytania uczniów w bardzo szybki sposób w formie pytań i odpowiedzi. Wiemy, że te tematy okażą się pomocne, ponieważ cały czas otrzymujemy pytania na ich temat! Chwyć pudełko ołówków nr 2 lub swój ulubiony długopis, notatnik, roczny planer (lub, jeśli jesteś naprawdę fajny, Ziołowy Planer Podróży) i filiżankę ulubionej herbaty ziołowej!

Przeczytaj poniższy tekst i zanotuj kilka notatek! Lub zapisz ten post na blogu w bezpiecznym miejscu, aby w razie potrzeby móc do niego wrócić!

Szybkie pytania i odpowiedzi dotyczące ziół: 8 najczęściej zadawanych pytań dotyczących ziół

Pytanie 1: Jakie są najlepsze książki dla początkujących?

Posiadanie tylko kilku książek o ziołach, które omawiają wszystko po trochu i są przeznaczone dla zupełnie początkujących, może zapewnić pewne stabilne podstawy i pomóc zainspirować kierunki, w których chciałbyś podążać dalej. Chociaż to tylko wierzchołek góry lodowej, te wprowadzające książki znajdują się na szczycie naszej listy:

Zioła lecznicze: przewodnik dla początkujących autorstwa Rosemary Gladstar

Droga ziół autorstwa Michaela Tierra, L.Ac., O.M.D.

Encyklopedia ziołolecznictwa autorstwa Andrew Chevalliera

Body to Balance autorstwa Marii Noel Groves

Dar leczniczych ziół Robin Rose Bennett

Jeśli chcesz zapoznać się z dalszymi rekomendacjami, zajrzyj na naszą półkę z książkami zielarskimi i przejrzyj kategorię Zioła wprowadzające.

Pytanie 2: Czy mogę dodać coś do herbat i naparów, aby były smaczniejsze?

Możesz absolutnie dodawać mleko i wszystko inne, co pomoże uczynić twoje herbaty i napary smacznymi, chociaż w niektórych przypadkach białko w mleku może wpływać na biodostępność niektórych składników ziołowych. Miód, świeżo wyciśnięty sok z cytryny lub pomarańczy, odrobina mleka lub mleka bez nabiału, a nawet rozcieńczanie herbaty/naparu sokiem lub bulionem to świetne opcje. Możesz również rozważyć dodanie do swojej mieszanki smacznych ziół, takich jak mięta pieprzowa, mięta zielona, ​​trawa cytrynowa, dzika róża, cynamon i lukrecja! Wszystkie one mogą dodać pysznego smaku, a także przynieść własne korzyści filiżance herbaty. Eksperymentuj i baw się dobrze!

Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: Zawsze dobrze jest zbadać zioła, które chcesz dodać do swoich herbat lub naparów, nawet jako aromaty, w celu uzyskania informacji dotyczących bezpieczeństwa i dawkowania. Na przykład korzeń lukrecji nie powinien być stosowany dłużej niż 4-6 tygodni lub w dużych dawkach, ponieważ może obniżać poziom potasu w organizmie i powodować niepożądane skutki zdrowotne. Nie powinien być również stosowany przez osoby w ciąży, mające wysokie ciśnienie krwi lub chore na serce, wątrobę, nerki lub cukrzycę.

Aby dowiedzieć się więcej, dołącz do nas w naszych programach, aby dowiedzieć się wszystkiego o herbatach i naparach. Więcej informacji znajdziesz również na naszym blogu.

Pytanie 3: Jakie są najlepsze pojemniki do przechowywania moich ziół?

Jak zalecamy studentom, każdy czysty, suchy szklany lub wolny od BPA plastikowy pojemnik ze szczelną pokrywą działa wspaniale! Słoiki konserwowe to świetna opcja. Zwróć uwagę, że pokrywki słoików konserwowych były kiedyś powlekane BPA, więc zastąp starsze pokrywki.

Jeśli chcesz więcej pomysłów na przechowywanie ziół, przeczytaj nasz artykuł 5 pojemników do przechowywania, które każdy zielarz powinien mieć pod ręką (wraz ze źródłami, gdzie je kupić!).

Pytanie 4: Czym są części nadziemne? Czy to oznacza zarówno łodygi, jak i kwiaty/liście?

Część nadziemna odnosi się do wszystkich części nad ziemią, chyba że zaznaczono inaczej. Będziesz chciał się upewnić, że roślina jest wolna od zanieczyszczeń i zdrowa przed użyciem.

Jest tak wiele do nauczenia się, jeśli chodzi o identyfikację roślin. Jeśli interesuje Cię ten temat i szukasz miejsca, w którym możesz zacząć, rozważ dołączenie do nas na naszym kursie botaniki i dzikiej przyrody.

Pytanie 5: Chcę robić wegańskie preparaty ziołowe, czego mogę użyć zamiast miodu i wosku pszczelego w przepisach?

Jeśli chodzi o zastępowanie składników, aby twoje preparaty były wegańskie, istnieje wiele opcji, które możesz rozważyć. Wybierając zamiennik, pamiętaj tylko o tym, co robi oryginalny składnik w przepisie. Na przykład, wielu zielarzy ceni miód ze względu na jego własne korzyści w przepisach wykraczających poza konserwację i smak.

Jednakże dla zielarzy, którzy nie chcą lub nie mogą używać miodu, substytut taki jak syrop klonowy, nektar z agawy, gliceryna roślinna lub cukier mogą być użyte w zależności od preparatu, który przygotowujesz. Gliceryna i cukier mogłyby być użyte zamiast miodu do produkcji syropów, a syrop z agawy i klonu zamiast miodu do produkcji miodów ziołowych i oksymeli. Należy pamiętać, że syrop klonowy i agawa nie zapewnią takich samych korzyści konserwacyjnych jak miód. Pamiętaj tylko, aby przechowywać te preparaty w lodówce i szybko je spożyć. Więcej o wegańskich zamiennikach miodu dowiesz się z naszego artykułu Jak zrobić wegańskie syropy ziołowe.

Wosk sojowy i wosk karnauba mogą być używane zamiast wosku pszczelego podczas przygotowywania preparatów takich jak maści. Mleko roślinne, takie jak kokosowe, konopne lub migdałowe, może być używane zamiast mlecznych produktów mlecznych.

Pytanie 6: Jakiego alkoholu najlepiej używać jako menstruacji podczas robienia nalewek?

Często otrzymujemy to pytanie, dlatego w naszych programach dla początkujących poruszamy podstawy wyboru alkoholu. Wódka i brandy to popularne wybory wśród zielarzy podczas przygotowywania nalewek! Należy pamiętać, że nalewki powinny zawierać co najmniej 25% alkoholu w celu konserwacji. Ogólnie rzecz biorąc, do ziół liściastych stosuje się 50-60% alkoholu; do świeżych ziół używa się 70-90% alkoholu, a do żywic 80-90%.

Pytanie 7: Robię swoją pierwszą nalewkę i chciałbym dowiedzieć się więcej o tym, co to jest „objętościowo”, a także o proporcjach i procentach.

Objętość potrzebna do przygotowania nalewki odnosi się do ilości (lub objętości) użytego alkoholu. Podczas gdy stosunek to ilość zioła do alkoholu, a procent odnosi się do stężenia alkoholu w menstruacji.

Być może pomocny będzie przykład:

Dla proporcji 1:5 używasz 1 części zioła (mierzonej w gramach) na każde 5 części menstruacji (mierzonej w ml). Jeśli zdecydowaliśmy się użyć 30 g ziół, 30 x 5 = 150 ml menstruacji.

Jeśli zdecydujesz się użyć 60 g zioła, na nalewkę 1:5 zużyjesz 60 g x 5 = 300 ml menstruacji.

Jeśli tworzysz nalewkę 1:4 z 30 g zioła, zużyjesz 30 x 4 = 120 ml menstruacji.

Możesz rzucić okiem na ten artykuł z bloga Akademii: Demistyfikujące nalewki zwiększające masę do objętości. Omawiamy to również dalej w naszych internetowych programach ziołowych.

Wykonywanie nalewek może początkowo być mylące, ale prawdopodobnie zrozumiesz to po zrobieniu kilku pierwszych nalewek. Pamiętaj też, że zawsze możesz zrobić nalewki metodą ludową, jeśli bardziej odpowiada ci to jako zielarzowi — coś, czego uczymy naszych kursantów wprowadzających do kursu zielarskiego!

Pytanie 8: Dlaczego czas parzenia herbat i naparów jest różny? Jaka jest różnica?

Aby zaparzyć herbatę, na ogół będziesz chciał moczyć zioła przez 15 do 20 minut. Pomaga to w ekstrakcji wielu składników z rośliny do wody. Jednak napar pozostawia się do zaparzenia na dłużej, zwykle od 4 do 8 godzin (lub na noc). Rośliny, które są przygotowywane jako napary, są zwykle roślinami bogatymi w witaminy i minerały. Uważa się, że dłuższy czas moczenia wydobywa z wody więcej witamin i minerałów.

Dziękujemy za udział w tych zabawnych pytaniach i odpowiedziach! Mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś odkrywczego lub przynajmniej pomyślałeś, że to zabawne ćwiczenie sprawdzające twoją wiedzę!

Przejrzyj naszą wyprzedaż z okazji powrotu do szkoły!

Wszystkie nasze kursy zielarstwa, krótkie kursy i pakiety ścieżek zielarskich są objęte rabatem do 25% przez ograniczony czas! Skorzystaj z tych oszczędności, dopóki są dostępne.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji i ceny!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US