Blog The Best of The Herbal Academy w 2016 r.

Podczas gdy rok 2016 dobiega końca, zastanawiamy się nad minionym rokiem i wszystkim, co się tutaj wydarzyło Akademia Ziołowa.

Nadal powiększamy nasz zespół, uruchamiamy nowe kursy i oferujemy produkty fizyczne w naszym sklepie z artykułami zielarskimi. Podobało nam się również łączenie się ze studentami na naszych kursach, w The Herbarium i za pośrednictwem naszych kanałów w mediach społecznościowych.

2016 był dla nas wspaniałym rokiem, ale nie byłoby to możliwe bez Was, naszych czytelników, subskrybentów i studentów! Cenimy Twoje opinie i udział we wszystkim, co robimy, i nie możemy się doczekać, aby zapewnić jeszcze więcej tego, czego potrzebujesz w nadchodzącym roku.

Mając to na uwadze, dzisiaj chcielibyśmy wyróżnić niektóre z najlepszych treści z bloga Akademii Herbal w ciągu ostatniego roku. Oto 20 najpopularniejszych postów, które czytelnicy polubili i udostępnili w 2016 r.

Najlepsze z bloga Akademii Herbal w 2016

20. Cnoty fioletu – zdrowotne właściwości fioletu

Wiele fiołków we wschodniej Ameryce Północnej uwielbia krzyżować się, co utrudnia ich identyfikację z ponad 40-50 gatunkami, w zależności od sposobu liczenia. Jeśli chodzi o ich właściwości lecznicze, są one w większości wymienne. Przyjdź i poznaj korzyści zdrowotne fiołków, trochę folkloru otaczającego tę roślinę i dowiedz się, jak jej używać w tym poście!

19. 25 bezpłatnych zasobów ziołowych, które pomogą Ci rozwinąć się jako zielarz ~ 753 ~

Zielarze zawsze coś zbierają, czy to zioła, słoiki czy książki. Czasami jest to ciągłe poszukiwanie większej ilości informacji, różnych sposobów wykorzystania ziół i mądrości tych, którzy byli przed nami. Jednak nie zawsze musisz płacić za wspaniałe informacje o ziołach. W różnych darmowych zasobach ziołowych dostępnych dla nas w dzisiejszych czasach można znaleźć wiele mądrości. Uzyskaj dostęp do 25 bezpłatnych zasobów ziołowych, które pomogą Ci rozwinąć się jako zielarz, właśnie tutaj, w tym poście!

18. Korzyści zdrowotne nawłoci ~ 753 ~

Będziesz wiedział, że jest późne lato, kiedy zobaczysz piękną i dostojną nawłoć na podwórkach, łąkach i nieużytkach. Jest tak wiele do powiedzenia na temat nawłoci, że trudno wiedzieć, od czego zacząć. W tym poście dowiesz się o niektórych korzyściach zdrowotnych płynących z tego wspaniałego zioła, a także uzyskasz przepis na smaczną herbatę z nawłoci!

17. Ziołowe środki zaradcze: rodzina mięty leczniczej ~ 753 ~

Dowiedz się, jak rozpoznawać rośliny z rodziny miętowatych, a także jak ich używać dla poprawy zdrowia poprzez stosowanie ziołowych środków zaradczych. Nie tylko nauczysz się kilku pospolitych ziół z rodziny miętowatych, ale także nauczysz się, jak je identyfikować w środowisku naturalnym, jak działają na organizm i jak używać tych roślin w trzech łatwych do przygotowania przepisach ziołowych .

16. 8 wspaniałych sposobów użycia igieł sosnowych już teraz ~ 753 ~

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zaopatrzyć swoją apteczkę tylko w garść ziół lub chciałeś skupić się na wyborze ziół, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów, spróbuj trochę sosny. Sosna, zwłaszcza igły sosnowe, to zioło, które idealnie spełnia te kryteria. To zioło o wielu zastosowaniach dla twojego zdrowia i domu, i na szczęście nie jest trudne do zdobycia. Poznaj 8 różnych sposobów, w jakie możesz go teraz używać!

15. Naturalny domowy balsam do ust dla dzieci

W balsamach do ust jest coś, co sprawia, że ​​dzieci chcą nabrać zbyt dużo balsamu do ust, wcisnąć go w usta, a potem może nawet ugryźć, bo tak ładnie pachnie. A po tym wszystkim chcą podzielić się z Tobą swoim balsamem do ust! Jeśli nie lubisz dzielić się balsamem do ust ze swoimi dziećmi, dlaczego nie zrobić im własnego owocowego balsamu do ust, który będą mogły zatrzymać dla siebie? Dowiedz się, jak to zrobić w tym poście! Twoje dzieci to pokochają!

14. Jak zrobić ziołowe gliceryny: nalewki bez alkoholu ~ 753 ~

Gliceryty to słodkie ziołowe nalewki, które wykorzystują roślinną glicerynę do ekstrakcji leczniczych składników i smaku z ziół. Są dobrą alternatywą dla dzieci, zwierząt i dorosłych, gdy głównymi względami są smakowitość i wrażliwość na alkohol. Chociaż nie są tak silne jak nalewki na bazie alkoholu, gliceryny są nadal dość skuteczne – z pewnością bardziej niż próba podania dawki nalewki na bazie alkoholu dziecku z zaciśniętymi ustami! Dowiedz się, jak zrobić własne gliceryny ziołowe w tym poście.

13. Przepis na kojącą kąpiel z płatków owsianych

Płatki owsiane są nie tylko świetne na poranne śniadanie, ale także świetnie łagodzą wszelkiego rodzaju podrażnienia i/lub swędzenie skóry. Owies naturalnie nawilża skórę i uwalnia mleczne emolienty, które mogą łagodzić najbardziej swędzące problemy. Dodatkowo kąpiele owsiane są idealne dla wrażliwej skóry! Dowiedz się więcej o tym, jak przygotować kojącą kąpiel z płatków owsianych i stosować ją, aby złagodzić suchą, swędzącą skórę o każdej porze roku.

12. Cykl nasion dla równowagi hormonalnej ~ 753 ~

Obieg nasion włącza różne nasiona do diety w różnych momentach cyklu menstruacyjnego, aby wspierać optymalną równowagę hormonalną. Chodzi o to, że nasiona zawierają pewne oleje, witaminy i składniki odżywcze, które mogą wspomóc produkcję, uwalnianie i metabolizm hormonów w organizmie. Te nasiona są używane rotacyjnie co miesiąc. Dowiedz się więcej o cyklu nasion i o tym, jak może on wspierać zdrową równowagę hormonalną w tym poście.

11. Bezpieczne stosowanie olejków eterycznych dla dzieci

Przy wszystkich sprzecznych informacjach na temat dzieci i aromaterapii łatwo się pomylić. Niech informacje zawarte w tym poście pomogą ci czuć się pewnie, jeśli chodzi o bezpieczne stosowanie olejków eterycznych u dzieci.

10. Jak zrobić i używać wody różanej ~ 753 ~

Istnieje wiele znanych ziół, takich jak… lawenda, rumianek, nagietek… wszystkie bardzo popularne w każdym arsenale ziół. Ale jednym z kwiatów, który jest często pomijany i trzymany w kategorii „tylko do dekoracji”, jest piękna, pachnąca róża. Dowiedz się, jak zrobić i używać wody różanej w tym poście!

9. Przygotowanie pasty ziołowej: świeży sposób na zachowanie świeżych ziół ~ 753 ~

Czy zauważyłeś tubki pasty ziołowej w dziale świeżych produktów w swoim sklepie spożywczym i zastanawiałeś się, czy stosowanie pasty ziołowej ma przewagę nad świeżymi lub suszonymi ziołami? Prawda jest taka, że ​​tak naprawdę nie chodzi o to, czy jest lepszy, czy najlepszy. Pasty ziołowe uzupełniają bardziej tradycyjne świeże lub suszone podejście. Chociaż suszone zioła są nadal świetną opcją do gotowania, profil smakowy roślin zmienia się, gdy są suche. Czasami więc to, czego naprawdę chcesz od przepisu, to odrobina czegoś świeżego. Dowiedz się, jak zrobić własne ziołowe pasty tutaj.

8. Rozgrzewająca maść z imbirem Cayenne na ból

Jeśli szukasz łatwego ziołowego środka łagodzącego ból, ta rozgrzewająca imbirowa maść cayenne jest świetną opcją. Nie tylko jest w 100% naturalny, ale nie pachnie okropnie i naprawdę pomaga złagodzić ból, zwłaszcza ból pleców i nerwów. Pobierz przepis i instrukcje krok po kroku tutaj.

7. Tworzenie naturalnego środka odstraszającego owady z olejkami eterycznymi ~ 753 ~

Jeśli jesteś typem osoby, która woli używać produktów ze składnikami roślinnymi, możesz stworzyć własny naturalny środek odstraszający owady z olejkami eterycznymi i innymi prostymi składnikami. Olejki eteryczne to lotne substancje chemiczne przechowywane w strukturach roślin i są uwalniane przez rośliny w celu przyciągnięcia zapylaczy, odstraszania drapieżników i innych celów. Z tego posta dowiesz się, z jakich olejków eterycznych możesz zrobić własny naturalny środek odstraszający komary na ciepłe letnie miesiące!

6. Jak wybrać wysokiej jakości olejki eteryczne

W tym poście omówiono kwestie, które pomogą Ci wybrać wysokiej jakości olejki eteryczne. Czego powinieneś szukać? Jak możesz zagwarantować, że olejek eteryczny jest czysty? Co to w ogóle znaczy? A co z kosztami? Zapraszamy, aby dowiedzieć się, jak wybrać olejek eteryczny tutaj, a następnie dołączyć do nas co tydzień, aby otrzymywać dodatkowe artykuły na tematy od bezpieczeństwa olejków eterycznych, stosowania olejków eterycznych w ziołolecznictwie i olejków nośnikowych. Dowiedz się, jak wybrać wysokiej jakości olejki eteryczne tutaj.

5. Jak zrobić leczniczą maść

Jednym z najlepszych sposobów czerpania korzyści płynących z ziół, jak również łagodzenia suchej skóry jest stworzenie leczniczej maści. Skóra jest jedną z największych bram w organizmie, przez które odbierane są działania roślin. O tej porze roku suchość i podrażnienia mogą być powszechne z powodu lodowatej pogody i pochłaniającego wilgoć ciepła w pomieszczeniach. Dowiedz się, jak zrobić leczniczą maść tutaj.

4. Bliższe spojrzenie na olejki eteryczne i bezpieczeństwo

W sieci krąży wiele nieprawdziwych informacji dotyczących stosowania olejków eterycznych, zwłaszcza jeśli chodzi o stosowanie miejscowe i u dzieci. Ten post pomoże Ci bliżej przyjrzeć się olejkom eterycznym, sposobom ich bezpiecznego stosowania oraz przepisom FDA dotyczącym marketingu olejków eterycznych.

3. Olejki ziołowe

Olejki ziołowe mają wiele zastosowań, ale najczęściej są używane do gotowania lub w produktach do kąpieli i pielęgnacji skóry. Istnieje wiele ziół, z których możesz wybierać, w zależności od zamierzonego zastosowania, i istnieje kilka sposobów wytwarzania olejków ziołowych przy użyciu ziół leczniczych i odżywczych. Naucz się tych metod i zdobądź kilka świetnych przepisów na start w tym poście.

2. 8 domowych środków ziołowych na przeziębienie i grypę

Sezon przeziębień i grypy jest teraz u szczytu i uderza mocno i szybko. Chociaż zapobieganie jest najlepszą obroną, co robimy, gdy pojawią się objawy? Niektórzy z nas przygotowują się do sezonu przeziębień i grypy jesienią, zaczynając od cydru ognistego i nalewek, aby wspomóc zdrowie na początku, ale co, jeśli okaże się, że nie masz potrzebnych ziół? Na szczęście istnieje wiele ziół, które można kupić w lokalnym supermarkecie, aby złagodzić objawy i skrócić czas trwania przeziębienia i grypy. Dowiedz się więcej o stosowaniu domowych środków ziołowych na sezon przeziębień i grypy tutaj.

1. Korzyści zdrowotne kurkumy: Złota Bogini

Większość z nas zna kurkumę (Curcuma longa) jako żywy pomarańczowy proszek znajdujący się w sekcji przypraw między tymiankiem a laskami wanilii, ale kurkuma (znana również jako „Złota Bogini”) jest również znana ze swoich hojnych właściwości leczniczych dla szerokiego spektrum zakres dolegliwości. Tradycyjne zastosowanie ajurwedy obejmuje kurkumę jako środek leczniczy na otarcia skóry, zapalenie przewodu pokarmowego, bóle i zaburzenia wątroby, podczas gdy współczesne badania potwierdzają właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwutleniające kurkumy. Dowiedz się więcej o działaniu i zastosowaniu kurkumy, a także zdobądź kilka świetnych przepisów na kurkumę w tym poście.

Jeszcze raz dziękuję za czytanie bloga Herbal Academy w zeszłym roku! Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, chętnie poznamy Twoją opinię na blogu, abyśmy mogli uczynić rok 2017 jeszcze lepszym

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US