3 Uspokajające Zioła Wspierające ADHD & Poznanie

Wiele różnych ziół można włączyć do skutecznego protokołu ziołowego, który pomaga wspierać uwagę, funkcje poznawcze i nastrój u osób z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD ).

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z ADHD, czy pracujesz z dzieckiem, członkiem rodziny lub klientem, podejdź do tematu ze współczuciem i otwartym umysłem. W ten sposób odkryjesz głębsze zrozumienie wzorców, które się pojawią. Następnie możesz dopasować te wzorce do ziół odpowiednich zarówno dla wieku, jak i unikalnej budowy.

Istnieje kilka kategorii ziół, które mogą pomóc osobom z ADHD i mgłą mózgową, a także osobom z problemami z uwagą, pamięcią, skupieniem i nastrojem. Co więcej, kilka z tych ziół spełni więcej niż jedną rolę! W książkach Zioła na ADHD, Cognition i Focus Intensive przedstawimy szereg tych kategorii i konkretne zioła, które pomogą ci stworzyć unikalny protokół radzenia sobie z ADHD. „Uspokajające zioła” to jedna z tych kategorii, które omawiamy w tym Intensive, które często nakładają się na nerwy i uspokajające adaptogeny i promują spokojny stan czujności (Groves, 2016; Winston & Maimes, 2007).

Rzućmy okiem na trzy uspokajające zioła omówione w Zioła na ADHD, Poznanie i Intensywne skupienie.

3 uspokajające zioła wspomagające ADHD i funkcje poznawcze

Trzy profile ziołowe wybrane poniżej zostały zaczerpnięte i zaadaptowane z Ziół dla ADHD, Poznania i Intensywnej Koncentracji. Znajdź pełne profile roślin, w tym instrukcje dotyczące dawkowania i bezpieczeństwa w warsztacie, teraz oferowane przez ograniczony czas za jedyne 39 USD. Możesz również uzyskać stały dostęp do tych warsztatów w ramach strony członkowskiej The Herbarium, która zawiera tę i inne intensywne treści, artykuły, monografie i wiele więcej, a wszystko to za 45 USD rocznie!

Mleczne nasiona owsa (Avena sativa)

Mleczne nasiona owsa działają jak najwyższy środek nerwowy, odżywiając i kojąc układ nerwowy. Zielarze często zwracają się do niego z powodu wypalenia i poczucia „przeciążenia i zmęczenia”. Najlepszy jako świeży ekstrakt, stanowi wspaniały kręgosłup mieszanki, szczególnie tam, gdzie występuje nerwowość lub pobudzenie.

Dla dorosłych spróbuj 1-5 ml świeżej nalewki (1:2, 95%) lub odpowiedniego ekstraktu z octu lub gliceryny, do trzech razy dziennie. Mleczny owies jest bardzo bezpieczny, ale unikaj go przy alergii na owies. Nie zawiera glutenu, ale zawiera aweninę, która u niektórych osób może reagować krzyżowo z glutenem (Gardner i McGuffin, 2013; Groves, 2016; Winston, b.d.; Winston i Maimes, 2007). Znajdź pełny profil dawkowania i bezpieczeństwa w Ziołach dla ADHD, Poznania i Intensywnej Koncentracji.

Melisa lekarska (Melissa officinalis)

Dzięki swoim jasno aromatycznym liściom melisa uspokaja, podnosi na duchu i zwiększa koncentrację, a także jest szczególnie przydatna, gdy obecny jest niepokój, nadmierne pobudzenie, frustracja, złość lub irytacja (Groves, 2016; Romm & Romm, 2000; Winston & Maimes , 2007). W mieszankach tworzy ładne wspomagające zioło.

Ten nootropowy środek nerwowy sprawdził się dobrze w różnych badaniach poznawczych u ludzi, w tym u dzieci z ADHD, dorosłych, studentów i seniorów z różnym stopniem demencji. W badaniu z podwójnie ślepą próbą, tylko jedna dawka 1600 mg kapsułkowanych liści – nawet niezbyt mocna forma – poprawiła sprawność umysłową i spokój w ciągu zaledwie jednej godziny (Kennedy i in., 2003)! Bardziej skoncentrowane ekstrakty powodowały, że ludzie byli zbyt senni przy najwyższych dawkach, co utrudniało funkcje poznawcze, ale ponieważ działa tak szybko, można łatwo znaleźć odpowiedni dla siebie melisę (Kennedy i in., 2002).

Nalewka z melisy przyjmowana codziennie i krem ​​z melisy stosowany miejscowo przez długi czas poprawiały jakość życia i zmniejszały wskaźniki demencji u seniorów w dwóch oddzielnych badaniach (Akhondzadeh i in., 2003; Ballard i in., 2002). W ADHD u dzieci naukowcy połączyli melisę z korzeniem kozłka lekarskiego. Kombinacja zmniejszyła słabą zdolność koncentracji dzieci w wieku szkolnym z 75 do 14%, nadpobudliwość z 61 do 13% i impulsywność z 59 do 22% (Gromball i in., 2014). Inne badanie wykazało, że połączenie to zmniejsza nadpobudliwość, deficyty uwagi i impulsywność u dzieci (Ross, 2015). Znajdź pełny profil dawkowania i bezpieczeństwa w Ziołach dla ADHD, Poznania i Intensywnej Koncentracji.

Bacopa (Bacopa monnieri)

Bacopa wspomaga również koncentrację i uspokaja niepokój bez nadmiernego działania uspokajającego; jednak działa wolniej. W Ajurwedzie nazywa się to brahmi, nazwą czasami dzieloną z gotu kola. Ten nootropowy nerw wspiera funkcje mózgu poprzez różne mechanizmy dla wszystkich grup wiekowych i ma długą historię wykorzystania do funkcji poznawczych w Indiach (Groves, 2016; Romm i Romm, 2000; Stough i in., 2013; Winston i Maimes, 2007).

U osób dorosłych i starszych osoby przyjmujące od 300 do 450 mg ekstraktu bakopy dziennie przez 12 tygodni odnotowały największą poprawę w zakresie przywoływania bez pamięci w porównaniu z innymi testami poznawczymi (Pase i in., 2012). Przegląd dziewięciu badań wykazał lepsze poznanie, szybkość uwagi i skrócony czas reakcji (Kongkeaw i in., 2014).

Kilka badań wykazało, że bakopa jest korzystna dla dzieci w wieku szkolnym, szczególnie tych z ADHD, ze znaczną poprawą pamięci bezpośredniej, percepcji, czasu reakcji/wykonania, uczenia się i zadań pamięciowych (Shinomol i in., 2011) oraz trwają dalsze badania bakopy na dzieciach (Kean i in., 2015). Znajdź pełny profil dawkowania i bezpieczeństwa w Ziołach dla ADHD, Poznania i Intensywnej Koncentracji.

Zioła na ADHD, funkcje poznawcze i intensywne skupienie

Te trzy uspokajające zioła to tylko przedsmak tego, co omówimy w trzyczęściowym Zioła dla ADHD, Poznania i Intensywnej Koncentracji! Wraz z rozważaniami na temat stylu życia, nauczymy Cię około 11 ziół wraz z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa i dawkowania w tej intensywnej, więc będziesz mieć sugestie, jak zacząć stosować to, czego się nauczyłeś, aby wspierać osoby z ADHD, a także odżywiać i równoważyć dobre samopoczucie.~153 ~

Ten kurs nie jest przeznaczony tylko dla osób zmagających się z ADHD! Chcesz poznać sposoby na wsparcie mózgu w okresie starzenia się lub menopauzy? Czy jesteś zainteresowany znalezieniem ziół, które pomogą ci wrócić do szkoły jako dorosły? Informacje i dyskusje na temat ziół zawarte w tym kursie intensywnym nie kończą się na ADHD – sięgają znacznie dalej!

Tak więc, chociaż ADHD i związane z nim problemy poznawcze mogą wydawać się zniechęcające, bądźcie pewni, że istnieje wiele holistycznych i ziołowych opcji, które mogą pomóc osobom z tymi problemami! Zapraszamy do przyłączenia się do nas i Marii Noël Groves w podróży z przewodnikiem po ziołach dla ADHD, Poznania i Intensywnej Koncentracji!

Są 2 sposoby rejestracji!

    Dowiedz się więcej i zapisz się na tę intensywną ofertę na stronie Akademii Ziołowej! Ten ograniczony czasowo kurs intensywny oferujemy za jedyne 39 USD! https://theherbalacademy.com/product/herbs-adhd-cognition-focus-intensive/

    Możesz również otrzymać ten pełny kurs intensywny wraz z biblioteką intensywnych krótkich kursów zawartych w członkostwie The Herbarium! Zielnik oferuje obecnie trzy ekskluzywne Warsztaty Intensywne, a w przyszłym roku pojawi się o wiele więcej! Zarejestruj się, aby uzyskać roczne członkostwo w wysokości 45 USD i zdobądź ten intensywny i inne w The Herbarium! herbarium.theherbalacademy.com

PRZYPISY

Akhondzadeh, S., Noroozian, M., Mohammadi, M., Ohadinia, S., Jamshidi, A. & Khani, M. (2003). Ekstrakt z melisy lekarskiej w leczeniu pacjentów z łagodną do umiarkowanej chorobą Alzheimera: podwójnie ślepa, randomizowana, kontrolowana placebo próba. Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry, 74(7):863-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1738567/pdf/v074p00863.pdf

Ballard, C., O’Brien, J., Reichelt, K. & Perry, E. (2002). Aromaterapia jako bezpieczne i skuteczne leczenie pobudzenia w ciężkiej demencji: wyniki podwójnie ślepej, kontrolowanej placebo próby z Melissą [Streszczenie]. The Journal of Clinical Psychiatry, 63(7):553-8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12143909

Gardner, Z. & McGuffin, M. (2013). Podręcznik bezpieczeństwa botanicznego American Herbal Products Association, wydanie drugie. Boca Raton, Floryda: CRC Press (Taylor & Francis Group).

Gromball, J., Beschorner, F., Wantzen, C., Paulsen, U., Burkart, M. (2014). Nadpobudliwość, trudności z koncentracją i impulsywność ulegają poprawie podczas siedmiotygodniowej kuracji wyciągami z korzenia kozłka lekarskiego i melisy u dzieci w wieku szkolnym. Fitomedycyna, 21(8-9):1098-103.

Groves, M. (2016). Ciało w równowadze: Ziołowy przewodnik po holistycznej pielęgnacji. North Adams, MA: Wydawnictwo piętrowe.

Kean, J., Kaufman, J., Lomas, J., Goh, A., White, D., Simpson, D., Scholey, A., Singh, H., Sarris, J., Zangara, A. & Stough, C. (2015). Randomizowana kontrolowana próba badająca wpływ specjalnego ekstraktu z Bacopa monnieri (CDRI 08) na nadpobudliwość i nieuwagę u dzieci i młodzieży płci męskiej: protokół badania BACHI. Składniki odżywcze, 2;7(12):9931-45.

Kennedy, D., Scholey, A., Tildesley, N., Perry, E. & Wesnes, K. (2002). Modulacja nastroju i zdolności poznawczych po ostrym podaniu Melissa officinalis (melisa). Farmakologia, biochemia i zachowanie, 72(4):953-64.

Kennedy, D., Wake, G., Savelev, S., Tildesley, N., Perry, E., Wesnes, K. & Scholey, A. (2003). Modulacja nastroju i zdolności poznawczych po ostrym podaniu pojedynczych dawek Melissa officinalis (melisa lekarska) o właściwościach wiązania receptorów nikotynowych i muskarynowych ludzkiego OUN. Neuropsychopharmacology, 28(10):1871-81.

Kongkeaw, C., Dilokthornsakul, P., Thanarangsarit, P., Limpeanchob, N., Scholfield, NC (2014). Metaanaliza randomizowanych badań kontrolowanych dotyczących efektów poznawczych ekstraktu z Bacopa monnieri. Journal of Ethnopharmacology, 151(1):528-35.

Pase, M., Kean, J., Sarris, J., Neale, C., Scholey, A. & Stough, C. (2012). Efekty wzmacniające funkcje poznawcze Bacopa monnieri: systematyczny przegląd randomizowanych, kontrolowanych badań klinicznych na ludziach. Journal of Alternative and Complementary Medicine, 18(7):647-52.

Romm, A. & Romm, T. (2000). Alternatywy dla ADHD: naturalne podejście do leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. North Adams, MA: Wydawnictwo piętrowe.

Ross, S. (2015). Ekstrakty z korzenia kozłka lekarskiego i melisy: związek fitomedyczny poprawia objawy nadpobudliwości, deficytów uwagi i impulsywności u dzieci [Streszczenie]. Holistyczna praktyka pielęgniarska, 29(6):391-5.

Shinomol, G., Muralidhara, B.M. (2011). Badanie roli „Brahmi” (Bacopa monnieri i Centella asiatica) w funkcjonowaniu mózgu i terapii. Ostatnie patenty dotyczące odkrywania leków endokrynologicznych, metabolicznych i immunologicznych, 5(1):33-49.

Stough, C., Scholey, A., Cropley, V., Wesnes, K., Zangara, A., Pase, M., Savage, K., Nolidin, K., Lomas, J. & Downey, L. (2013). Badanie efektów poznawczych specjalnego ekstraktu z Bacopa monniera (CDRI08: Keenmnd): przegląd dziesięciu lat badań na Uniwersytecie Swinburne. Journal of Pharmacy & Pharmaceutical Sciences, 16(2):254-8.

~ 152 ~ Winston, D. (nd). Zespół nadpobudliwości uwagi. http://www.herbalist-alchemist.com/item/Attention-Deficit-Hyperactivity-Disorder-1180 Podobne nagranie dostępne dla członków AHG na https://www.americanherbalistsguild.com/members/2012-symposium-recordings

Winston, D. & Maimes, S. (2007). Adaptogeny: Zioła na siłę, wytrzymałość i odprężenie. Rochester, VT: Healing Arts Press.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US