Naturalna pielęgnacja skóry niemowląt

Naturalna pielęgnacja skóry niemowląt to zadowolony maluch i spokojni rodzice

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka jak najlepiej. Kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowląt pochodzenia naturalnego są coraz częściej wybierane przez współczesnych rodziców. Wybierając ekologiczne kosmetyki rodzice są bardziej świadomi czego używają do pielęgnacji skóry dziecka, a także zdają sobie sprawę, jakie skutki uboczne mogą się w trakcie ich stosowania pojawić.

Wiele drogeryjnych kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt zawiera substancje chemiczne, które mogą być bardzo szkodliwe dla niezwykle delikatnej skóry dzidziusia lub po prostu mieć na nią niekorzystny wpływ.

Warto postawić na proste, naturalne rozwiązania

Kosmetyki domowej roboty mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są one bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, dlatego bez problemu można wykonać je samemu. Dodatkowo są zdrowe i stosując je mamy pewność, że skóra naszego maluszka jest bezpieczna, a jego niedojrzały układ odpornościowy nie zostanie naruszony. Są one również tańsze niż ich ekologiczne odpowiedniki, które można znaleźć w sklepie.

Każda kąpiel dziecka może naruszać i wysuszać jego delikatną skórę, dlatego należy pamiętać o jej odpowiednim nawilżeniu tuż po kąpieli. Najlepiej jest myć dziecko szarym, naturalnym mydłem, które nie obciąża jego skóry zbędnymi substancjami chemicznymi. Do wody można dodać też jednego z naturalnych olejów lub oliwkę dla dzieci.

Doskonałym produktem do nawilżania skóry dziecka są kremy z dodatkiem oleju kokosowego lub zwykły olej kokosowy, który jest dostępny w postaci płynnej lub w postaci masła. Kosmetyk ten ma ładny zapach, działa kojąco i antybakteryjnie. Jeśli pupa dziecka jest odparzona, najlepszym sposobem na jej ukojenie będzie posypanie pupy zwykłą mąką ziemniaczaną.

Kolejnym nieocenionym olejem do pielęgnacji skóry dziecka jest olej ze słodkich migdałów. Można go stosować zarówno jako olejek do kąpieli jak i w postaci oliwki pielęgnacyjnej do skóry. Olej ze słodkich migdałów delikatnie nawilża, odżywia, nie powoduje reakcji alergicznych i w przeciwieństwie do większości oliwek dziecięcych dostępnych w sklepach nie tworzy efektu worka foliowego na skórze dziecka. Jest ona zatem natłuszczona i wypielęgnowana, a jednocześnie może swobodnie oddychać.

Także do pielęgnacji delikatnych włosków dziecka można wykorzystać samodzielnie przygotowane produkty. Gdy u dziecka pojawi się ciemieniucha można pozbyć się jej przy pomocy oleju kokosowego, sezamowego lub zwykłej oliwy z oliwek, którą należy smarować główkę dziecka. Aby nawilżyć główkę dziecka można ją również smarować olejkiem migdałowym lub olejkiem z jojoby. Wszystkie olejki powinny być bezpieczne dla dziecka, jednak przed ich użyciem warto zrobić test alergiczny dzieciom ze skórą szczególnie wrażliwą.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US