Przeziębienie w ciąży

Naturalne lekarstwa na przeziębienie w ciąży

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. Jest to jednak przede wszystkim czas wielu zmian, które stopniowo zachodzą w kobiecym organizmie. Nie wszystkie z zachodzących zmian są pozytywne i oczekiwane z radością. Dlatego też właśnie panie będące w ciąży wymagają szczególnie troskliwej opieki i wsparcia w każdej sytuacji.

Szczególnie niebezpieczne dla kobiety w ciąży może okazać się nawet najzwyklejsze przeziębienie. Zwłaszcza w czasie jesiennej słoty, gdy jest mokro, zimno i wietrznie, najłatwiej nabawić się kataru i gorączki. Bardzo często zdarza się tak, że przyjmowanie w tym okresie środków farmakologicznych bywa bardzo mocno ograniczone czy też nawet całkowicie wykluczone. Ich ewentualne przyjmowanie powinno być odpowiednio wcześnie skonsultowane z lekarzem rodzinnym, który zapisze leki jak najbardziej bezpieczne matce i dziecku.

Domowe sposoby

Szczególnie dobrym rozwiązaniem wspomagającym walkę z różnego rodzaju infekcjami i zwiększającym odporność organizmu w tym trudnym czasie jest stosowanie podczas ciąży naturalnych lekarstw na przeziębienie. Nawet najzwyklejszy katar, który będzie pozostawiony sam sobie może przeobrazić się w coś znacznie poważniejszego. Chcąc go skutecznie wyeliminować warto sięgnąć po sprawdzone domowe metody leczenia kataru.

Najlepsze na katar będzie stosowanie czosnku i cebuli, w których to składzie znajdują się fitoncydy działające podobnie jak antybiotyki. Ich spożywanie jest bardzo ważne w pierwszej fazie rozwoju kataru. Bardzo pomocny i szczególnie mocno zalecany podczas przeziębienia jest syrop z cebuli domowej roboty. Innym warzywem, które powinno znajdować się w domowej apteczce każdej ciężarnej kobiety jest utarty chrzan, którego już samo powąchanie działa bakteriobójczo. Najlepszy efekt daje jednak spożycie dwóch trzech łyżeczek w pierwszej fazie rozwoju choroby.

W okresie ciąży musimy również pamiętać o dostarczaniu jak największej ilości witaminy C, stąd też spożywanie kiwi i picie ciepłych napojów z cytryną i miodem powinno być na porządku dziennym. Panie dostrzegające u siebie nieznacznie podwyższoną temperaturę powinny sięgnąć po wywar z suszonego kwiatu lipy, który działa napotnie i obniża temperaturę. Napojem, który możemy sami przygotować w zaciszu domowym jest kubek gorącej wody zawierajmy małą łyżeczkę utartego imbiru, łyżeczkę miodu, kawałek cynamonu i sok z cytryny.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US