• Home
  • Ogród
  • Jakie rośliny sadzić w ogrodzie na wiosnę?​

Jakie rośliny sadzić w ogrodzie na wiosnę?​

Jakie rośliny sadzić w ogrodzie na wiosnę?

Wiosna to najlepszy czas na przygotowanie ogrodu. Na początek powinniśmy wybrać rośliny jednoroczne i mieć je rozdzielone. Rośliny jednoroczne są o wiele trwalsze i łatwiejsze w pielęgnacji niż byliny.

Bylina to odporna i wytrzymała roślina, która przetrwa zimę i zakwitnie ponownie na wiosnę. Daje nam pewność, że nawet jeśli niewiele zrobimy w ogrodzie, to wiosną coś się wydarzy.

Jakie rośliny sadzić na wiosnę?

Rośliny takie jak piwonie i konwalie są bardzo dobrym wyborem do ogrodów przydomowych. Ich korzeni nie trzeba wykopywać na zimę. Kwiaty kwitną co roku i nie wymagają szczególnej opieki ani uwagi. Cebulki, takie jak tulipany i żonkile, sadzimy w marcu. Gleba powinna być przygotowana przed sadzeniem, w przeciwnym razie rośliny będą miały problem ze znalezieniem potrzebnych składników odżywczych. Odchwaszczanie powinno odbywać się regularnie, aby roślina mogła wchłonąć wodę i światło słoneczne. Światło słoneczne jest również ważne, aby wiedzieć, czy jest to ogrodnik dzień. Znajomość tych podstaw sprawi, że Twoje doświadczenie ogrodnicze będzie mniej stresujące.

Jakie byliny i krzewy należy sadzić w kwietniu?

Dalie – ich uprawę rozpoczynamy w kwietniu, tak aby wyrosły po wiosennych przymrozkach. Należy je sadzić tak, aby dołki były oddalone od siebie co 100 cm. Bulwy dalii należy pozostawić do rozkrzewienia się w dołkach.

Irysy mogą być sadzone w kwietniu, a zakwitną tego samego lata, co sadzonki. Dołki powinny być oddalone od siebie o około 50 cm. Korzenie powinny być przykryte warstwą ziemi o głębokości do 4 cm.

Liliowce dobrze rosną w rozstawie 40/40 cm lub 60/60 cm od kwietnia do października.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US