• Home
  • Dom
  • Smog elektromagnetyczny – zagrożenia

Smog elektromagnetyczny – zagrożenia

Jakie zagrożenia niesie za sobą smog elektromagnetyczny?

motto :  BADANIA   SZKODLIWOŚCI  DZIAŁANIA  NOWINEK  TECHNOLOGICZNYCH  NIGDY   ZA  NIMI  NIE  NADĄŻAJĄ.

Pól elektromagnetycznych nie widać, nie słychać, nie czuć. Ich obecności jednak nikt nie kwestionuje, są wszędzie. I niestety, działają na nas negatywnie. Pogarszają samopoczucie, wpędzają w choroby. Nie wiadomo, jak długo musi na nas oddziaływać określone pole, by doprowadzić do choroby. Nie wiadomo również, kto jest bardziej, a kto mniej odporny i od czego to zależy. Wiadomo, że szkodzą. Badania pokazują np. zwiększoną zachorowalność na nowotwory u ludzi poddanych wpływowi pól magnetycznych. Mówi się też o wpływie tych pól na produkcje melatoniny, hormonu wytwarzanego przez szyszynkę mózgową w czasie snu, która likwiduje zmęczenie, zaburzenia snu, depresję, chroni też przed rakiem.                  Dlatego tak ważne jest, by w czasie snu ograniczyć do minimum oddziaływanie smogu elektromagnetycznego na nasz organizm, a jeszcze bardziej na organizm dzieci. Nocny sen jest jedynym czasem, podczas którego nie jesteśmy narażeni na działanie pewnego spectrum promieniowania słonecznego. Dlatego też w sposób naturalny możemy się w tym czasie regenerować.

„Gdzieś w ciele człowieka są zlokalizowane komórki, które reagują na pola elektromagnetyczne przenikające ciało i powiadamiające  o tym mózg.  Mózg ocenia, że ta informacja jest mu niepotrzebna i ignoruje ją.  Problem polega na tym, że proces ciągłego odbierania i ignorowania sygnałów  nerwowych nadwyręża procesy adaptacyjne organizmu.  Jeśli ten proces ciągnie się nieprzerwanie – a taki  może być w miejscu snu, gdzie jesteśmy narażeni na działanie smogu elektromagnetycznego – nasz organizm słabnie i podupadamy na zdrowiu. W przypadku organizmów młodych – rozwijających się sprawa jest jeszcze bardziej znacząca.  Znamienny jest tu fakt, że  tylko w okresie nocy – podczas snu – mamy możliwość regeneracji naszego organizmu i wszelkie zakłócenia w czasie jego trwania uniemożliwiają nam ten proces co powoduje pogłębianie się zmęczenia i pogorszenie stanu zdrowia.” ( prof. Endo Marino – cytat z filmu „ Mózg w powodzi fal”)

Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie życia bez 24 godzinnego dostępu do sieci zasilającej, a prąd elektryczny nie jest dla nikogo cudem. Efektem ubocznym dla przepływu prądu i różnicy potencjałów jest powstawanie pól elektromagnetycznych o różnorodnym spektrum częstotliwości, charakterze i intensywności. Są one  źródłem obaw  o ich niekorzystny wpływ na nasz organizm. W związku z tym wprowadzono ustawowo grupę rozporządzeń określających dopuszczalny poziom i czas oddziaływania pól na organizmy ludzkie.  Niestety –  do chwili obecnej  jedyne normy jakie zostały ustalone – 0,1 W/m2 dotyczą jedynie ich wpływu termicznego  na organizm człowieka. Nie biorą one jakichkolwiek innych negatywnych wpływów na organizm człowieka a niezależni badacze twierdzą, że norma powinna być 200 000 razy ostrzejsza z powodu  „Efektu biologicznego”.

Do chwili obecnej przeprowadzono  już bardzo dużą ilość badań naukowych ( w tym medycznych) i jednoznacznie określono szkodliwość tych pól na zdrowie człowieka, objawiającą się zwiększoną zachorowalnością na niektóre typy raka i inne schorzenia będące  bezpośrednim skutkiem  przebywania w strefie działania smogu elektromagnetycznego.  11 maja 2015 roku grupa 190 naukowców przekazała petycję do WHO oraz ONZ w sprawie zaostrzenia wytycznych związanych z polem mikrofalowym ( składową Smogu ). Poparto je olbrzymią ilością rzetelnych badań naukowych.

W  przypadku  tzw.  smogu elektromagnetycznego mamy do czynienia z mnogością  różnych rodzajów pól i niekontrolowanym ich kierunkiem oraz zmieniającym się  natężeniem.  Tworzą one  w ten sposób  pola elektromagnetyczne o  zmieniającej  się dynamicznie częstotliwości i  intensywności smogu.

 Ma to olbrzymi wpływ na  nasze samopoczucie i przede wszystkim, w długim czasie, na stan naszego zdrowia. Ciągłe degenerowanie komórek  może mieć wpływ  na  przyspieszenie rozwoju raka lub innych chorób przewlekłych.

„Negatywny wpływ promieniowania elektromagnetycznego (PEM) na organizm ludzki polega przede wszystkim na zakłóceniu jego podstawowych czynności życiowych. Prądy elektryczne w ciele człowieka należą do normalnych funkcji życiowych: sygnały nerwowe polegają na przesyłaniu impulsów elektrycznych, do elektrycznych procesów należy również wiele reakcji biochemicznych od trawienia do aktywności mózgu”

(cytat z ekspertyzy kompozytowego ekranu pola elektrycznego ADR Technology – prof. dr hab. Bożeny Hilczer).

Jakiekolwiek utrudnienia w ich prawidłowym działaniu mogą powodować  duże szkody w naszych organizmach, dlatego też należy wystrzegać się  stałego narażania na kontakt ze smogiem elektromagnetycznym.

Jesteśmy otoczeni urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi. Wszystkie emitują szkodliwe promieniowanie, a wokół naszej planety powstaje gąszcz sztucznych pól elektromagnetycznych…

Poziom zmiennego pola elektrycznego jest współcześnie milion razy większy od poziomu sprzed 130 lat. Ponadto, charakteryzuje się przypadkowym rozkładem natężenia, częstotliwości oraz trudnymi do przewidzenia impulsami (stąd określenie „smog elektromagnetyczny”). Szacuje się ( badania firmy CISCO  Systems ), że do roku 2020 do sieci będzie podłączonych 50 miliardów urządzeń  połączonych ze sobą  przez Internet.

W ostatnich 30 latach zwiększyło się zainteresowanie naukowców negatywnym, biologicznym wpływem na człowieka pól elektrycznych, magnetycznych oraz elektromagnetycznych . To w tym czasie pojawiły się mikrofale jako twór sztuczny, nie występujący naturalnie w przyrodzie. Wykorzystane zostały one do komunikacji i  przesyłania informacji. Mikrofale  o małej długości fali i  olbrzymiej energii ze względu na swoją wielkość wchodzą bezpośrednio w rezonans z naszym ciałem i dlatego też są tak bardzo szkodliwe. Według licznych teorii spiskowych mikrofale to jedno z najlepszych narzędzi do inwigilacji, mnożenia chorób i zwiększania zysków przemysłu farmaceutycznego, czy w końcu do kontroli liczebności populacji ludzi na Ziemi. Sami Państwo musicie sobie odpowiedzieć na pytanie – na ile są to teorie nie pozbawione logiki?

Pamiętajmy, że każda komórka ciała jest zamkniętym obwodem prądu o wysokiej częstotliwości i poddawanie jej promieniowaniu fal elektromagnetycznych  z zewnątrz może powodować zmiany w jej funkcjonowaniu i rozwoju, co szczególnie ważne jest u dzieci.

W  badania  nad  szkodliwością fal elektromagnetycznych włącza się  biznes, poprzez ich sponsorowanie. To wpływa na ich nierzetelne i opóźniane wyniki – starające się podważać wyniki prac naukowców. Do „ogłupiania”  ludzi przyczyniają się również w pełni finansowane kampanie reklamowe.

Z życzeniami zdrowia

Włodzimierz MisztalOKŁADKA

 www.gdanskispichlerzzdrowia.pl

Powyższy artykuł pochodzi z listopadowego wydania czasopisma Moda na Eko.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US