Meble industrialne

Meble industrialne – wyjątkowe dla wyjątkowych ludzi.

Meble industrialne tworzone są aby cieszyć, bawić i intrygować. Wyróżniają zarówno posiadacza jak i producenta. Projektuje się je na bazie maszyn, silników przemysłowych, fragmentów po przemysłowej infrastrukturze.

Meble industrialne swoim wyglądem znacznie odbiegają od mebli, które znamy, czasami trudno  rozpoznać ich funkcję. Są wyjątkowe również z tego powodu, iż często są niepowtarzalne w jednostkowych egzemplarzach.

Meble industrialne bardziej przypominają porzucone w hangarze maszyny, do których dorobiono blaty lub siedziska. Taki mebel wstawiony do salonu budzi ogólne zainteresowanie i często zachwyt. Jeśli został staranie wyczyszczony, pomalowany i zastosowano do niego wysokiej jakości drewno może wyglądać jak przysłowiowe „milion dolarów”.

Rolą mebli industrialnych jest intrygować i ciekawić, dlatego twórcy tych mebli odznaczają się ogromną kreatywnością i wyobraźnią. Zamawiający meble industrialne zawsze mają na uwadze stworzenie wnętrza niepowtarzalnego i odbiegającego od ogólnie przyjętych standardów.

Przemysłowe odpady intrygują, dając ogromne pole do popisu designerom mebli industrialnych. Z żeliwnych podpór starego silnika wyczarowują piękny stół do jadalni, blat stołu z dębiny obrobionej z widocznym usłojeniem jest oryginalnym meblem w pewnym sensie również dziełem sztuki współczesnej. Dostawiane proste w formie krzesła z tworzywa sztucznego wzmagają interesujący odbiór aranżacji. Tak tworzy się wyjątkowe wnętrza, swoim wyglądem nie przypominają nic co znamy.

Modne staja się wnętrza wyposażone w meble industrialne, i nie jest to domena męska, również kobiety lubią taki design. Prostota i stabilność mebli industrialnych oraz często ich zaskakujące przeznaczenie użytkowe daje ich użytkownikom poczucie wyjątkowości i oryginalności zupełnie zasłużenie. Stolik kawowy wykonany z wysokiej jakości drewna, które osadzone jest na korpusie silnika okrętowego robi wrażenie. Meble industrialne są modne i coraz więcej osób poszukuje ich do swoich wnętrz.

Kreacja i wyobraźnia przy projektowaniu mebli industrialnych nie musi się niczym ograniczać. Im dziwniejsze zastosowanie i połączenie na pozór nie pasujących do siebie elementów i materiałów tym lepiej.

Meble industrialne są twórcze, wymyślone z wtórnie zastosowanych części. Meble z czegoś co już nigdy nie będzie sprawowało swojej funkcji, co jednak dostało nowe oryginalne życie.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US