Terapia odchudzająca

Dieta HCG – skuteczna terapia odchudzająca

Ilość diet odchudzających na rynku jest przeogromna. Co sezon to nowa rewelacyjna dieta cud. Niewiele z nich przetrwało próbę czasu ale nie taki był ich zamysł – chodzi przecież o wykorzystanie ogromnego rynku potrzeb i wyrwanie swojego kawałka „tortu finansowego”.

Pojęcie diety to nic innego jak określenie sposobu odżywiania. Im bardziej zbliżony do zaspokojenia naszego organizmu w niezbędne do życia składniki tym lepsza i zdrowsza dieta. Człowiek do życia w stanie zdrowia potrzebuje: 20 aminokwasów,  ponad 20 witamin i ponad 80 makro( Ca, Mg, P, Na, K,Cl, S, ..), mikro( Fe, Zn, Cu, Mn, Mo, Co, Se, Cr, . . . ) i ultramikro elementów ( Ag, Au, Ru, Rh, Os, Jr,  . . . .)

Niestety nawet u osób profesjonalnie zajmujących się określaniem sposobu odżywiania – dietetyków proponowane są zazwyczaj plany diet eliminujących jakieś części niezbędnych do życia produktów. Po ich zrealizowaniu chudniemy ale w sposób „brzydki” – widoczny zazwyczaj w postaci obwisłej i suchej skóry. Jest to spowodowane brakiem kompletu niezbędnych środków odżywczych w tym różnych mikroelementów np. potasu ( powoduje to zmniejszenie „mocy” krwi i zmniejszenie możliwości prawidłowego jej działania – efekt np. zimne ręce). Generalnie im bardziej eliminująca dieta tym dla nas gorzej. Organizm musi mieć do życia – do procesów energetycznych olbrzymią ilość składników i jeżeli ich nie otrzymuje to w naturalny sposób pobiera z miejsc, do których ma dostęp. W ten sposób w większości źle zbilansowanych diet sięga do naszych mięśni, kości, tłuszczu trzewnego i innych tkanek w celu zabezpieczenia ciągłości życia. Oczywiście z chwilą kiedy znowu zaczniemy dostarczać większość  niezbędnych produktów odbuduje te straty i mamy efekt jo-jo.

Aby terapia odchudzająca była skuteczna musi spełniać kilka kryteriów. Musi być prawidłowo zbilansowana a więc suplementowana. Musi trwać określoną ilość dni ponieważ na tzw. reset przysadki mózgowej potrzebujemy nie mniej niż 21 dni (stąd tak modna obecnie w USA wegańska dieta „22 dniowa rewolucja” opracowana przez Marco Borges’a). Przysadka wydziela do krwiobiegu określone związki chemiczne. Gdy tylko tam się znajdą docierają wraz z krwią do różnych ośrodków i części ciała. Ponieważ każda komórka zaopatrzona jest w setki receptorów przysadka mózgowa odpowiada za przekazanie  informacji do komórki w celu jej konkretnego  zachowania metabolicznego. Jeżeli podczas tego procesu mamy już utrwalone określone ścieżki metaboliczne wytworzone przez złe nawyki żywieniowe przysadka będzie kontynuowała wysyłanie takich informacji do komórek. Oczywiście proces jest bardziej złożony i w pierwszym etapie zaangażowane jest nasze podwzgórze określające poziom emocji jakich doznajemy np. podczas jedzenia. Tworzone są określone neuropeptydy bądź neurohormony odpowiadające wszelkim stanom emocjonalnym, których codziennie doświadczamy a tylko ich część dotyczy naszego odżywiania i właśnie one są prekursorem przekazywania odpowiednich dla organizmu „informacji i instrukcji”.

Kolejnym kryterium jest motywacja i większy poziom świadomości dotyczący potrzeb naszego organizmu zaspokajanych w trakcie pobierania pokarmów. Większość błędów żywieniowych jest wynikiem braku elementarnej wiedzy na temat odżywiania. Niestety wiedza ta jest pomijana nawet na uczelniach medycznych. Cały jej zakres na studiach medycznych zamyka się kilkoma godzinami wykładów. Tak na marginesie zakres kształcenia lekarzy został zmniejszony obecnie do wiedzy felczerskiej (po ostatniej reformie  zmniejszono ilość lat kształcenia do 5 z wcześniejszych 8 lat ) więc przy olbrzymiej ilości obowiązkowej wiedzy farmaceutycznej nie starcza już czasu i jest to wręcz sprzeczne z interesem lekarskim, na przekazanie wiedzy dotyczącej zdrowia.  Co ciekawe mielibyśmy olbrzymie problemy z zabezpieczeniem  obsadzenia etatów w  odpowiednio wykształconych nauczycieli akademickich.  Co do motywacji to na całe szczęście odpowiadamy za to samodzielnie i nie ważne czy chodzi o ślub własny czy naszego dziecka czy istnieje jakaś inna przyczyna – to musimy tego bardzo mocno chcieć.

Dodatkowym aspektem odchudzania powinno być oczyszczenie organizmu z toksyn, których olbrzymia ilość zgromadzona jest w odkładanym tłuszczu. W ten sposób nasz organizm broni się przed przedostaniem trucizn do innych organów. Niestety w większości diet ten  zbawienny dla organizmu efekt jest pomijany ponieważ nie ma w nich sposobu na dotarcie do tych rezerwuarów tłuszczu. Są jednak wyjątki, o których powinniście Państwo wiedzieć.

Teoria odchudzania istniejąca na rynku od ponad 60 lat uprzednio znana była tylko wąskiemu gronu bardzo zamożnych klientów. W latach 50-ątych i 60-ątych odchudzać się mogli jedynie aktorzy Hollywood, mężowie stanu i biznesmeni. Terapia odbywała się w klinice w Rzymie i była wykonywana zgodnie z protokołem twórcy metody – brytyjskiego lekarza – dr. A.T.W Simeonsa. Stworzył On terapię wykorzystującą hormon gonadotropiny kosmówkowej ( w skrócie Hcg ) do spektakularnego spalania tłuszczu i 10% redukcji wagi ciała przez okres 21 dni. W dzisiejszych czasach wykorzystywane są w równym stopniu krople homeopatyczne czy też najnowsze i najbardziej skuteczne krople z informacją  bimolekularną. W okresie ostatnich lat „dieta hcg” odniosła olbrzymie sukcesy na rynku USA, Włoch i Niemiec a w obecnym czasie zaczyna także pomału zdobywać rynek polski pomimo wielkiego sprzeciwu konkurencji. Jest to jednak terapia w 100% bezpieczna i zgodna z przedstawionymi przeze mnie kryteriami zdrowej i rozsądnej diety. Jej zasady zostały opisane w książce Anne Hild „ Dieta HCG – dieta pięknych i bogatych” Pakiet zestawu odchudzanie

Pamiętajmy, że na nasz wygląd odbiegający od ideału  pracowaliśmy latami i mniemanie, że teraz załatwi to jakaś tabletka jest naprawdę chore. Potrzebujemy trochę czasu i dobrze przygotowanej terapii zabezpieczającej wszystkie opisane wyżej problemy aby dobrze wyglądać ale przede wszystkim powrócić do zdrowia i zmienić styl życia. Od Państwa zależy czy zdecydujecie się na pierwszy krok i zaczniecie zmieniać swoje życie do czego gorąco zachęcam.

Autor: Włodzimierz Misztal 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US