Wideo na temat spaceru po pokrzywie: identyfikacja, zastosowania, przygotowania, & Więcej!

Dołącz do zielarki i asystentki dyrektora Akademii Zielarskiej, Jane Metzger, która wyjaśnia, jak identyfikować i używać pokrzywy w tym filmie spacerowym po roślinach. Nie tylko nauczysz się rozpoznawać tę roślinę w środowisku naturalnym i poznasz kilka typowych sposobów jej wykorzystania, ale także dowiesz się trochę o energetyce i działaniu pokrzywy. Po prostu kliknij odtwarzanie na filmie poniżej lub obejrzyj go na naszym kanale YouTube.

Pokrzywa

Imię/Rodzina: 

Pokrzywa, Urtica dioica (Urticaceae)

Użyte części:

Części nadziemne, Nasiona, Korzenie

O:

Podczas gdy jej kolczaste żądło jest uważane za utrapienie przez turystów i rolników, pokrzywa jest popularnym, fajnym dzieciakiem w świecie ziół — zielarze kochają pokrzywy! Liść pokrzywy to kwintesencja odżywczego toniku ziołowego, bogatego w wapń, magnez, żelazo oraz inne witaminy i minerały, który można pić w herbacie lub jeść codziennie. Pokrzywa odżywia, wspiera i energetyzuje całe ciało, jest bogato odżywcza dla krwi, pomaga ciału w przyswajaniu składników odżywczych i białek oraz wspiera poziom energii organizmu, aby złagodzić zmęczenie.

Poza dostarczaniem bogatych składników odżywczych, liść i korzeń pokrzywy pomagają również usuwać odpady i toksyny z organizmu, pomagając w przypadku artretyzmu, dny moczanowej i problemów skórnych, takich jak egzema. Świeży liść pokrzywy jest antyalergiczny i przeciwzapalny i może być przydatny w przypadku kataru siennego i alergii. W przypadku użądlenia przez pokrzywę można wycisnąć trochę soku z liści lub herbaty na użądlenie, aby złagodzić. Pokrzywa działa ściągająco, więc może lekko wysuszać. Dodaj szczyptę pianki marshmallow lub lukrecji, jeśli efekty suszenia pokrzywy są zbyt silne!

Chcesz dowiedzieć się więcej o identyfikacji roślin i zbieraniu? Sprawdź nasz kurs botaniki i dzikiej przyrody, dostępny już teraz!

Subskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać więcej filmów o ziołach!

Dołącz do nas na kanale YouTube Herbal Academy i obserwuj, jak co miesiąc dodajemy dla Ciebie nowe filmy! Filmy to świetny sposób na udostępnianie i łączenie się z naszą społecznością i uczniami na bardzo wizualnej platformie. Na naszym kanale YouTube znajdziesz przydatne informacje o Akademii, a także filmy z regularnych spacerów po roślinach i zbierania pokarmu, demonstracje majsterkowania i nie tylko.

Aby zasubskrybować nasz kanał i obejrzeć wszystkie przesłane teraz filmy:

 1. Odwiedź nasz kanał YouTube,
 2. Kliknij duży czerwony przycisk „subskrybuj”,
 3. Wszystkie nasze filmy znajdziesz w opcji listy odtwarzania obejmującej:
  Ziołowe samouczki i przepisy ~ 253 ~
  NOWOŚĆ Mini-Ziołowe spacery

  Kursy ziołowe w Akademii

  I ogólne filmy o Akademii Ziołowej

Czekamy na was tam!