Przepis na wiecznie zielone sole do kąpieli z jałowcem i sosną

Wkraczając w nowy rok, zima mocno ogarnęła wiele części kraju. Większość roślin i zwierząt jest w stanie uśpienia lub hibernacji, a ludzie owinęli się swoją najgrubszą wełną. (Szczęśliwcy czytają zioła przy kominku, popijając korzenny cydr!) Ta pora roku wymaga wyjątkowej uczty, która poprawi nam nastrój i delikatnie wypchnie nas na zewnątrz, by zaczerpnąć świeżego powietrza i poćwiczyć. Mając to na uwadze, oficjalnie wydaliśmy naszego BEZPŁATNEGO zimowego eBooka jako prezent noworoczny! Ten 54-stronicowy plik do pobrania zawiera przepis na sole do kąpieli Evergreen Forest wraz ze wskazówkami dotyczącymi stylu życia, które pomogą zachować dobre samopoczucie w zimie, dogłębne monografie naszych sześciu ziół, które warto stosować zimą, oraz 10 cudownie zimowych przepisów ziołowych.

Pobierz swoją kopię naszego BEZPŁATNEGO eBooka, Ziołowe wsparcie dla zimowego dobrego samopoczucia, tutaj.

O tej porze roku zielarze i zbieracze zwracają się ku roślinom wiecznie zielonym, takim jak sosna, świerk, jałowiec i jodła, ponieważ nadal dzielą się swoimi żywymi kolorami, smakami i zastosowaniami nawet w najzimniejszych miesiącach. Ten przepis na Evergreen Forest Bath Salt zawiera dwa z naszych ulubionych evergreenów dostępnych na rozległych obszarach Stanów Zjednoczonych: jałowiec (Juniperus spp.) i sosnę (Pinus spp.).

Następnym razem, gdy wybierzesz się na zimowy spacer, miej oczy szeroko otwarte na jagody jałowca i igły sosnowe — zbierz garść, aby przygotować poniższy przepis! Kiedy wrócisz do domu, weź gorącą kąpiel, łącząc zebrane materiały roślinne z solami z Morza Martwego, odżywczymi olejkami i wiecznie zielonymi olejkami eterycznymi. Przygotowanie tego prostego przepisu zajmuje tylko kilka minut, stanowi inspirację do energicznego zimowego spaceru, a na koniec nagradza Cię rozgrzewającą, relaksującą kąpielą. Jak to się ma do zwycięskiej kombinacji?!

Gdy zbierasz jałowiec i sosnę na potrzeby tego przepisu, upewnij się, że zbierasz czyste drzewa, które nie zostały spryskane pestycydami i nie znajdują się w pobliżu torów kolejowych, fabryk lub innych potencjalnie zanieczyszczonych miejsc. Zabierz ze sobą przewodnik identyfikacyjny, aby mieć 100% pewność, że zebrałeś właściwy materiał roślinny. Więcej pomocnych wskazówek i inspiracji znajdziesz w naszym Przewodniku po zimowych poszukiwaniach.

Jagody jałowca (Juniperus spp.)

Dwa najpowszechniejsze rodzaje jałowca używane do preparatów ziołowych to Juniperus communis i Juniperus virginiana. Upewnij się, że właściwie zidentyfikowałeś jałowiec, z którego zbierasz. Niektóre gatunki jałowca, zwłaszcza te używane do celów ozdobnych, są toksyczne i należy ich unikać.

Częścią jałowca najczęściej używaną w ziołolecznictwie jest jagoda, która wcale nie jest jagodą, ale raczej małą, mięsistą szyszką. Zielarze często stosują jagody jako środek przeciwzapalny, używając ich do łagodzenia sztywności i bólu związanego z artretyzmem, dną moczanową, nerwobólami i reumatyzmem (Akademia Ziołowa, b.d.).

Jagody są często używane w preparatach do pielęgnacji skóry i mogą być dodawane do oleju, który jest następnie używany w lotionach, masłach i kremach. Świeże lub suszone jagody można również dodawać do soli do kąpieli, aby uzyskać rozgrzewającą i relaksującą kąpiel.

Aby zapoznać się z kolejnym zimowym przepisem, który zawiera jagody jałowca, sprawdź 3 przepisy na nalewki z drzew iglastych dla zimowego dobrego samopoczucia.

Igły sosny (Pinus spp.)

Sosny są pospolitym drzewem pochodzącym z półkuli północnej i niektórych tropikalnych regionów półkuli południowej. Istnieje wiele różnych odmian o przydatnych właściwościach. Sosny są tak rozpowszechnione, że można je zbierać w większości regionów i typów siedlisk, w tym w środowiskach miejskich.

Bogaci w witaminę C zielarze często używają igieł sosnowych w zimowych naparach, syropach i octach. Igły sosnowe mają pewne właściwości łagodzące ból i przeciwzapalne, dzięki czemu idealnie nadają się do stosowania w maściach. Działają również antyseptycznie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo (Walker, 2015). Znajdź więcej pomysłów na wykorzystanie igieł sosnowych w 8 wspaniałych sposobach używania igieł sosnowych już teraz.

Evergreen Forest Sole do kąpieli

Ulubiona wśród kursantów botanicznej pielęgnacji skóry luksusowa sól z Morza Martwego połączona z uziemiającym i antybakteryjnym działaniem igliwia sosnowego zapewnia relaksującą kąpiel. Igły jodły lub świerka można zastąpić.

Składniki
~ 152 ~ 3 szklanki soli z Morza Martwego (lub dowolnej soli morskiej)
½ szklanki igieł sosny (Pinus spp.), drobno posiekanych
½ szklanki jagód jałowca (Juniperus spp.), rozgniecionych
2 łyżki oleju ze słodkich migdałów, pestek winogron lub oliwy z oliwek
6 kropli olejku jodłowego (Abies balsamea) (opcjonalnie)
6 kropli olejku eterycznego z drzewa cedrowego Virginia (Juniperus virginiana) (opcjonalnie) ~ 153 ~
Kierunki

  Połącz sól, igły sosnowe i jagody jałowca w średniej wielkości misce i dokładnie wymieszaj.

  Połącz olejki eteryczne z olejem bazowym (ze słodkich migdałów, z pestek winogron itp.) i wymieszaj, aby połączyć.

  Dodaj mieszaninę olejów do mieszaniny soli. Dokładnie wymieszaj.

  Umieść mieszaninę w szklanym słoju, oznacz etykietą i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu przez 6-12 miesięcy.

  Użyj 1-2 garści soli na kąpiel. Przed opróżnieniem umieść sitko w zlewie/wannie nad odpływem, aby zebrać materiał ziołowy. Ewentualnie umieść sole w muślinowym woreczku i zawieś nad kranem podczas napełniania wanny.

Uwaga: Soda oczyszczona jest powszechnie używana do ukojenia podrażnionej skóry. W razie potrzeby możesz dodać 1 szklankę do tej mieszanki.

Na zakończenie, 

Ten przepis na sole do kąpieli Evergreen Forest jest cudownym przypomnieniem, że nasze praktyki ziołowe mogą trwać przez całą zimę. Nie musimy się ograniczać faktem, że dostępnych roślin jest mniej. Zamiast tego możemy naprawdę odkrywać i głęboko rozumieć rośliny, które przetrwały śnieg, mróz i lód.

Odblokuj jeszcze więcej zimowych inspiracji ziołowych, pobierając nasz BEZPŁATNY zimowy eBook. Ten starannie wyselekcjonowany zasób obejmuje:

  Styl życia i praktyki żywieniowe dla zachowania równowagi zimą.

  Dogłębne monografie sześciu niezbędnych ziół dla zimowego dobrego samopoczucia, w tym cynamonu (Cinnamomum spp.), prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis), imbiru (Zingiber officinale), ashwagandha (Withania somnifera) i innych.

  10 niezbędnych receptur ziołowych na zimowe odżywianie, w tym super nawilżający balsam do ust z korzenia prawoślazu lekarskiego, rozgrzewająca i pyszna zupa imbirowo-marchewkowa, nasz ulubiony zimowy tonik, herbata Chai bogata w adaptogeny i nie tylko!

  BONUS: Kod kuponu uprawniający do 20% zniżki na kurs ziołowej samoopieki w zarządzaniu stresem (z dziennikiem!) do 28 lutego 2021 r. 

Pobierz tutaj nasz BEZPŁATNY eBook, Ziołowe wsparcie dla zimowej odnowy biologicznej!

PRZYPISY

Akademia Ziołowa (nd). Monografia jałowca. Pobrane z
https://herbarium.theherbalacademy.com/monographs/#/monograph/5089Walker, B. (2014).

Zdumiewająca uniwersalna herbata z igieł sosnowych [Artykuł online]. Pobrane z http://davesgarden.com/guides/articles/view/3126/

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US