• Home
 • Żniwa i pasza
 • Naucz się identyfikować tasaki w naszym najnowszym filmie ze spaceru po roślinach

Naucz się identyfikować tasaki w naszym najnowszym filmie ze spaceru po roślinach

Wróciliśmy z kolejnym filmem ze spaceru po roślinach od Asystenta Dyrektora Akademii Herbal, Jane Metzgera. W tym filmie Jane pokaże nam, jak rozpoznać tasaki, a także podzieli się niektórymi typowymi preparatami, w których wykorzystuje się tę roślinę. Po prostu kliknij odtwarzanie na poniższym filmie lub obejrzyj go na naszym kanale YouTube.

Tasaki

Imię/Rodzina: 

Tasaki, Galium aparine (Rubiaceae)

Użyte części:

Części lotnicze

O:

Jednym z głównych terapeutycznych zastosowań tasaków jest ich stosowanie przy zaburzeniach równowagi w układzie limfatycznym. Powszechnie uważa się go za sprzymierzeńca w przypadku zastojów limfatycznych, przy których pojawiają się stany obrzęku węzłów chłonnych, żwiru, guzów włóknistych i zwapnień. Tasaki mają działanie alternatywne i moczopędne, które pomagają przemieszczać płyn limfatyczny i łagodzić stagnację. Jest często stosowany jako odżywczy wiosenny tonik, aby „rozruszać” po długiej zimie.

Dzięki działaniu moczopędnemu, łagodzącemu i ściągającemu tasaki pomagają złagodzić zaburzenia równowagi moczowej, takie jak zapalenie pęcherza moczowego i zatrzymanie moczu, a także problemy z prostatą. Pomaga usunąć płyn z organizmu, łagodząc obrzęki. Jako antylit, tasaki wykazują zdolność rozpuszczania, używaną przez zielarzy do pomocy przy kamieniach nerkowych. Alternatywne działanie tasaków jest pomocne w przypadku problemów skórnych, takich jak suchy wyprysk, łuszczyca, skrofula, szkorbut, oparzenia i różne choroby skóry. Tasaki mogą być przeciwwskazane w przypadkach cukrzycy, a u niektórych mogą powodować kontaktowe zapalenie skóry.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zielarstwie i zbieractwie? Zajrzyj do Akademii Herbal, aby zapoznać się z programami online: https://www.theherbalacademy.com/courses-classes.

Subskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać więcej filmów o ziołach!

Nie zapominaj, że Zielarska Akademia ma kanał na Youtube! Filmy oferują nam wspaniały sposób udostępniania i łączenia się z naszą społecznością i uczniami na bardzo wizualnej platformie. Na naszym kanale na YouTube znajdziesz przydatne informacje o Akademii, a także filmy z regularnych spacerów po roślinach i zbierania pokarmu, pokazy majsterkowania i nie tylko.

Aby zasubskrybować nasz kanał i obejrzeć wszystkie przesłane teraz filmy:

 1. Odwiedź nasz kanał YouTube,
 2. Kliknij duży czerwony przycisk „subskrybuj”,
 3. Wszystkie nasze filmy znajdziesz w opcji listy odtwarzania obejmującej:
  Ziołowe samouczki i przepisy ~ 253 ~
  NOWOŚĆ Mini-Ziołowe spacery

  Kursy ziołowe w Akademii

  I ogólne filmy o Akademii Ziołowej

Czekamy na was tam!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US