Dołącz do nas na spacer z żółtymi roślinami w dokach!

Jesteśmy w trakcie sezonu wegetacyjnego i żerowania na półkuli północnej. Jeśli masz ochotę wyjść na zewnątrz i cieszyć się kwitnącymi roślinami, mamy nadzieję, że dołączysz do nas dzisiaj, aby obejrzeć film ze spaceru po roślinach z zielarką i zastępcą dyrektora Akademii Zielarstwa, Jane Metzger.

Jane pokaże nam, jak rozpoznać żółte doki, a także podzieli się swoimi ulubionymi sposobami wykorzystania tej rośliny. Po prostu kliknij odtwarzanie na filmie poniżej lub obejrzyj go na naszym kanale YouTube.

Żółty Dok

Imię/Rodzina: 

Żółty dok, Rumex crispus (Polygonaceae)

Użyte części:

Korzeń i Liście

O:

Nazwa yellow dock odnosi się do charakterystycznego żółtego miąższu grubego, wielorozgałęzionego, głębokiego korzenia palowego tej rośliny, który osiąga szczytową moc i soczystość jesienią pierwszego roku lub wiosną drugiego roku. Żółty korzeń doku wspomaga zdrowe trawienie i eliminację poprzez gorzkie, przeczyszczające, ściągające i alternatywne działanie. Jego łagodnie przeczyszczające glikozydy antrochinowe i gorzkie związki stymulują enzymy trawienne, a ściągające garbniki tonizują tkanki trawienne. Dzięki działaniu zarówno przeczyszczającemu, jak i ściągającemu, żółty dok może wspomagać zarówno zaparcia, jak i biegunkę. Alternatywnie, żółte korzenie i liście szczawiu wspierają funkcje wątroby i eliminację nadmiaru produktów przemiany materii, a z kolei mogą złagodzić wykwity skórne, takie jak egzema i łuszczyca.

Korzeń doku żółtego jest wysoko ceniony przez zielarzy jako źródło żelaza i jest stosowany w przypadku anemii i niskiego poziomu hemoglobiny we krwi. Rzeczywiście, żółta dok jest bardzo korzystna we wspieraniu przyswajania żelaza. Ulubioną mieszanką uzupełniającą dietę wegetariańską jest wywar z doku, mniszka lekarskiego, korzeni łopianu i pokrzywy zmieszanej z melasą. Yellow Dock może być stosowany w małych ilościach przez krótki czas i nie powinien być stosowany w dużych ilościach przez dzieci lub kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Subskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać więcej filmów o ziołach!

Psst… czy wiesz, że Akademia Ziół ma kanał na Youtube? To prawda! Mamy!

Chociaż niektórzy z was już wiedzą o naszym kanale, wielu z was nie wie, dlatego chcieliśmy zaprosić was do dołączenia do nas w tym miejscu, zwłaszcza, że ​​regularnie dodajemy nowe filmy!

Filmy oferują nam wspaniały sposób udostępniania i łączenia się z naszą społecznością i uczniami na bardzo wizualnej platformie. Na naszym kanale YouTube znajdziesz pomocne pokazy i informacje o Akademii.

Aby zasubskrybować nasz kanał i obejrzeć wszystkie przesłane teraz filmy:

 1. Odwiedź nasz kanał YouTube,
 2. Kliknij duży czerwony przycisk „subskrybuj”,
 3. Wszystkie nasze filmy znajdziesz w opcji listy odtwarzania obejmującej:
  Ziołowe samouczki i przepisy ~ 253 ~
  NOWOŚĆ Mini-Ziołowe spacery

  Kursy ziołowe w Akademii

  I ogólne filmy o Akademii Ziołowej

Czekamy na was tam!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US