• Home
  • Botaniczny
  • Trzymaj owady z daleka dzięki tym 6 naturalnym roślinom odstraszającym szkodniki

Trzymaj owady z daleka dzięki tym 6 naturalnym roślinom odstraszającym szkodniki

~ 152 ~ Lato to wspaniała pora roku, ponieważ możesz spędzać czas na zewnątrz wiele zabawnych zajęć, z których nie możesz korzystać, gdy jest zimno, takich jak pływanie, grillowanie lub granie w gry na podwórku z przyjaciółmi. Coś, co często powstrzymuje ludzi przed spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, to robale, które mogą sprawić, że poczujesz się, jakby nigdy nie wyszły.

Od komarów po komary, robale uwielbiają pojawiać się latem, co oznacza, że ​​albo będziesz musiał przyzwyczaić się do ich uderzania, albo będziesz walczył. Największy problem z robakami polega na tym, że kupowane w sklepie środki odstraszające szkodniki zawierają wiele potencjalnie niebezpiecznych chemikaliów, z których wiele nie nadaje się do ciągłego używania. Jak więc pozbyć się tych irytujących owadów?

Jeśli masz trochę miejsca w ziemi lub nawet doniczkę, rośliny mogą ci pomóc. Rośliny to naturalny sposób na zniechęcenie irytujących owadów, a do tego są tanie. Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem naturalnych roślin odstraszających szkodniki, najpierw sprawdź, czy któraś z tych roślin dobrze by się rozwijała w miejscu, w którym mieszkasz, a następnie wypróbuj niektóre z nich. Oprócz upiększania twojego otoczenia, twoje ciało będzie ci wdzięczne za odstawienie niektórych chemikaliów w sprayu na owady.

Jak rośliny pomagają odstraszać owady

Niektóre zioła są nie tylko przydatne do posiadania pod ręką, niezależnie od tego, czy używasz ich do gotowania, czy dla czystej przyjemności z ich naturalnie pysznych zapachów, ale mogą być bardzo pomocne w odstraszaniu owadów ze względu na wydzielane przez nie aromaty.

Rośliny zawierają olejki, znane jako olejki eteryczne, które odpowiadają za charakterystyczny zapach rośliny. Lotne olejki w roślinach, które omówimy poniżej, mogą odstraszać robaki od nich i od ciebie, jeśli masz wystarczająco dużo tych roślin w pobliżu.

6 Naturalne rośliny odstraszające szkodniki

Mięta

Mrówki zawsze stają się dużym problemem latem, ponieważ jest sezon piknikowy. Gdy znajdą Twój obiad na świeżym powietrzu, zostaną z nim na dłużej, co wydaje się wiecznością, ale mięta to łatwy sposób na rozwiązanie tego problemu. Mrówki nie lubią zapachu mięty pieprzowej, ponieważ zakłóca on ich zdolność komunikowania się za pomocą oznaczeń feromonowych. Możesz odstraszyć mrówki, a nawet muchy, hodując miętę przed drzwiami lub rozpylając ją w postaci olejku eterycznego z mięty pieprzowej wokół drzwi i okien (Taylor, 2016).

Możesz kupić miętę w lokalnym sklepie spożywczym lub szkółce roślin, umieścić ją w doniczce ze świeżą ziemią, a będziesz mieć natychmiastowy dostęp do środka odstraszającego mrówki. Po prostu wyłóż miętę wokół miejsca, w którym nie chcesz, aby mrówki chodziły, i gotowe!

Lawenda

Obecnie popularne jest suszenie lawendy i wieszanie jej do góry nogami jako dekoracji w domu, ale w rzeczywistości jest to doskonały środek odstraszający komary, gdy jest żywy i kwitnie.

Lawenda wytwarza olejek, który maskuje ludzki zapach, utrudniając komarom znalezienie cię, gdy jesteś przy tej roślinie. A jeśli okaże się, że sadzisz więcej lawendy, możesz ją łatwo wysuszyć i wykorzystać jako artystyczną dekorację (Bernier i in., 2005).

Trawa Cytrynowa

Jeśli nie jesteś fanem zapachu lawendy, ale nadal chcesz, aby komary odeszły, spróbuj zamiast tego posadzić trochę trawy cytrynowej.

Trawa cytrynowa zawiera alkohol zwany geraniolem, który w badaniach naukowych okazał się skuteczną alternatywą dla DEET (Novak, 2017). Szczególnie dobrze działa na komary i jest łatwa w pielęgnacji, więc dobrze poradzi sobie w doniczce na balkonie lub w ogródku. Chociaż ta substancja chemiczna jest aktywna w trawie cytrynowej i okazała się skuteczna w zmniejszaniu robactwa, nie jest tak skuteczna jak olejek eteryczny z trawy cytrynowej.

Rozmaryn

Rozmaryn to popularne zioło, które dodaje się do posiłków, gdy potrzebują dodatkowego zastrzyku energii. Jest również świetny do wyrzucania błędów, których nie chcesz na swoim podwórku. Nie tylko komary nienawidzą rozmarynu, ale także karaluchy. Głównym tego powodem jest silny zapach rozmarynu.

Możesz z łatwością użyć tego zioła, posypując miękkie liście wszędzie tam, gdzie jest najwięcej robaków. Aby uczynić tę metodę jeszcze mocniejszą, weź liście i połącz je z wiórami drzewnymi. Następnie rozprowadź mieszankę wokół terenów rekreacyjnych swojego podwórka, aby zmniejszyć migrację tych szkodników (Caouette, 2016).

Nagietki

Nagietki to piękne złote kwiaty, które dodają wspaniałego koloru każdemu podwórkowi lub balkonowi. Są wytrzymałymi roślinami, które kochają słońce, więc będą dobrze rosły w samym środku pory owadów — znanej również jako lato. Nie tylko będą wyglądać niesamowicie bez względu na to, gdzie zostaną posadzone, ale także będą dla Ciebie walczyć z komarami i mszycami.

Powodem tego jest to, że nagietki zawierają różne substancje chemiczne, które razem wytwarzają ich ostry zapach („Do Marigolds Repel”, 2017). Ten zapach odstrasza komary i może pomóc chronić skórę przed ukąszeniami komarów przez kilka godzin.

Kocimiętka

Jeśli Twoim celem jest walka z lokalnymi insektami za pomocą najsilniejszej rośliny, jaką możesz znaleźć, kocimiętka jest dokładnie tym, czego szukasz. Ta roślina jest znana z zabawnego wpływu na koty domowe i ze sposobu, w jaki pachnie. Olejek eteryczny, który tworzy ten kultowy zapach, jest tym samym składnikiem rośliny, który usuwa robale.

Kocimiętka jest najbardziej znana ze zwalczania małych robaków i karaluchów, a niedawno przeprowadzone badania dowiodły, że nepetalakton, składnik olejku eterycznego wytwarzanego przez kocimiętkę, odstrasza komary dziesięć razy bardziej niż DEET, wiodący związek stosowany w sprayach na owady. Jednak roślina nie będzie tak skuteczna, ale z pewnością może pomóc (American Chemical Society, 2001).

Idź posadź trochę kocimiętki i pomiń niebezpieczne chemikalia! Robaki będą trzymać się z dala dłużej i szybciej, a twoje koty pokochają cię jeszcze bardziej.

Rośliny to tani i łatwy sposób na odstraszenie nawet najbardziej irytujących owadów w miesiącach letnich. A jeśli możesz o nie zadbać zimą, następnego lata wykonają tę samą świetną robotę, oszczędzając pieniądze na dłuższą metę. Eksperymentuj z niektórymi w tym sezonie i zobacz, jak rośliny mogą cię uratować przed szkodnikami.

PRZYPISY

Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne. (2001, 28 sierpnia). Kocimiętka skuteczniej odstrasza komary niż DEET. ScienceDaily. Pobrano 24 lipca 2017 z www.sciencedaily.com/releases/2001/08/010828075659.htm

Bernier, UR, Furman, KD, Kline, DL, Allan, S., & Barnard, DR (2005). Porównanie odpychania kontaktowego i przestrzennego olejku z kocimiętki i N,N-dietylo-3-metylobenzamidu (deet) na komary. Journal of Med Entomology, 42(3), 306-311. Uniwersytet Nebraski/Lincoln.

Caouette, D. (2016, 4 czerwca). Co musisz wiedzieć o kleszczach i komarach na Cape Cod. Pobrano 24 lipca 2017 z http://www.capecodpestpros.com/2016/06/04/capecod-com-article-ticks-mosquitoes/

Cox, C. (2005). Roślinne środki odstraszające komary: dokonywanie ostrożnego wyboru. Dziennik reformy pestycydów . Pobrano 24 lipca 2017 z http://www.beyondpesticides.org/assets/media/documents/mosquito/documents/NCAPrepellents.pdf

Czy nagietki odstraszają komary? Sadzenie nagietka, aby odstraszyć robaki. (2017, 15 czerwca). Pobrano 24 lipca 2017 z http://www.fightbugs.com/do-marigolds-repel-mosquitoes/

Nowak, S. (2017). CDC potwierdza, że ​​cytrynowy olejek eukaliptusowy jest równie skuteczny jak DEET. Pobrano 26 lipca 2017 z https://www.treehugger.com/lawn-garden/cdc-confirms-lemon-eucalyptus-oil-as- Effective-as-deet.html

Taylor, J. (2016, 22 kwietnia). 10 najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się mrówek z domu i ogrodu. Pobrano 24 lipca 2017 z http://www.naturallivingideas.com/get-rid-of-ants/

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US