Sekretne znaczenie ziół

W wielu różnych kulturach i okresach ludzie pielęgnowali sekretne znaczenie ziół i roślin. Kwiaty, zioła i listowie podawano na znak szczęścia i pomyślności – gałązki pszenicy dołączane do ślubnych bukietów na znak płodności, wieńce laurowe noszone jako symbol zwycięstwa.

Małe bukiety zwane „tussie mussies” były wymieniane od XV wieku, a rośliny były kojarzone z różnymi cechami i symboliką jeszcze wcześniej, ale praktyka ta zyskała nowy poziom popularności w XIX wieku (Laufer, 1996). W epoce wiktoriańskiej fascynacja „tajemniczym językiem kwiatów” zaczęła się w Anglii, a następnie rozprzestrzeniła się na Stany Zjednoczone. W tym czasie opublikowano setki podręczników i artykułów w czasopismach, które szczegółowo interpretowały wymieniane kwiaty i zioła jako „kwitnące wyrazy twarzy” i „mówiące bukiety”.

Wraz z tą modną eksplozją symboliki kwiatów powstało wiele różnych interpretacji, opartych na różnych tradycjach, a nawet na fizycznych cechach każdej rośliny. Niektóre podręczniki były na tyle małe, że z łatwością zmieściły się w kieszeni spódnicy w celu interpretacji podczas podróży, a wyszukane miniaturowe bukiety lub uchwyty na „posy” były dostępne w sprzedaży i wręczane jako prezenty, aby kobiety mogły nosić swoje mussie na pokaz. Kolekcja ponad 250 takich posiadaczy bukietów i bukietów jest częścią kolekcji Frances Jones Poetker w Smithsonian Institution.

Sekretne znaczenie ziół

Uważamy, że język kwiatów jest piękną koncepcją i można go znaleźć na wiele różnych sposobów, a także odnosi się do naszego współczesnego stylu życia!

Bukieciki i Bukiety

Najbardziej tradycyjnym sposobem na czerpanie przyjemności z wysyłania wiadomości z ziołami jest bukiecik lub tussie-mussie. Te małe bukiety zwykle zawierają krótkie łodygi i kilka prostych gałązek pożądanych roślin. Nie ma powodu, dla którego nie możesz pójść na całość i zawrzeć swoją tajną wiadomość w pełnowymiarowym nowoczesnym bukiecie, jeśli taki jest Twój styl. Jeśli chcesz, aby odbiorca wiedział o Twojej tajnej wiadomości, napisz notatkę do bukietu lub skorzystaj ze skojarzeń w jednej z tych antycznych książek online (bezpłatnie) – The Language of Flowers autorstwa Kate Greenway (1846) lub The Flower Wazon autorstwa Sary Carter Edgarton (1850) – i zostaw im wskazówkę, aby mogli sami ją rozszyfrować! Oto kilka sposobów na kreatywne wykorzystanie języka ziół w naszym współczesnym życiu.

Pozdrowienia

Język ziół to piękny sposób na stworzenie spersonalizowanego prezentu, który wyraża nasze życzenia i nadzieję na uzdrowienie. Mały bukiet można dostosować, aby wyrazić swoje uczucia i uczucia do odbiorcy. Po operacjach lub wypadkach samochodowych lub jako pocieszenie w czasie utraty, zioła, takie jak rumianek dla pocieszenia i krwawnik pospolity dla leczenia, można zawiązać w małe bukiety dla tych, na których nam zależy. Pamiętaj, aby dołączyć kartkę z wyjaśnieniem, aby mogli zinterpretować Twoją wiadomość. Jeśli twój tussie-mussie zawiera tylko jadalne zioła (bez kwiatów i innych roślin), możesz dołączyć wskazówki, jak zamienić wiadomość w kojącą filiżankę ziołowej herbaty po tym, jak nacieszą się jej pięknem przez dzień lub dwa.

Wesela

Wesela dają wiele okazji do spersonalizowanych naparów ziołowych dla panny młodej, pana młodego i gości. Kwiaty i zioła mogą symbolizować nadzieje i marzenia młodej pary, a także dziękować gościom i opiekunom. Butonierki, bukiety, dekoracje stołu, upominki weselne i girlandy to idealne miejsca, w których można włożyć kilka gałązek, aby nadać uczucia i znaczenie. Niewielkie bukieciki można suszyć i przechowywać jako pamiątkę na cały dzień, a pojedyncze gałązki z kompozycji można suszyć w prasie lub między stronami książki. Po wyschnięciu można z nich stworzyć zakładki do książek lub godną ekspozycji pamiątkę pod szkłem w ramce na zdjęcie.

Specjalne okazje

Inne ważne okazje życiowe, takie jak narodziny, ukończenie szkoły, przeprowadzka do nowego domu i zmiany w karierze, to również momenty, w których mile widziane może być specjalne przesłanie. Zioła mogą być używane do wyrażania życzeń powodzenia w przedsięwzięciach biznesowych (laur), bezpiecznych podróży (piołun), a nawet pokoju i dobrobytu w nowym domu (mirt). Bukiet z przesłaniem to przemyślany sposób na nawiązanie z kimś kontaktu w czasie, gdy ta osoba może odczuwać samotność i podekscytowanie – wiele z tych ważnych chwil może sprawić, że poczujemy się podekscytowani, a jednocześnie tęsknimy za bliskimi, ponieważ dokonujemy ogromnych zmian w naszym życiu żyje.

Kontemplacja i refleksja

Tajemniczy język ziół może być również używany jako delikatne przypomnienie sobie cech, które chcesz pielęgnować w sobie lub w swoim domu. Wazon w miejscu do medytacji lub na stole, na którym możesz go dostrzec, często jest pięknym przypomnieniem. Być może dzięgiel jako inspiracja, jeśli jesteś artystą lub stoisz przed trudnym problemem, który należy rozwiązać, rumianek dla cierpliwości lub pietruszka dla wdzięczności. Nawet prosta gałązka na desce rozdzielczej samochodu lub w małym wazonie w pracy może dodać nam otuchy i dać nam punkt do uważności w ciągu dnia.

Kilka ziół i ich znaczenie:

Przypominanie sobie sekretnego znaczenia ziół i włączanie ich do naszego codziennego życia jako punktów do kontemplacji oraz dawanie musów to piękny sposób na oddanie hołdu związkom między roślinami i ludźmi, które istnieją od tysięcy lat. Kiedy staramy się łączyć z innymi i otaczającym nas światem przyrody, cudownie jest od czasu do czasu oddawać się małym „sekretom” i pozwolić, by nasze pragnienie odrobiny tajemnicy i kaprysu zagrało w uświęconej tradycją tradycji z nowoczesnymi akcentami . Oto kilka innych ziół i ich znaczenie na początek (Laufner, 1993):

 • Angelica: inspiracja
 • Bazylia: miłość
 • Wawrzyn: sukces
 • Nagietek: zdrowie
 • Rumianek: komfort
 • Echinacea: zdolność
 • Koper: godny pochwały
 • Chmiel: wesołość
 • Hyzop: oczyszczanie
 • Płaszcz damski: komfort
 • Lawenda: oddanie
 • Melisa: współczucie
 • Liliowy: radość młodości
 • Lubik: siła
 • Mięta: cnota
 • Oregano: radość
 • Pietruszka: wdzięczność
 • Rose: miłość, pożądanie
 • Rozmaryn: wspomnienie
 • Mędrzec: mądrość
 • Tymianek: odwaga
 • Werbena: powodzenia
 • Fioletowy: lojalność
 • Krwawnik: leczenie

Zasoby i dalsze lektury

Laufer, Geraldine Adamich.(1993). Tussie-Mussies: Wiktoriańska sztuka wyrażania się w języku kwiatów Nowy Jork: Workingman Press.

Laufer, Geraldine Adamich. (1996). Wiktoriańska Tussie Mussie. Pobrane z http://www.motherearthliving.com/garden-projects/tussie-mussie.aspx

Sekretne znaczenie kwiatów: w tym drzewa, krzewy, winorośle i zioła Brenda Jenkins Kleager

A Victorian Flower Dictionary: The Language of Flowers Companion autorstwa Mandy Kirby

Język kwiatów: Vera Bates dowie się, które kwiaty najlepiej wyrażają twoje uczucia

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US