Odnajdywanie korzeni naszych tradycji ziołowych

Jesień to przede wszystkim medycyna korzeniowa. Gdy nasze rośliny przygotowują się do zimy, wiele z nich czerpie energię do korzeni, aby przeczekać zimę i odpoczynek. Łopian, mniszek lekarski, ziele motyla, arcydzięgiel i lukrecja to tylko niektóre z ziół, które cenimy za ich lecznicze działanie pod ziemią. Z korzeniami u szczytu siły, gotowymi do utrzymania witalności i zdrowia roślin aż do wiosny, wiemy, że teraz jest najlepszy czas na pełne szacunku zbiory naszych podziemnych sojuszników.

Nieważne jaka jest pora roku, wydaje się, że na scenie ziołowej zawsze dzieje się coś nowego i nowatorskiego. Egzotyczne zioło z obiecującymi nowymi badaniami, nowy trend w samoopiece lub obiecujący zielarz, który pokazuje nam świeże punkty widzenia i opinie, które kształtują przyszłość ziołolecznictwa, poszerzają nasze ziołowe horyzonty. Ale ponadczasowy rytm wciągania w dół i do wewnątrz, odkładania pożywienia do wiosny, nigdy się nie zmienia w naszych jesiennych ogrodach i dzikich roślinach wokół nas. Być może jesień to dla nas, jako zielarzy, idealny czas na powrót do korzeni – powrót do tradycji zielarskich.

Wracając do naszych Nauczycieli

Ilu nauczycieli ukształtowało twoją ziołową podróż na przestrzeni lat? Dla wielu z nas jest to bardzo długa lista ukochanych przyjaciół, profesjonalnych nauczycieli, prowadzących warsztaty i autorów ziół. Dlaczego tej jesieni nie poświęcić czasu na przejrzenie starych notatek z wykładów lub ponowne przeczytanie ulubionej książki o ziołach? Polecamy niektóre z tych książek, jeśli szukasz dobrych! Czas może dać nam nową perspektywę i możemy odkryć zaskakującą ilość „nowych” informacji ukrytych w tych starych zasobach. To, co ukształtowało nas kiedyś, może pomóc ukształtować nas ponownie.

Powrót do naszych starych sojuszników

Jeśli prowadzisz osobistą materia medica, jesień to wspaniały czas na stworzenie rytuału odkrywania starych ziołowych sprzymierzeńców. Przewracanie stron naszych poprzednich lekcji może pomóc nam zobaczyć, jak daleko zaszliśmy! Rozważanie sposobów, w jakie zioła stały się częścią naszego życia dzięki naszym osobistym doświadczeniom, może pomóc nam dostrzec wzorce, dzięki którym możemy lepiej się odżywiać, lub może pomóc nam zrozumieć określone zioło na nowe sposoby, abyśmy mogli lepiej pomagać naszym bliskim lub klienci. Możesz też przejrzeć ulubione przepisy ziołowe i zrobić je ponownie, tylko dlatego, że

Powrót do tradycji ziołowych

Odkrywanie szerszych tradycji zielarskich to kolejny sposób na uznanie naszych ziołowych korzeni. Przeglądanie starych rękopisów zielarskich i zasobów historycznych może być fascynujące i oferować wyjątkową perspektywę na to, gdzie zielarstwo było w przeszłości. Wiele starych książek o ziołach jest nawet dostępnych online do czytania za darmo. A może interesuje Cię konkretna postać historyczna zielarstwa, taka jak Hildegarda z Bingen, lub formalna tradycja ziołowa, taka jak Ayruveda, ale nigdy nie poświęciłeś czasu na ich zgłębienie. Możesz nawet zainteresować się ziołolecznictwem ludowym z określonego regionu lub okresu, na przykład Shakers.

Podobnie jak nasi zielarscy sprzymierzeńcy, możemy również wykorzystać tę porę roku na zapuszczenie korzeni. Jako zielarze możemy uczyć się poprzez refleksję nad tym, gdzie byliśmy i jak daleko zaszliśmy, oraz poprzez celebrowanie korzeni naszych tradycji zielarskich. Spojrzenie wstecz na korzenie naszych tradycji zielarskich jest szczególnie aktualne w tym sezonie.

Możemy również wyhodować silniejsze korzenie poprzez praktyczne uczenie się, łączenie się z szerszą społecznością zielarzy i poświęcanie się kursowi formalnych studiów. Jeśli dopiero zaczynasz zapuszczać swoje ziołowe korzenie, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym wprowadzającym kursem ziołowym, w którym oferujemy solidne podstawy, aby Twoja ziołowa podróż mogła rozpocząć się na dobre. A może jesteś gotowy na kolejny krok. Średnio zaawansowany kurs ziołowy oferuje niesamowity sposób na nawiązanie kontaktu ze społecznością podobnie myślących uczniów i instruktorów, jednocześnie zagłębiając się w swoje studia zielarskie. A jeśli jesteś gotowy nie tylko wzmocnić swoje umiejętności zielarskie, ale także rozkwitnąć we własnej karierze zielarskiej, nie możesz przegapić wydania naszego nowego zaawansowanego kursu ziołowego i każdego, kto jest gotowy rozpocząć ekscytującą nową ścieżkę z ziołolecznictwem. Mamy nadzieję, że spotkamy się na zajęciach!

 

 

 

 

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US