Nowy e-book! Chłodzące zioła na gorące letnie dni

Letnie dni są pełne radosnych przyjemności, takich jak świeża lemoniada, chłodne poranki w ogrodzie i leniwe popołudnia przy basenie lub staw. Chociaż latem jest wiele podnoszących na duchu chwil i prostych radości, w wielu częściach kraju występują również gwałtowne temperatury, które mogą być prawie nie do zniesienia. Niezależnie od tego, czy doświadczasz wilgoci przypominającej dżunglę, czy suchego jak kość upału, istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas najgorętszych miesięcy w roku będziesz szukać cienia, odświeżenia i chłodzących ziół i jedzenia.

Na szczęście Matka Natura dostarczyła nam sezonowej żywności i ziół, które mogą pomóc nam pozostać nawodnionym i odświeżonym pomimo upałów. Wiele z tych produktów jadalnych, takich jak arbuz, ogórek i sałata, jest naturalnie sezonowych w cieplejszych miesiącach, a my instynktownie pragniemy ich – naturalny znak, że nasze ciało wie, co jest najlepsze! Inne rośliny i zioła nie chłodzą tak wyraźnie, jak części nadziemne melisy (Monarda spp.) czy części nadziemne dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum), ale po odrobinie badań dowiadujemy się, że pomagają organizmowi radzić sobie z upałami subtelne sposoby, które są równie potężne. Chociaż możesz jeszcze nie tęsknić za tymi chłodzącymi ziołami, jesteśmy gotowi założyć się, że zaczniesz pragnąć ich orzeźwiającej natury, gdy dowiesz się, jak pomocne (i pyszne) mogą być!

Zgłębiamy ten temat w naszym nowym (i darmowym!) ebooku Zioła chłodzące na gorące letnie dni. Pięknie zaprojektowany i pełen pomocnych informacji, ten 48-stronicowy podręcznik zawiera monografie roślin dla siedmiu najbardziej dostępnych, chłodzących ziół letnich, w tym liści mięty zielonej (Mentha spicata), kielicha hibiskusa (Hibiscus sabdariffa), babki lancetowatej (Plantago spp.) liść, płatek róży (Rosa spp.), pączek i biodro i nie tylko. Zebraliśmy również niektóre z naszych ulubionych przepisów z udziałem tych siedmiu ziół, w tym niesamowicie orzeźwiającą herbatę z hibiskusa, łatwe lody na patyku z miętą monarda, a nawet kąpiel do stóp z różą, która pasuje do samej Królowej Maja. Mamy nadzieję, że te proste przepisy na zioła pomogą Ci zachować spokój, opanowanie i opanowanie nawet w najgorętsze dni, jednocześnie pogłębiając relacje z orzeźwiającymi ziołowymi sprzymierzeńcami sezonu.

Pobierz tutaj naszego DARMOWEGO ebooka, Chłodzące zioła na gorące letnie dni!

Ponieważ lato to wspaniały czas na żerowanie — a z pewnością zostaliśmy dotknięci bakcylem żerowania — wypełniliśmy również ten ebook wskazówkami, które łatwe do znalezienia zioła żerujące mają właściwości chłodzące. Nie chcielibyśmy, abyś wyruszał w pole nieprzygotowany, dlatego dodaliśmy również pomocne wskazówki dotyczące zbierania od ekspertów, którzy stworzyli nasz kurs zbierania.

Dowiedz się więcej o Kursie zbieractwa
Pobierz naszego DARMOWEGO eBooka, Chłodzące zioła na gorące letnie dni

Jeśli nie jesteś gotowy, aby uzyskać dostęp do bezpłatnych przepisów i szczegółowych monografii w naszym ebooku, oto krótkie i fascynujące podsumowanie tego, jak dokładnie zioła mogą pomóc schłodzić organizm.

Jak zioła chłodzą

Zioła i pokarmy mogą chłodzić nasze ciała na wiele sposobów.

Jednym ze sposobów, w jaki zioła mogą ochłodzić jest ich działanie napotne. To szczególne działanie stymuluje otwieranie się porów w skórze, dzięki czemu ciepło może zostać uwolnione, a tym samym ochłodzić ciało. Zioła o takim działaniu obejmują pieprz cayenne (Capsicum annuum), nadziemne części krwawnika pospolitego (Achillea millefolium) i kwiat bzu czarnego (Sambucus nigra lub S. canadensis).

Wiele chłodzących ziół ma właściwości łagodzące lub nawilżające, co pomaga zapobiegać odwodnieniu, które może wystąpić w upalne lato. Chłodzące środki łagodzące obejmują korzeń prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis) i kielich hibiskusa (Hibiscus sabdariffa). Niektóre ściągające zioła również chłodzą ciało w ten sposób – może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ponieważ często myślimy o ściągających ziołach wysuszających, ale ponieważ ściągające działają napinająco i tonizująco na tkanki, pomagają również zachować wodę w tkankach. Zatem ściągające zioła mogą również pomóc zrównoważyć ciepło, utrzymując nawodnienie organizmu. Chłodzące środki ściągające obejmują płatki róży (Rosa spp.), liść maliny (Rubus idaeus) oraz przylistek i kwiat lipy (Tilia spp.).

Mówiąc o nawodnieniu, pokarmy takie jak arbuz, ogórek i wiele zielonych sałat są również uważane za chłodzące dla organizmu ze względu na wysoką zawartość wody, co czyni je idealnymi na gorące letnie dni.

Jednym ze sposobów na rozpoznanie chłodzących ziół i potraw jest ich smak. Chociaż zioła chłodzące mogą różnić się smakiem, wiele z nich ma kwaśny smak. Zioła o kwaśnym smaku, które działają chłodząco, obejmują liść melisy (Melissa officinalis), owoc dzikiej róży (Rosa spp.), kielich hibiskusa (Hibiscus sabdariffa) i kwaśne owoce, takie jak cytryna, limonka, jagoda i inne.

Całkiem fascynujące, prawda? W naszym BEZPŁATNYM ebooku bardziej szczegółowo omawiamy, jak siedem chłodzących ziół, wymienionych poniżej, działa na organizm.

7 CHŁODZĄCE ZIOŁA NA LATO

  Balsam pszczeli (Monarda fistulosa lub M. didyma) części nadziemne

  Nagietek lekarski (Calendula officinalis) kwiat

  Hibiskus (Hibiscus sabdariffa) kielich ~ 253 ~
  Liść babki lancetowatej (Plantago spp.)

  Płatki róży (Rosa spp.), pąki i owoce dzikiej róży

  Liść mięty zielonej (Mentha spicata)

  Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) części nadziemne

Następnie przedstawiamy dodatkowe letnie zioła o właściwościach chłodzących, które można uprawiać w całym kraju. Na koniec dzielimy się naszymi siedmioma ulubionymi przepisami ziołowymi, które pomogą Ci zachować spokój.

W tym …

  Chłodząca różana mięta do kąpieli do stóp

  Hibiscus and Raspberry Leaf Sun Tea

  Kojący spray na oparzenia słoneczne

  Orzeźwiające Monarda-Mint Ice Pops

  Prosta maść na ukąszenia owadów

  Olejek na ból mięśni ~ 253 ~
  Eliksir z Płatków Róży

Kiedy jesteś gotowy, aby zacząć wykorzystywać moc ziół na naturalnie chłodne i orzeźwiające lato, wiesz, gdzie znaleźć i pobrać naszego BEZPŁATNEGO ebooka, Chłodzące zioła na gorące letnie dni.

Więcej pomocnych zasobów

3 Chłodzące herbaty ziołowe na lato
Chłodząca limonka ogórkowo-miętowa na gorące letnie dni
Ochłodzenie z Summer Rose