Przepisy i środki zaradcze przy użyciu balsamu pszczelego

Jak omówiliśmy w naszym poprzednim artykule, monarda otrzymała wiele nazw: balsam pszczeli, bergamotka lub herbata Oswego (więcej na ten temat tutaj ). Jest używany w Ameryce Północnej od bardzo dawna i do wielu celów. Można go znaleźć w prawie każdym stanie w USA, a ponieważ należy do rodziny miętowych, łatwo go uprawiać we własnym ogrodzie. Kwitną od końca czerwca do września w większości lokalizacji, pamiętaj, aby zebrać trochę teraz, aby wypróbować te przepisy. Aha, i nie zapomnij wysuszyć trochę na tę zimę!

Przepisy z użyciem balsamu pszczelego

Balsam pszczeli w galaretce z dzikich kwiatów

Próbowaliście już robić galaretki z polnych kwiatów? Sprawdź ten prosty przepis i listę 24 sugestii dotyczących niektórych dzikich (i nie tak dzikich) roślin do wypróbowania. Galaretka Bee Balm jest świetna! https://theherbalacademy.com/make-it-wildflower-jelly/

Chleb Balsamowy

Za każdym razem, gdy robiłem chleb z balsamu pszczelego i zabierałem go na imprezę, był to hit. Oto przepis do wypróbowania podczas kwitnienia balsamu pszczelego. Używałem zamiennie zarówno M. fistulosa, jak i M. didyma. http://premeditatedleftovers.com/recipes-cooking-tips/10-ways-to-use-bee-balm-and-bee-balm-bread-recipe/

Balsam pszczeli Oxymel

Oxymels, starożytny lek ziołowy prawdopodobnie wywodzący się z Grecji, powraca dziś do łask. Czy kiedykolwiek zrobiłeś? Oto interesujący artykuł o oksymelach i o tym, jak możesz (i powinieneś) je teraz robić na nadchodzącą długą, pełną zarazków zimę. Wszystko czego potrzebujesz to trzy proste składniki – twoje zioła, miód i ocet. Naucz się jak:
http://www.sustaincreateandflow.com/rose-and-bee-balm-oxymel/

Balsam pszczeli w okładie

Okłady są powszechnie stosowaną metodą udzielania pierwszej pomocy od setek lat. Z wielu ziół można zrobić dobre okłady, w tym z balsamu pszczelego (monarda). W tym artykule wyjaśniono historię okładów i sposób ich przygotowania przy użyciu zarówno świeżego materiału roślinnego, jak i suszonego, gdy świeży nie jest dostępny.
https://theherbalacademy.com/how-to-make-a-poultice-with-herbs/

Woda kwiatowa Monarda

Wody kwiatowe to delikatny sposób na wprowadzenie jadalnych kwiatów do dzieci. Dowiedz się więcej o tej uroczej koncepcji tutaj.
https://theherbalacademy.com/flower-water/

Balsam pszczeli jest jedną z 20 roślin odstraszających owady

Lato jest wspaniałe i kochamy je, ale gryzienie robaków może być problematyczne. Oto lista 20 roślin, z których część prawdopodobnie znajduje się teraz na twoim podwórku, które są dobre do odstraszania tych nieznośnych niedogodności! http://simplelifemom.com/2014/06/25/20-insect-repelling-plants/

Więcej pomysłów znajdziesz w tych artykułach:

10 zastosowań balsamu pszczelego ~ 153 ~
Balsam pszczeli to wszechstronna i użyteczna roślina pochodząca z Ameryki Północnej. Podsumowując, oto lista 10 dodatkowych zastosowań, które możesz wypróbować.
http://premeditatedleftovers.com/recipes-cooking-tips/10-ways-to-use-bee-balm-and-bee-balm-bread-recipe/

5 sposobów użycia balsamu pszczelego

Jeśli chcesz wykazać się kreatywnością dzięki tej pięknej bylinie, wypróbuj te 5 sposobów użycia balsamu pszczelego!
http://homespunseasonalliving.com/5-ways-to-use-bee-balm/

Jak uprawiać balsam pszczeli ~ 153 ~
Jeśli chcesz w tym roku wyhodować balsam pszczeli w swoim ogrodzie, ten post zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby to zrobić!
https://www.epicgardening.com/bee-balm/

Zapisz

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US