ogórecznik – „Pocieszające serce” Zioło

Tematem dnia jest ogórecznik! Nazwa botaniczna: Borago officinalis. Zrobiłem zdjęcia ogórecznika rosnącego w ogrodzie tutaj przy ziołowej chacie. Liście są twarde i puszyste, a wierzchołki roślin kwitną pięknymi niebieskimi kwiatami w kształcie gwiazdek.

Ogórecznik

Naziemne części tej rośliny są używane w ziołolecznictwie. Napar z liści można stosować jako wsparcie dla osób z przeziębieniem, gorączką i infekcjami dróg oddechowych. Kwiaty i liście są również jadalne i można ich używać w sałatkach, aby nie tylko dodać ogórka do potrawy, ale także dodać jej wspaniałego koloru. Odciąłem trochę kwiatów do wykorzystania w sałatce po południu. Te kwiaty byłyby pięknym dodatkiem do niemal wszystkiego, od przystawki po deser.

Historycznie ogórecznik jest opisywany jako kojący serce, rozpraszający melancholię i uszczęśliwiający mężczyzn i kobiety. Celtycka nazwa ogórecznika to borrach, co oznacza odwagę. Według Dioscoridesa i Pliniusza ogórecznik był dzbanecznikiem Homera, winem ziołowym, które przynosiło całkowite zapomnienie.

Uwaga: Sztywne włosy ogórecznika mogą podrażniać niektóre wrażliwe osoby i powodować kontaktowe zapalenie skóry. Zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z ogórecznikami.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US