Korzyści z kopru włoskiego: Ulga na Sam-Wiesz-Czego

To zdarza się każdemu z nas. Ten moment, zwykle niedługo po jedzeniu, kiedy zdajemy sobie sprawę, że mamy gaz. Niezależnie od tego, czy podczas lunchu biznesowego, popołudniowego spotkania, czy nawet pod koniec obiecującej pierwszej randki, wzdęcia zawsze są krępujące. Przynajmniej jest to krępujące, gdy cieszymy się uprzejmością dobrego towarzystwa. To oczywiście nasuwa pytanie: czy cudowny świat ziół ma coś, co pomoże nam przezwyciężyć tę gazową nieuchronność? Możesz być zadowolony, wiedząc, że tak, medycyna naturalna ma rozwiązanie tego źródła niezręczności. Zbawienne korzyści kopru włoskiego na ratunek!

Nasiona kopru włoskiego (Foeniculum vulgare) są znane ze swojej funkcji wiatropędnej, czyli każdej substancji uwalniającej gazy. Nasiona kopru włoskiego były używane od wieków jako jedno z najlepszych ziół wspomagających trawienie, co z kolei pomaga naszemu organizmowi przetwarzać pokarm bez powodowania objawów takich jak wzdęcia (Frawley i Lad, 1986).

Koper włoski działa również jako świetny środek przeciw mdłościom, zapobiega chwytaniu, pobudza apetyt i trawienie, jest przydatny przy kolkach i zaparciach. Wspomaga przepływ mleka matki karmiącej i poprzez mleko może łagodzić trawienie dziecka i jest najlepszym środkiem jelitowym, który łagodzi kolkę (Alexandrovich i in., 2003).

Prawdopodobnie jedyną rzeczą, która jest lepsza od łagodności, z jaką koper włoski pomaga w naszych procesach trawiennych, jest prostota tego, jak możemy czerpać z jego dobrodziejstw. Możesz włączyć to zioło do swojej diety, po prostu umieszczając łyżeczkę świeżo zmielonych nasion kopru włoskiego w filiżance gorącej wody i pijąc ją jako herbatę na koniec posiłku. Lub, jeśli nawet to jest bardziej skomplikowane, niż pozwala na to twój harmonogram, możesz po prostu przeżuć kilka nasion po zakończeniu posiłku – ta praktyka pomaga również zmniejszyć nieświeży oddech. Matki mogą wypić jedną filiżankę naparu na 10 minut przed karmieniem, aby pobudzić uspokojenie i zmniejszyć kolkę u dziecka.

Poniższy przepis na pyszną herbatę pochodzi z części dotyczącej układu pokarmowego naszego średniozaawansowanego kursu ziołowego i jest popularnym wyborem wśród studentów pracujących nad projektami praktycznymi.

Przepis na herbatę po obiedzie

Drukuj

Składniki

2 gramy rumianku
1 gram balsamu pszczelego
1 gram skórki pomarańczowej
1 gram mielonych nasion kopru włoskiego

Kierunki

  • Połącz powyższą ilość każdego z ziół i umieść w sitku do herbaty w słoiku lub kubku.
  • Nalej 8 uncji gorącej wody na sitko do herbaty i przykryj.
  • Parzyć przez 25-30 minut.
  • Wyjmij sitko do herbaty i ciesz się.
  • Aby zrobić większą porcję, wystarczy pomnożyć składniki (na kufel herbaty podwoić ilość każdego z nich). Większe porcje można przechowywać w lodówce i ponownie podgrzewać (pod przykryciem) przez kilka dni.

Fenkuł może zdziałać cuda w najbardziej odpowiednich momentach, prawie jak mały pomocnik, który zapewnia, że ​​potencjalnie niezręczne spotkania przebiegną gładko.

 

REFERENCJE 

Alexandrovich I, Rakovitskaya O, Kolmo E, Sidorova T, Shushunov S. (2003) Wpływ emulsji oleju z nasion kopru włoskiego (Foeniculum vulgare) na kolkę dziecięcą: randomizowane badanie kontrolowane placebo. Alternatywne terapie w zdrowiu i medycynie 9(4):58-61.

Frawley, David i Vasant Lad. Joga ziół. (Twin Lakes, WI: Lotus Press 1986).

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US