Jak używać cytryńca chińskiego na wątrobę

Jednym z moich ulubionych ziół jest cytryniec chiński (Wu Wei Zi). Myślę, że nie ma niczego, czego schisandra nie mogłaby zrobić i nie ma drugiego takiego zioła.

Chińska nazwa oznacza owoc o pięciu smakach (kwaśny, gorzki, słodki, ostry i słony). Posiadanie wszystkich tych smaków w jednym zielu zapewnia różnorodność działań, czyniąc z niego doskonały tonik.

Ponieważ wkraczamy w wiosnę, chciałbym skupić się na tym, jak stosować schizandrę na wątrobę. Najpierw zrozummy, czym jest wątroba w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TCM), a także co robi, aby zachować nasze zdrowie.

Zrozumienie wątroby z perspektywy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Mówiąc o Wątrobie TCM, pomyśl o ochronie, leczeniu, regeneracji i detoksykacji.

Wątroba jest filtrem ciała i jest odpowiedzialna za płynny przepływ qi, emocji i cykli. Mieści się w nim Hun (eteryczna dusza), która wpływa na planowanie życia i poczucie kierunku w życiu. Emocje związane z Wątrobą to złość, frustracja i uraza. Jeśli czujesz się w rutynie, utknąłeś w życiu, przytłoczony i zły, być może będziesz musiał skupić się na swojej Wątrobie.

Ponadto Wątroba również:

  • Przechowuje krew
  • Reguluje cykle menstruacyjne i snu
  • Otwiera się na oczy
  • Kontroluje ścięgna i ścięgna
  • Objawia się w paznokciach

Wiosna to najbardziej yang pora roku. Nadszedł czas, aby usunąć toksyny i nadmiar zimowych kilogramów, odciążyć wątrobę i doprowadzić organizm do harmonii z porą roku. Cytryniec to wspaniałe zioło na tę porę roku.

Jeśli przeprowadzasz oczyszczanie lub po prostu chcesz uzupełnić czystą dietę ziołem wątroby, schisandra to świetny wybór. A ponieważ pomaga tak wielu innym systemom, schisandra nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia , ale także poprawia jakość codziennego życia.

Jak używać cytryńca na wątrobę

Osobiście używam schisandry na wątrobę jako nalewki – 20-30 kropli dziennie w wodzie. Nalewki są bardzo przenośne, mają długi okres przydatności do spożycia i są bardzo wygodne, gdy jesteś w podróży.

Kapsułki są dostępne, ale pamiętaj, aby kupować je od renomowanej firmy, aby zapewnić jakość i świeżość.

Możesz użyć sproszkowanej lub liofilizowanej schisandry w dawce trzech (3) gramów dziennie. Zaparz herbatę i dodaj imbir, cynamon lub kurkumę.

Kolejnym świetnym sposobem na wykorzystanie jagód lub liofilizowanych roślin jest zrobienie pastylek.

Schisandra Berry Pastilles

Druk

Przepis Rosalee de la Forêt na Learningherbs.com.

Składniki
~ 152 ~ Około ¼ szklanki (29 gramów) proszku schisandra
Około 1 łyżka miodu
Płatek róży lub inny ziołowy puder do posypania pastylek – opcjonalnie

Kierunki

  • Jeżeli miód jest zbyt gęsty, delikatnie podgrzej do rzadkiej, syropowatej konsystencji w podwójnym bojlerze na małym ogniu.
  • Wsyp schisandrę w proszku do małej miski i powoli dodawaj do niej miód, aż uzyskasz gęstą konsystencję ciasta. Ciasto zostanie zwinięte w kulę, więc dodaj więcej miodu lub więcej proszku z schisandry, aby uzyskać pożądaną konsystencję.
  • Z ciasta schisandra i miodu uformuj małe kuleczki wielkości grochu.
  • Opcjonalnie – obtocz kulki w proszku z płatków róży lub innym pudrze ziołowym, aby zapobiec ich sklejaniu.
  • Umieść pastylki w hermetycznym pojemniku i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu lub w lodówce.

Sugerowane spożycie: W oparciu o dawkę od 3 do 6 gramów dziennie, powyższy przepis daje około 5 do 10 porcji ogółem (Forêt, 2015). Pastylki należy żuć, aby posmakować 5 smaków Shisandry.

Wesołej wiosny!

Czy masz swój ulubiony sposób wykorzystania schizandry na wątrobę wiosną? Jeśli tak, podziel się z nami w komentarzach poniżej.

PRZYPISY

Forêt, Rosalee de la. (2015). Pastylki Cytryniec. Pobrane z http://learningherbs.com/remedies-recipes/schisandra-berry-pastilles/

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US