Jak przeżyć niesamowite przeżycie ze słomką owsianą

autor: Rebecca Swartwood

Słony, słodki, mleczny, kobiecy, wodnisty, wzmacniający, jedwabisty, lekki… Takie były moje pierwsze wrażenia po wypiciu pierwszej filiżanki naparu z owsa.

Było kojąco gęste, prawie do żucia w moich ustach, pokrywając gardło i żołądek leczniczym płynem. Kiedy siedziałem z herbatą, czułem się wzmocniony głęboko w moim rdzeniu, podtrzymujący napój przenikał przez mięśnie i kości i zagłębiał się w nerwy i energetykę.

Pokochałam owsiankę od pierwszego łyka i nadal piję ją kilka razy w tygodniu.

W miesiącach letnich często piję ją codziennie, opierając się na jej właściwościach chłodzących, które zapewniają mi odświeżenie, gdy wzrasta upał i wilgotność. Zielarka Deb Soule szczególnie poleca słomę owsianą późnym latem, w połowie drogi między przesileniem letnim a równonocą jesienną. Pisze, że „późne lato to czas pełnego przyswojenia i przyswojenia wszystkich doświadczeń, którymi opiekowaliśmy się i pielęgnowaliśmy od wiosny” (Soule, 2013, s. 105).

Owies

Owies nosi również nazwę Avena sativa, co oznacza sativa uprawiany. Ta uprawa wskazuje, że ta wyjątkowa roślina ma długą historię stosowania i uznania jako źródło pożywienia.

W starożytnej mitologii, oryginalna Bogini Ziemi, Gaja, była karmiona mlekiem z mlecznego owsa jako niemowlę. To naprawdę jest pokarm dla rosnących bogiń i zdrowych śmiertelników.

Doświadcz uspokajającego działania słomy owsianej

Sklasyfikowana przez fitoterapeutę Davida Hoffmana jako środek wzmacniający nerwy, antydepresyjny, odżywczy, łagodzący i łagodzący podrażnienia, roślina ta działa kojąco i odżywczo na wielu poziomach (Hoffmann, 2003, s. 532).

Jako środek uspokajający, owies jest używany do głębokiego relaksu i odbudowy nerwów. Często używam słomy owsianej, gdy chcę skupić się na uzupełnieniu i nakarmieniu mojego układu nerwowego, i czuję, jak moje nerwy przechodzą od nerwowych i postrzępionych do miękkich i gładkich, kiedy piję ją regularnie. Zielarz Robin Rose Bennett uważa owies za adaptogenny, wyjaśniając, że „zmieni sposób reagowania na stres w krótkim i długim okresie… i pomoże poprawić funkcjonowanie synaptyczne i komunikację między komórkami nerwowymi” (Bennett, 2014, s. 195). Spróbuj pić 2-4 filiżanki naparu z słomy owsianej codziennie przez tydzień i zobacz, czy poczujesz jego kojące i tonizujące działanie.

Rewelacyjne właściwości słomy owsianej

Napar ze słomy owsianej ma cudowną gęstość płynu, aplikując delikatny balsam witaminy E, minerałów, witamin z grupy B i białek na nasze jelita i błony śluzowe podczas przemieszczania się przez ciało. Jego grubość wyraźnie wskazuje na jego właściwości łagodzące i pomaga nawilżać oczy, usta, gardło i pochwę. Deb Soule zaleca kobietom stosowanie świeżej nalewki owsianej „doustnie codziennie przez kilka miesięcy w celu zwilżenia i nawilżenia suchej, podrażnionej lub objętej stanem zapalnym tkanki pochwy” (Soule, 2013, s. 208). Uważam również, że słoma owsiana pomaga mi pozostać nawodnionym podczas letnich fal upałów. Nie szkodzi, że napar jest tak przyjemny w piciu, dzięki czemu jego zalety są o wiele słodsze.

Ty też możesz przeżyć niesamowite przeżycie z Oatstraw

Słoma owsiana jest moim specjalnym roślinnym sprzymierzeńcem, zabierając mnie w podróże do mroźnych, zimowych wybrzeży na wpół zapomnianych, zamglonych wysp oraz w głąb wody i żywiołów ziemi. Czuję jego wodnistą kobiecość w ledwo słonym smaku, jakby dodano do niego łyżkę wody morskiej. A także jego uziemiającą ziemistość w sposobie, w jaki wypełnia mnie i spala powoli, powstrzymując głód przez wiele godzin. Czuję jak karmi moje ciało i płynnie odnajduje punkty napięcia i delikatnie je rozkręca.

Owies może wydawać się znajomy, a także święty i wyjątkowy. Mam nadzieję, że odszukasz tę słodką roślinę i przekonasz się, jak słoma owsiana łagodzi i wzmacnia ciało i ducha na wiele sposobów.

Opowiedz nam o swoich doświadczeniach ze słomką owsianą w sekcji komentarzy poniżej!

PRZYPISY

Bennett, Robin Rose. Dar ziół leczniczych. (2014). Berkeley, Kalifornia: North Atlantic Books.

Hoffmann, David. Zielarstwo medyczne. (2003). Rochester, VT: Healing Arts Press.

Dusza, Deb. Jak poruszać się jak ogrodnik. (2013). Rockport, ME: Pod Willow Press.