Hibiskus: zioła, które kochamy na lato

Hibiskus, znany również jako kwiat Jamajki, jest jednym z naszych ulubionych ziół na lato, ponieważ podobnie jak mięta, jego smak łatwo się podaje do zimnej wody – podgrzewanie dzbanka do herbaty jest zbędne!

Hibiskus to efektowny członek rodziny Malvaceae (ślazowate), występujący w subtropikach i tropikach na całym świecie i występuje w różnych kolorach. Rubinowo-czerwony hibiskus, który większość z nas zna, jest popularnym napojem o chłodzącym, pikantno-słodkim smaku, pysznym zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Wiele artykułów naukowych na temat hibiskusa wskazuje, że kwiat to:

  • Wysoka zawartość przeciwutleniaczy (nawet wyższa niż w zielonej herbacie!)
  • Przeciwzapalne
  • Pomaga obniżyć ciśnienie krwi (u osób z istniejącym wysokim ciśnieniem krwi, a nie u osób z normalnym lub niskim poziomem).
  • Obniża poziom kwasu moczowego u osób z dną moczanową
  • Poprawia poziom cholesterolu i trójglicerydów u osób ze stanem przedcukrzycowym i cukrzycą

Aby dodać smaku i silnych przeciwutleniaczy do ośmiu szklanek wody dziennie, wrzuć kostki hibiskusa do szklanki zamiast zwykłych kostek lodu. Po prostu zrób gorący lub zimny napar (jeśli jest gorący, pozwól mu ostygnąć przed zamrożeniem), wlej do foremek na kostki lodu, a następnie zamroź.

Herbata z hibiskusa z pocałunkiem limonki to tradycyjny napój na Jamajce, który jest nie tylko pyszny, ale po prostu wspaniały w żywych, bogatych kolorach.

Limonka chłodzi i odświeża, jest pełna witaminy C i ma odczyn alkaliczny. Jeśli to możliwe, używaj organicznych limonek i pamiętaj, aby obrać je ze skórki, jeśli są uprawiane w sposób konwencjonalny.

Jeśli to połączenie hibiskusa i limonki jest zbyt pikantne dla Twoich kubków smakowych, spróbuj dodać niewielką ilość słodzika. Możesz także spróbować dodać kostki owoców, aby dodać subtelny, zdrowy owocowo-słodki smak. Aby to zrobić, zmiksuj owoce z odrobiną wody, wlej do tacek na kostki lodu, a następnie zamroź. W tym przepisie użyłam kostek lodu z mango. Mała szczypta goździków magicznie łączy wszystko razem.

Hibiscus-Clove Cooler

Druk

Składniki
~ 152 ~ 1/2 do jednej całej limonki lub do smaku
4 – 6 kostek lodu z hibiskusa
Zimna woda
Najmniejsza szczypta goździków
Szczypta słodzika lub 1-2 kostki lodu owocowego (opcjonalnie)

Kierunki

Do wysokiej szklanki dodaj plasterki limonki lub wyciśnij żądaną ilość soku
W razie potrzeby dodaj słodzik/kostki owocowe
Zalej zawartość zimną wodą
Wmieszaj niewielką szczyptę goździków (opcjonalnie)

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US