Dodawanie Diabelskiego Klubu do Twojej Materia Medica

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Diabelski Klub w dzikim lesie, nie miałem pojęcia, co to jest, ale od razu mnie urzekło to. Gruba, żółtawo-biała łodyga, owinięta ogromnymi kolcami, była wyższa ode mnie, a na jej szczycie wyrastało kilka długich na stopę, naprzemiennych liści w kształcie parasola, które również miały liczne kolce wzdłuż wierzchołka i spodu. Dla mnie ta roślina pokryta kolcami symbolizuje siłę i ochronę. Jeśli kiedykolwiek skrzyżowałeś ścieżki z klubem diabła, być może miałeś podobne doświadczenie. W tym poście pogłębimy naszą wiedzę i zrozumienie tej potężnej rośliny.

Poznawanie Klubu Diabła

Maczuga diabła, Oplopanax horridum, należy do rodziny Araliaceae i jest spokrewniona z żeń-szeniem. Często można go znaleźć wzdłuż brzegów torfowisk, potoków i strumieni. Rozwija się w wilgotnych lasach, z głęboką, mokrą, dobrze przepuszczalną glebą i rośnie w północnym Oregonie, Waszyngtonie, Kolumbii Brytyjskiej i na Alasce. Sporadycznie można go znaleźć w lasach północnego Idaho, Montany, zachodniego Wyoming i wzdłuż jeziora Superior (Moore, 1993).

~ 152 ~ Kolczaste łodygi mają od 3 do 10 stóp wysokości i wyrastają z rozłożystych podkładek pod ziemią (Moore, 1993). Zwarte główki wielu małych, białawych kwiatów kwitną wiosną w piramidalnych gronach końcowych i późnym latem dojrzewają w spłaszczone, jaskrawoczerwone jagody (Pojar i MacKinnon, 1994).

Korzeń korzenia, dolna kora łodygi i zielonkawa wewnętrzna kora to części używane w preparatach ziołowych. Słodka, pikantna, mydlana i ostra roślina jest lekko rozgrzewającym środkiem wykrztuśnym wspomagającym układ nadnerczy i oddechowy (Kloos, 2017).

Tradycyjne zastosowanie i folklor

Kiedy zagłębiasz się w szczegóły zioła, ważne jest, aby uznać i uszanować świadomość i informacje przekazane nam przez rdzennych mieszkańców. Rdzenne kultury w północno-zachodniej Ameryce Północnej dbają o zdrowie i dobre samopoczucie na dwa główne sposoby.

    Fizycznie, za pomocą preparatów ziołowych i/lub

    Duchowo, z pracą szamanów, którzy zajmują się energią związaną z chorobą, a nie manifestacją fizyczną.

Maczuga diabła odgrywała i nadal odgrywa dużą rolę w obu tych typach podejść, aw niektórych przypadkach są one tak ściśle ze sobą powiązane, że oddzielenie ich byłoby trudne (Turner, 1982).

Turner (1982) mówi, że diabelska maczuga była tradycyjnie używana do łagodzenia różnych dolegliwości, od artretyzmu, wrzodów i problemów z przewodem pokarmowym, po cukrzycę. Udokumentowano, że Cree, Haida, Halkomelem, Heiltsuk, Metis, Nlaka’pamux, Nuxalk, Sechelt, Secwepemc, Squamish, Stl’atl’imx, Straits Salish i Tsimshian używali go w leczeniu cukrzycy i często był używany jako środek przeczyszczający lub przeczyszczający, a także łagodzący przeziębienie i inne dolegliwości układu oddechowego (Turner, 1982).

Najprawdopodobniej ze względu na swoje niebezpieczne, diabelskie kolce, które symbolizują ochronę, jest uważana za bardzo potężną roślinę, która może chronić przed złymi wpływami z zewnątrz. Pałki diabła były często używane jako amulety ochronne. Niektórzy spalają roślinę i używają jej węgla drzewnego do produkcji ochronnej farby do twarzy (Pojar i MacKinnon, 1994). John Thomas z Nitinaht uważa maczugę diabła za święte ogniwo łączące świat zwyczajny ze światem duchowym (Turner, 1982).

Kliniczne i współczesne zastosowanie Diabelskiego Klubu

Adaptogen i środek przeciwzapalny

Maczuga Diabła jest znana jako adaptogen, ponieważ wspiera nadnercza poprzez moderację reakcji organizmu na stres. Herbata lub nalewka może odżywić i zrelaksować nadpobudliwy układ nerwowy (Kloos, 2017). Podaje się, że zimny napar lub nalewka są pomocne w reumatoidalnym zapaleniu stawów i innych chorobach autoimmunologicznych, jeśli są przyjmowane regularnie iz odpowiednią dietą (Moore, 1993).

Wykrztuśne drogi oddechowe

Maczuga diabła jest tradycyjnie używana jako silny środek wykrztuśny i pobudzający oddychanie. Może zwiększać lub rozluźniać śluz, aby zainicjować pomocny kaszel i przyspieszyć gojenie infekcji dróg oddechowych (Kloos, 2017).

Umiarkowany poziom cukru we krwi

Jak już wspomniano, maczuga diabła ma długą historię stosowania w rdzennych kulturach dla osób z cukrzycą typu 2 w wieku dorosłym. Wczesne badania kliniczne zainspirowane jego powszechnym stosowaniem przez rdzenną ludność wykazały, że wyizolowany ekstrakt z korzenia maczugi diabła wykazywał działanie hipoglikemiczne u królików laboratoryjnych bez obserwowanych efektów toksycznych (Large i Brocklesby, 1938). Jednak dodatkowe badania dostarczają danych, które nie potwierdzają opisanej wcześniej aktywności hipoglikemicznej (Thommasen, Wilson i McIlwain, 1990). Tak czy inaczej, maczuga diabła jest nadal szeroko stosowana w leczeniu cukrzycy typu 2 i potrzebne są dodatkowe badania i próby kliniczne, aby określić jej skuteczność.

Michael Moore donosi, że jego obserwacje, jak również innych zielarzy i lekarzy, były takie, że „zioło działa lepiej na krępych, mezomorficznych, w średnim wieku, w typie stresu anabolicznego, z podwyższonym poziomem lipidów we krwi, umiarkowanie wysokim ciśnienie krwi i wczesne objawy cukrzycy insulinoopornej rozpoczynającej się w wieku dorosłym. Co więcej, wydaje się, że zmniejsza apetyt na cukry i objadanie się u osób z tym typem fizycznym, które mają ogólnie podwyższony poziom tłuszczów i glukozy we krwi” (Moore, 1993, s. 128).

Bezpieczeństwo i środki ostrożności

Zgłoszono, że jagody są toksyczne. Jak zawsze, jeśli spróbujesz zebrać roślinę, upewnij się, że najpierw ją właściwie zidentyfikowałeś. Zbieraj plony w sposób zrównoważony, pobierając tylko korę korzeniową z korzeni, które łączą każdą roślinę pod ziemią, aby ugruntowana roślina mogła nadal rosnąć i dobrze się rozwijać. Uważaj, aby nie nakłuć skóry kolcami diabelskiej maczugi, ponieważ czasami może to doprowadzić do infekcji (Kloos, 2017).

Zacznij budować swoją Materia Medica z tymi darmowymi stronami!

Jeśli chcesz zacząć komponować dla siebie monografie ziół, dołączamy bezpłatne pobieranie stron materia medica z naszego pięknie zaprojektowanego Dziennika Materia Medica. Zapraszamy do pobrania i wydrukowania tej czarno-białej monografii ziołowej, aby rozpocząć swoją materia medica!

Kliknij tutaj, aby pobrać

Zamykam w podziękowaniu

Rdzenni Amerykanie używali diabelskiej maczugi od ponad stu lat z wielu różnych fizycznych i duchowych powodów. Jesteśmy zaszczyceni i zaszczyceni, że mogliśmy uczyć się od rdzennych mieszkańców o tradycyjnych zastosowaniach diabelskiej maczugi do odżywiania nadnerczy, układu oddechowego i wspierania zdrowego poziomu cukru we krwi. Wielu współczesnych zielarzy i pracowników energetycznych również próbuje szanować i wzywać opiekuńczego ducha diabelskiej maczugi w swojej praktyce, pijąc herbatę lub biorąc kilka kropel nalewki w trudnych czasach. Jak sugeruje jego wygląd, diabelska maczuga wydaje się być mimo wszystko potężną i ochronną rośliną.

PRZYPISY

Kloos, S. (2017). Rośliny lecznicze Pacific Northwest: Zidentyfikuj, zbierz i wykorzystaj 120 dzikich ziół dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Portland, OR: Timber Press.

~ 152 ~ Duży, RG i Brocklesby, HN (1938). Substancja hipoglikemizująca z korzeni maczugi diabelskiej (Fatsia horrida). Dziennik Kanadyjskiego Stowarzyszenia Medycznego, 39, 32-35. Pobrane z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC536608/?page=1

Moore, M. (1993). Rośliny lecznicze zachodniego Pacyfiku. Sante Fe, NM: Muzeum Nowego Meksyku Press.

Pojar, J. i MacKinnon, A. (1994). Rośliny z północno-zachodniego wybrzeża Pacyfiku (poprawione). Vancouver, BC: Lone Pine Publishing.

Thommasen, H.V., Wilson, RA, & McIlwain, RG (1990). Wpływ herbaty maczugi diabła na poziom glukozy we krwi w cukrzycy. Kanadyjski lekarz rodzinny, 36, 62-5. Pobrane z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21249104

Turner, NJ (1982). Tradycyjne użycie diabelskiej maczugi (Oplopanax horridus; Araliaceae) przez rdzennych mieszkańców zachodniej części Ameryki Północnej. Etnobiologia, 2(1): 17-38. Pobrane z https://ethnobiology.org/sites/default/files/pdfs/JoE/2-1/Turner1982.pdf

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US