Korzyści z bylicy & Ziołowy przepis na mazidło

Wiele osób uważa bylicę jako zioło na sen i wspomaganie snów, jednak istnieje wiele korzyści z bylicy, które poza spaniem i śnieniem są warte zbadania. Bylica pospolita, wysoki, chudy członek rodziny astrowatych (Asteraceae), to nazwa nadana kilku gatunkom z rodzaju Artemisia, w tym Artemisia vulgaris, bylicy pospolitej i Artemisia argyi, bylicy chińskiej (Herbal Academy, nd).

Bylica (Artemisia spp.) jest przeciwgrzybicza i przeciwbakteryjna i jest często używana do produkcji nalewek, kordiałów i innych preparatów (Szaro, 2020). Ma długą tradycję kojarzoną ze zdrowiem jajowodów i macicy ze względu na zastosowanie jako emmenagoga i często była dołączana do zestawów porodowych położnych, aby pomóc wydalić poród (Grieve, 1931/1971; Wood, 2008).

Bylica łagodnie pobudza układ nerwowy, zmniejszając napięcie związane ze zmęczeniem i zwiększając krążenie w nerwach i mięśniach (Wood, 2008). Działa to również wewnętrznie i miejscowo! W Medicine of the Earth autorka Susanne Fischer-Rizzi (1996) mówi: „Po wyczerpującej wędrówce lub długim dniu spędzonym na nogach kąpiel stóp z bylicy odpręży i ​​ożywi zmęczone nogi i stopy” (Fischer-Rizzi).

Folklor mówi, że starożytni Rzymianie pozwalali na wzrost bylicy pospolitej (Artemisia vulgaris) na poboczach dróg, aby znużeni podróżnicy mogli wkładać ją do butów, aby ukoić zmęczone stopy (Nowakowski, 2016). Poniższy przepis na mazidło z bylicy pospolitej ucieleśnia związek między zmęczonymi stopami a korzystnymi aspektami rośliny bylicy pospolitej.

Mazidło z bylicy

Oczar wirginijski (Hamamelis spp.) jest dobrze znanym dostępnym bez recepty środkiem ściągającym, antyseptycznym i przeciwzapalnym, a także idealnym podłożem dla liści bylicy. Jest to niedrogi ziołowy spray do stóp, który można przechowywać w lodówce.

Składniki

Organiczny ekstrakt z oczaru wirginijskiego (Hamamelis spp.).
Suszone liście bylicy pospolitej (Artemisia spp.).
1-2 łyżki suszonych pąków lawendy (Lavandula spp.) (opcjonalnie lub zamiast liści rozmarynu (Salvia rosmarinus) i/lub liści mięty pieprzowej (Mentha × piperita))

Kierunki

  Weź czysty, suchy słoik i napełnij go do połowy suszoną bylicą.

  W razie potrzeby dodaj łyżkę lub dwie pąków lawendy (Lavandula spp.), liści rozmarynu (Rosmarinus officinalis) lub liści mięty pieprzowej (Mentha x piperita).
  Napełnij słoik do końca ekstraktem z oczaru wirginijskiego.

  Umieść pokrywkę i etykietę na słoiku i pozostaw do wyrośnięcia na dwa do czterech tygodni w chłodnym, ciemnym miejscu.

  Gdy mazidło jest gotowe, odcedź zioła z płynu i przelej mazidło do czystej butelki spritzu.

  Oznacz butelkę ze spritzem nazwą swojej formuły, datą i przypomnij, że jest to „Tylko do użytku zewnętrznego!” Jest to bardzo ważne, jeśli użyłeś komercyjnego ekstraktu z oczaru wirginijskiego, z których większość zawiera alkohol izopropylowy, który jest wysoce toksyczny w przypadku spożycia.

  Aby użyć, spryskaj nim według uznania zmęczone stopy i nogi po długiej wędrówce lub dniu spędzonym na nogach. Następnie wykonaj delikatny automasaż, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.

Na zakończenie,

Zobacz poniższe artykuły, aby dowiedzieć się więcej o zaletach bylicy:

Jak używać bylicy do snów, snu i nie tylko

6 ziół, które ożywią Twoją przestrzeń marzeń

Aby zapoznać się z innym klasycznym i sprawdzonym przepisem na mazidło, sprawdź „Jak zrobić ziołową mazidło Jethro Klossa”.

REFERENCJE 

Fischer-Rizzi, S. (1996). Lekarstwo ziemi. Portland, OR: Rudra Press.

Smutek, M. (1971). Nowoczesne zioło. (Praca oryginalna opublikowana w 1931 r.). Nowy Jork, NY: Dover Publications.

Zielarska Akademia. (nd). Monografia bylicy. Zielnik. Pobrane z https://herbarium.theherbalacademy.com/monographs/#/monograph/1026

Nowakowski, R. (2016). Uzdrawiająca moc moksy [artykuł online}. Pobrane z https://daoisttraditions.edu/healing-power-moxa/#:~:text=Mugwort%20gets%20its%20botanical%20name,area%20to%20treat%20menstrual%20pain.

Noveille, A. (2016). 3 równoważące ziołowe przepisy na ból ciała [artykuł na blogu]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/herbal-recipes-for-bodies-in-pain/

Szaro, M. (2020). Jak używać bylicy pospolitej do snów, snu i nie tylko [Post na blogu]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/how-to-use-mugwort/

Drewno, M. (2008). Zielnik ziemski: kompletny przewodnik po roślinach leczniczych starego świata. Berkeley, Kalifornia. Książki Północnego Atlantyku.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US