9 sposobów na wykorzystanie waleriany, Valeriana officinalis

Waleriana (Valeriana officinalis) to urocza roślina ogrodowa o różowo-białych aromatycznych kwiatach. Bylina do Strefy 4, waleriana rozwija się w słońcu do półcienia, jest łatwa do rozmnażania i wymaga niewielkiej opieki. Posadź go jednak z tyłu ogrodu, ponieważ może dorastać do sześciu stóp wysokości!

Valerian to jednak coś więcej niż piękność ogrodu. Ma udokumentowane użycie obejmujące ponad 2000 lat!

Kiedy ludzie myślą o walerianie, zazwyczaj znajduje się ona na ich liście leków na bezsenność. Chociaż waleriana była szeroko stosowana jako środek nasenny, była również stosowana w przypadku problemów z górnymi drogami oddechowymi, łagodzenia bólu, problemów skórnych i skurczów. Kozłek lekarski znajdziesz w nalewkach, syropach na kaszel, maściach i balsamach, herbatach i innych napojach.

9 sposobów użycia waleriany

Aby dowiedzieć się więcej o walerianie i jej wielu zastosowaniach, przejdź do naszego artykułu tutaj, a następnie skorzystaj z poniższych zasobów!

Schronienie z Valerianem

Jeśli jesteś miłośnikiem historii i zielarzem, z przyjemnością dowiesz się, jak używano waleriany podczas II wojny światowej. Żołnierze w szoku po pocisku i cywile z postrzępionymi nerwami używali waleriany, aby przeciwdziałać psychologicznym skutkom wojny.

Sheltering with Valerian

Valerian za apteczkę

Czy masz już swoją ziołową apteczkę na lato? Miej wszechstronny korzeń kozłka pod ręką, aby złagodzić ból mięśni i siniaki, złagodzić kaszel lub pomóc zasnąć.

On-the-Go Herbal First-Aid Kit for Camping, Hiking, or Anywhere

Mikstura taty na kaszel i oskrzela

Jeśli używałeś dziewanny do łagodzenia kaszlu, możesz dodać waleriany i zrobić „Miksturę taty na kaszel i oskrzela”. Zrobienie tego latem pomoże Ci przygotować się na nadchodzący sezon przeziębień i grypy.

http://somecallitnatural.com/2013/01/cough-and-bronchial-concoction-remedy-oregano-oil-mullein-valerian/

*Nota redaktora: Ten przepis został zaktualizowany, a lobelia zastąpiła teraz walerianę, której pierwotnie wymagał przepis. Oba mogą być tutaj odpowiednio użyte.

Herbata rozluźniająca oskrzela

Ta herbata rozluźniająca oskrzela z waleriany jest idealna na spastyczny kaszel. Zdobądź ten przepis i dziewięć innych, szczególnie dobrych na sezon przeziębień i grypy w tym poście:

Ten Homemade Herbal Teas for Cold and Flu Season

Czarna Wiśnia Syrop na Kaszel

Ten syrop na kaszel z czarnej wiśni świetnie smakuje i jest idealny na kaszel i ból gardła.

http://www.anniesremedy.com/chart_remedy.php?rem_ID=717

Nalewka z herbaty na sen

Czy jesteś jedną z wielu osób, które mają problemy z zasypianiem — lub utrzymaniem — snu? Jeśli prowadzisz całkiem zdrowy tryb życia i nadal masz jedną z tych nocy, kiedy po prostu nie możesz zasnąć, istnieje wiele ziół, które mogą pomóc uspokoić umysł i ciało, aby pomóc ci zasnąć i pozostać w śnie. Spróbuj tej herbaty na sen z walerianą. Zdobądź przepis wraz z dodatkowymi wskazówkami na dobry sen tutaj:

http://www.thehippyhomemaker.com/good-night-sleep-tight-sleepytime-tea-tincture-good-nights-rest/

Waleriana Mięta Cordial

Ciężki dzień w pracy? Ten przepis na kordiał z waleriany i mięty stanowi doskonały, relaksujący drink na dobranoc. Kordiał jest raczej prosty, składa się tylko z dwóch głównych składników. Waleriana jest główną siłą w tym przepisie, zapewniając nam ochronę przed senną stroną formuły. Zdobądź przepis:

Valerian Mint Cordial: The Perfect Herbal Nightcap

Ciotka Flo’s Cramps-B-Gone Tea

Jeśli cierpisz na skurcze menstruacyjne, koniecznie przeczytaj, jak waleriana i inne zioła mogą pomóc i wypróbuj herbatę The Hippy Homemaker. Aby uzyskać jeszcze smaczniejszy smak herbaty, dodaj do mieszanki ziołowej szczyptę chipsów cynamonowych lub listków mięty pieprzowej.

http://www.thehippyhomemaker.com/aunt-flos-cramps-tea-tincture/

Nalewka łagodząca ból głowy

Masz problemy z bólami głowy? Ta nalewka „łagodząca ból głowy” może pomóc opanować ból. Nie masz wszystkich składników pod ręką? Sprawdź poręczną listę ziołowych zamienników w poście.

http://www.growingupherbal.com/how-to-substitute-herbs/

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US