6 sposobów na codzienne stosowanie imbiru

Kłącze imbiru (Zingiber officinale) jest najczęściej stosowane w kuchni ze względu na jego lekko słodki, pikantny i mocno aromatyczny smak. Istnieje jednak wiele sposobów na codzienne stosowanie imbiru również w praktyce zielarskiej! Od pomagania w łagodzeniu bólu mięśni, poprawiania ogólnego krążenia i dławienia przeziębienia w zarodku, imbir ma wiele zastosowań samodzielnie i jako zioło uzupełniające w formułach.

W tym artykule dzielę się sześcioma prostymi sposobami codziennego stosowania imbiru. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz włączyć to popularne kłącze do swojej codziennej rutyny!

6 sposobów na codzienne używanie imbiru

1. Aby pomóc w utrzymaniu funkcji mózgu ~ 753 ~

Wspaniałym sposobem codziennego stosowania imbiru jest wspomaganie ogólnego funkcjonowania mózgu. Na pierwszy rzut oka możesz nie myśleć o używaniu ziół takich jak imbir, gdy twój umysł jest trochę zamglony. Jednak biorąc pod uwagę jego działanie przeciwutleniające i zdolność do zmniejszania stanu zapalnego w organizmie, imbir jest znany z zapobiegania i zatrzymywania postępów chorób neurodegeneracyjnych, a także poprawia ogólne funkcje poznawcze (Saenghong i in., 2012). W jednym badaniu stwierdzono, że ekstrakt z imbiru poprawia pamięć roboczą i funkcje poznawcze w grupie kobiet w średnim wieku (Saenghong i in., 2012).

Łatwym sposobem wykorzystania imbiru do wzmocnienia funkcji mózgu jest codzienne przyjmowanie kapsułkowanego proszku lub ekstraktu. Sproszkowany imbir jest również cudownym dodatkiem w formule pasty miodowej z innymi ziołami neuroprotekcyjnymi i poprawiającymi funkcje poznawcze. Dla tych, którzy lubią pikantną przyprawę, żucie małego kawałka świeżego imbiru może natychmiast pomóc pobudzić zmysły i obudzić witalność poznawczą.

2. Na obolałe mięśnie i bóle stawów

Imbir to wspaniałe zioło do stosowania zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, aby złagodzić ból mięśni. Imbir jest powszechnie stosowany jako baza w preparatach na zapalenie włókniste i skręcenia mięśni (Hoffmann, 2003).

Ze względu na zdolność imbiru do modulowania stanu zapalnego w organizmie, jest to przydatne zioło do łagodzenia bólu stawów związanego z zapaleniem stawów (Srivastava i Mustafa, 1992; Hoffmann, 2003). W jednym z badań stwierdzono, że wewnętrzne przyjmowanie ekstraktu z imbiru znacznie zmniejsza objawy umiarkowanego do ciężkiego bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów (Altman i Marcussen, 2001).

Możesz przygotować własny preparat imbiru do stosowania miejscowego, korzystając z naszego przepisu na rozgrzewającą imbirową maść cayenne, która zapewnia naturalną ulgę w bólu.

3. Jako pogromca zimna ~ 753 ~

Imbir jest podstawowym ziołem w wielu preparatach na przeziębienie i grypę nie bez powodu. Dobrze znany ze wspomagania usuwania wirusów i przekrwienia dróg oddechowych, imbir jest wspaniałym ziołem, z którego można czerpać, gdy czujesz, że nadciągają choroby lub jeśli już na coś zachorowałeś (Gladstar, 2012).

Używanie świeżego lub suszonego kłącza w herbacie to prosty i smaczny sposób na codzienne stosowanie imbiru jako środka przeciw przeziębieniu. Możesz również przygotować syrop imbirowy lub dodać imbir do domowego naparu z cydru ognistego, aby szybko pobudzić swój układ odpornościowy.

4. Aby złagodzić ból gardła ~ 753 ~

Czy wiesz, że możesz użyć imbiru, aby złagodzić ból i dyskomfort związany z bólem gardła? Regulujące stany zapalne właściwości imbiru pomagają łagodzić podrażnienia tkanek w gardle spowodowane nadmiernym kaszlem i wydzieliną z nosa (Hoffmann, 2003). Chociaż sam imbir ma przeważnie pikantny smak, gdy jest przygotowany jako herbata z surowym miodem lub jako syrop, pikantne i suche właściwości imbiru stają się zrównoważone i można je stosować jako płukankę do gardła.

Łatwy przepis na imbirową płukankę

Drukuj

Składniki

1 łyżka świeżego kłącza imbiru (lub 1 łyżeczka suszonego i pokrojonego kłącza imbiru)
1 ½ szklanki wody
1 łyżeczka surowego miodu lub miodu manuka

Kierunki

  Jeśli używasz świeżego kłącza imbiru, najpierw umyj kłącze, a następnie zmiel je lub pokrój w cienkie plasterki.

  Dodaj imbir i wodę do małego garnka i zagotuj na dużym ogniu. Zmniejsz ogień do niskiego poziomu, przykryj garnek pokrywką i pozwól mieszance gotować się przez około 30 minut.

  Zdejmij z ognia i odcedź imbir z herbaty do pojemnika odpornego na wysokie temperatury.

  Mieszaj miód, aż się rozpuści.

  Pozwól mieszaninie ostygnąć, aż będzie ciepła. W razie potrzeby stosować jako płukankę do gardła. Płukanka będzie przechowywana w lodówce przez 1-2 dni.

5. Promowanie krążenia i ciepła

Doskonałym sposobem na codzienne stosowanie imbiru, szczególnie podczas nadchodzących chłodniejszych miesięcy, jest pomoc w promowaniu ciepła i prawidłowego krążenia w ciele. Imbir jest uważany za główny środek pobudzający krążenie, co czyni go idealnym ziołem do stosowania przy słabym krążeniu (myślę o zimnych dłoniach i stopach), skurczach i odmrożeniach (Hoffmann, 2003).

Ponieważ imbir jest środkiem napotnym, ma wyjątkową zdolność wypychania ciepła wewnątrz ciała na zewnątrz. To sprawia, że ​​jest to idealne zioło do czerpania w stanach przeziębienia i gorączki. Jednym ze sposobów wykorzystania imbiru do tego celu jest zaparzanie go w kąpieli, moczenie, a następnie owinięcie się grubym kocem na następną godzinę i „wypocenie się”.

Imbirowa kąpiel

Druk

Składniki

3 łyżki suszonego kłącza imbiru w proszku (lub 4 łyżki suszonego i posiekanego kłącza imbiru)
½ – 1 szklanka soli Epsom

Kierunki

  Napełnij wannę gorącą wodą.

  Dodaj proszek imbirowy (lub posiekany imbir w muślinowej torebce) i sól Epsom do kąpieli, mieszając, aby połączyć.

  Moczyć w kąpieli przez 15-30 minut.

  Wytrzyj ręcznikiem, a następnie zawiń się pod grubym kocem lub połóż się w łóżku pod kołdrą na około godzinę, aby się spocić.

  Spłucz pod prysznicem.

  Odpoczywaj i wracaj do zdrowia.

6. Na łagodne problemy z brzuszkiem

Jednym z najczęstszych sposobów codziennego stosowania imbiru jest rozstrój żołądka. Stosowany w stanach od choroby lokomocyjnej, przez ogólne nudności, po poranne mdłości, imbir jest silnym ziołowym sprzymierzeńcem w przypadku szeregu problemów brzusznych (Hoffmann, 2003).

To również sprawia, że ​​imbir jest popularnym ziołem, z którego można czerpać w przypadku niestrawności, takiej jak skurcze jelit, gazy i wzdęcia. Imbir może pomóc organizmowi łatwiej trawić pokarm i zmniejszyć skurcze jelit (Wood, 2007).

Szybkim i łatwym sposobem na złagodzenie rozstroju żołądka i niestrawności jest żucie małego kawałka kandyzowanego imbiru po posiłku lub w razie potrzeby. Spryskanie języka kilkoma kroplami nalewki z kłącza imbiru jest również pomocnym sposobem na złagodzenie dolegliwości brzusznych.

Więcej niż tylko smaczne kłącze

Chociaż imbir ma wiele smacznych właściwości, które możesz włączyć do posiłku, imbir ma oczywiście wiele zastosowań, które możesz również wprowadzić do swojej praktyki zielarskiej! Repertuar zastosowań imbiru wykracza poza to, co omówiliśmy w tym artykule.

Dowiedz się więcej o sposobach wykorzystania imbiru w naszych postach 3 powody, dla których warto jeść imbir w okresie zimowym oraz lukrecja i imbir: ziołowe środki zmniejszające przekrwienie.

PRZYPISY

Altman, RD i Marcussen, KC (2001). Wpływ ekstraktu z imbiru na ból kolana u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. Zapalenie stawów i reumatologia, 44(11), 2531-8. Pobrane z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11710709

Gladstar, R. (2012). Zioła lecznicze Rosemary Gladstar: przewodnik dla początkujących. North Adams, MA: Wydawnictwo piętrowe.

Hoffmann, D. (2003). Zielarstwo medyczne. Rochester, VT: Healing Arts Press.

Saenghong, N., Wattanathorn, J., Muchimapura, S., Tongun, T., Piyavhatkul, N., Banchongglikitkul, C., & Kajsongkram, T. (2012). Zingiber officinale poprawia funkcje poznawcze zdrowych kobiet w średnim wieku. Uzupełniająca medycyna alternatywna oparta na dowodach, 2012, 383062. http://doi.org/10.1155/2012/383062.

Srivastava, KC i Mustafa, T. (1992). Imbir (Zingiber offinicale) w reumatyzmie i zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. Hipotezy medyczne, 39(4), 342-348. http://doi.org/10.1016/0306-9877(92)90059-L

Drewno, M. (2007). Ożywić. Pobrane z http://www.woodherbs.com/Ginger.html.