3 korzyści z liści maliny dla kobiet

Kiedy myślisz o malinach, przychodzą na myśl wizje cierpkich, pysznych małych jagód, ale znajoma malina oferuje nam znacznie więcej niż zdrową przekąskę . Kiedy spojrzymy poza smaczne owoce tej odpornej rośliny, stwierdzimy, że liście malin mają wiele zalet dla kobiet, w tym są używane jako pomocny sprzymierzeniec podczas ciąży i ogólne wsparcie dla kobiet.

Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą 3 korzyściami płynącymi z liści malin, które są doskonałe dla zdrowia kobiet.

Teraz, zanim przejdę do zalet liści malin, chcę najpierw porozmawiać o najlepszym sposobie przygotowania malin do użytku.

Aby jak najlepiej wykorzystać liść maliny, rozważ zaparzenie go jako naparu. Zielarz Susun Weed (2015) wyjaśnia, że ​​filiżanka liści maliny przygotowana jako herbata zawiera około 5 mg wapnia w porównaniu do filiżanki naparu z liści malin, która zawiera od 200 do 250 mg wapnia.

Aby zrobić taki napar, namocz jedną uncję liści malin w litrze przegotowanej wody na cztery do ośmiu godzin. Uważaj, to dużo suszonych ziół. Liście są dość puszyste i napełnią słoik! Nie rozpaczaj, robisz to dobrze! Oczywiście możesz również zrobić herbatę z liści malin, która nadal zapewni ci mnóstwo dobroci malin. Aby to zrobić, po prostu namocz 2 łyżki liści na szklankę wody przez co najmniej 10 minut, odcedź i ciesz się. Aby czerpać korzyści z odżywczych ziół, ciesz się nimi konsekwentnie przez wiele tygodni!

3 Korzyści z liści maliny dla kobiet

1. Ziołowe witaminy i minerały

Kiedy po raz pierwszy zastanawiam się nad korzyściami płynącymi z liści maliny, pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest to, jak bardzo odżywiają one organizm.

Odżywcze zioła są uważane przez zielarzy za zdrowe źródło pożywienia. Zioła takie jak pokrzywa, liść mniszka lekarskiego, ptasie ziele czy słoma owsiana mają wysoką zawartość wielu odżywczych witamin i minerałów. Liść maliny (Rubus idaeus, R. strigosus, R. parviflorus) nie jest wyjątkiem! Zioła te, gdy są spożywane lub sporządzane z herbat i naparów, zawierają wiele składników odżywczych, które są łatwo dostępne dla naszego organizmu.

Wapń, żelazo i magnez znajdujące się w liściach malin są często składnikami odżywczymi, których potrzebują kobiece ciała. Inne witaminy i minerały obecne w liściach malin to witaminy A, B1, B2 i B3, a także witaminy C i E, mangan, niacyna i selen (Gladstar, 2001; MyIntyre, b.d.; Young, b.d.).

Zawartość niektórych składników odżywczych w jednej uncji liścia maliny:

 • 408 mg wapnia
 • 446 mg potasu
 • 106 mg magnezu
 • 3,3 mg żelaza
 • 4 mg manganu

(Bergner, 2001).

Według zielarki Rosemary Gladstar, wysoka zawartość żelaza w malinach może pomóc osobom cierpiącym na anemię i jest szczególnie przydatna w połączeniu z pokrzywą, aby pomóc w wyczerpaniu energii, które tak często towarzyszy anemii (Gladstar, 2001). Wyjaśnia również, że duże ilości manganu w liściach malin mogą być „wykorzystywane przez organizm do produkcji zdrowej tkanki łącznej, takiej jak macierz kostna i chrząstka, oraz [jako] ważny czynnik w metabolizmie energetycznym” (Gladstar, 2001, s. 359).

2. Pomocnik menstruacyjny ~ 753 ~

Malina jest dobrze znana przez zielarzy jako środek wzmacniający macicę. Liście zawierają alkaloid zwany fragaryną, który, jak odkryli naukowcy, pomaga jednocześnie tonować i rozluźniać mięśnie macicy, pomagając zrównoważyć działanie mięśni macicy (Trickey, 1998).

Malina ma również właściwości ściągające stosowane do napinania wiotkich tkanek. Uważa się, że razem fragaryna i cierpkość są odpowiedzialne za wiele korzyści płynących z liści maliny dla kobiet, pomagając napinać i tonizować mięśnie macicy i miednicy. Dlatego napar lub herbatka spożywana regularnie przez cały cykl może być pomocna w przypadkach wypadania macicy i nadmiernych krwawień miesiączkowych. Jest również stosowany w celu złagodzenia bolesnych skurczów mięśni macicy, pomagając złagodzić skurcze menstruacyjne (McIntyre, nd).

3. Liść maliny dla kobiet w ciąży

Być może najbardziej znaną i lubianą korzyścią płynącą z liści malin jest ich stosowanie w czasie ciąży. Liść maliny jest używany przez zielarzy do promowania płodności zarówno u kobiet, jak i mężczyzn i uważa się, że jest szczególnie pomocny w połączeniu z koniczyną czerwoną (Weed, 1986).

Podczas ciąży odżywcza zawartość malin pomaga odżywić matkę i dziecko. Co więcej, maliny są również stosowane w celu złagodzenia nudności i porannych mdłości w czasie ciąży, być może ze względu na ich właściwości ściągające (Bergner, 2001).

Liść maliny jest często polecany przez położne jako pomoc w przygotowaniu macicy do skutecznego porodu. Anne McIntyre wyjaśnia, że ​​„rozluźniając nadmiernie napięte mięśnie i tonizując nadmiernie rozluźnione mięśnie, liście malin umożliwiają skuteczne kurczenie się macicy podczas porodu, ułatwiając i przyspieszając poród” (McIntyre, nd, para. 7). Zielarz i położna Aviva Romm, M.D., mówi nam, że „herbata z liści czerwonych malin, 2 filiżanki dziennie, jest bezpieczna w czasie ciąży, a kilka badań wykazało, że regularne przyjmowanie jej w ostatnim trymestrze ciąży może ułatwić poród, zmniejszyć potrzeby interwencji medycznych podczas porodu i zmniejsza prawdopodobieństwo, że dziecko będzie wymagało jakiejkolwiek resuscytacji” (Romm, 2015).

Po porodzie cierpkie działanie malin pomaga przy krwawieniu i obrzękach, a także przywraca napięcie macicy. Wysoka zawartość składników odżywczych może pomóc wzbogacić mleko matki, chociaż nadmierne spożycie może powodować problemy z zaopatrzeniem ze względu na cierpkość malin.

Istnieje pewna rozbieżność co do czasu i ilości malin stosowanych w czasie ciąży. Niektórzy zielarze używają malin przez cały okres ciąży, podczas gdy inni uważają, że konsekwentne stosowanie jest właściwe po rozpoczęciu drugiego trymestru. Jeśli masz pytania dotyczące stosowania maliny w czasie ciąży, skonsultuj się z położną, lekarzem lub doświadczonym zielarzem.

Jak stworzyć smaczne kombinacje dla czerwonej maliny

Malina smakuje trochę jak czarna herbata i zwłaszcza jako napar może być dla niektórych trochę mocna. Dobrze komponuje się z innymi ziołami, takimi jak mięta zielona, ​​mięta pieprzowa, słoma owsiana, lucerna, melisa oraz owoce dzikiej róży i płatki, tworząc pyszny napar. Możesz również osłodzić napój malinowy miodem lub syropem klonowym, a nawet dodać soku lub wody, jeśli chcesz. Eksperymentuj, aby znaleźć swój ulubiony sposób na cieszenie się tą cudowną rośliną!

Pyszna mieszanka malin

Druk

Składniki
½ szklanki suszonych liści malin
¼ szklanki suszonej słomy owsianej
¼ szklanki suszonej mięty zielonej
¼ szklanki suszonych owoców róży

Kierunki

  Wymieszaj wszystkie zioła razem i przechowuj w szczelnym pojemniku.

  Gdy jesteś gotowy do zaparzania naparu, dodaj 1 do 2 łyżek stołowych powyższej mieszanki ziół na szklankę wrzącej wody przez 10 minut, aż do uzyskania mocy infuzji, czasu parzenia 8 godzin.

  Odcedź, dodaj miód, jeśli chcesz i ciesz się.

  Zrób to w większych ilościach i przechowuj w lodówce, aby napój był gotowy, kiedy tylko chcesz. W lodówce wytrzyma do 24 godzin.

Lemoniada malinowo-pomarańczowa

Druk

Składniki
1 litr naparu z liści malin
⅓ do ½ szklanki miodu w zależności od tego, jak cierpka lubisz lemoniadę
½ szklanki soku z cytryny
½ szklanki soku pomarańczowego
2 szklanki wody, opcjonalnie

Kierunki

  Wymieszaj miód z naparem, gdy jest jeszcze ciepły, aby miód się stopił.

  Następnie dodaj mieszankę miodu/naparu z liści malin do soku z cytryny i pomarańczy.

  Dobrze wymieszaj i posmakuj. Jeśli mieszanka jest dla Ciebie za mocna, dodaj trochę wody do smaku.

  Możesz też dodać więcej miodu, jeśli lemoniada jest dla Ciebie za kwaśna! Po prostu podgrzej niewielką ilość wody i rozpuść w niej miód przed dodaniem do lemoniady.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ziołach? Tutaj, w Akademii, mamy dla Ciebie wiele wspaniałych możliwości rozpoczęcia lub poszerzenia wiedzy o ziołach! Odwiedź naszą stronę kursu tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

PRZYPISY

Bergner, Paweł. (2001). Baza środków ludowych. Boulder, Kolorado: Komunikacja Bergnera.

Gladstar, Rosemary. (2001). Zielnik rodziny Rosemary Gladstar. North Adams, MA: Storey Books.

McIntyre, Anne. (nd) Rubus ideaus • Govariphala • Malina. Pobrane z http://annemcintyre.com/rubus-ideaus-%E2%80%A2-govariphala-%E2%80%A2-raspberry/

Romm, Aviva. (2015). Zioła w ciąży: co jest bezpieczne, a co nie. Pobrane z http://avivaromm.com/herbal-medicines-in-pregnancy-safety

Trickey, Ruth. (1998). Kobiety, hormony i cykl menstruacyjny. St. Leonards, NSW: Allen & Unwin.

Zioło, Susun. (2015). Napar z czerwonych malin z Susun Weed. Pobrane z https://www.youtube.com/watch?v=srQnX96bO4k

Zioło, Susun. (1986). Mądra kobieta ziołowa na rok rozrodczy. Woodstock, NY: Wydawnictwo Ash Tree.

Młody, Cory. (nd). Po prostu powiedz nie syntetycznym witaminom i przetworzonej żywności! Pobrane z http://www.susunweed.com/herbal_ezine/May05/healingwise.htm

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US