Piękno ziół

Rośliny, które zbieramy z pól i lasów, zawierają setki, jeśli nie tysiące składników odżywczych i aktywnych składników zapakowanych w ciemne korzenie, czerwone i żółte płatki, srebrzyste liście, lśniące nasiona, soczyste owoce. Od spaceru ogrodową ścieżką wyłożoną pachnącym tymiankiem, odkrywania krwawnika podczas górskiej wędrówki dokładnie wtedy, gdy go potrzebujemy, po nasycanie olejku żółtymi kwiatami nagietka — całe to piękno otwiera nasze serca i podnosi na duchu.

A im bardziej dostrzegamy to piękno, dzieje się coś niesamowitego: zaczynamy dostrzegać go coraz więcej. Mlecze na naszym podwórku nie są już chwastami, miejska działka porośnięta bylicą jest absolutnie oszałamiająca, a skrawek fiołków, którego wcześniej nie zauważaliśmy, staje się dla nas cenny. To, co kiedyś było nienazwanym polem roślin generycznych, zapełnia się przyjaciółmi: dziewanną, koniczyną, dziurawcem, dziką marchewką. Im piękniejszy staje się świat, tym bardziej rozumiemy, że to piękno jest częścią nas, a my jesteśmy jego częścią.

Uświadomienie sobie tego rodzi więź i wdzięczność za królestwo roślin. To tak, jakby nasz duch znalazł małe miejsce odpoczynku, bezpiecznie zagnieżdżony w tej życzliwej i pięknej społeczności roślin. Znajdujemy się głęboko ugruntowani, wspierani i podniesieni na duchu, gdy osiedlamy się w tym świecie, w którym piękno nie tkwi w naszych cechach fizycznych ani w naszych osiągnięciach, ale w połączeniu z roślinami i ich brzęczącymi, żywymi ekosystemami. Nasze komórki, umysł, ciało i duch są odżywiane przez ten powrót do natury. Rozpoznajemy to i szukamy tego, znajdując czas i przestrzeń w naszych zabieganych dniach, aby spędzić kilka chwil w zielonym świecie, aby ponownie połączyć się, naładować akumulatory i zrozumieć i docenić nasz czas i cel na Ziemi. Znajdujemy się na wędrującej leśnej ścieżce pełnej roślin podszytu, spacerując wzdłuż smaganej wiatrem linii brzegowej usianej plażowymi różami lub poruszając się przez pole sięgające do pasa nawłoci i bylicy, i jesteśmy w domu.

Dla niektórych osób pomysł wędrówki po dziczy w poszukiwaniu ziół może wydawać się nieco dziwny i niezwykły. Dla innych idea braku połączenia z naturą na intymnym poziomie, takim jak ten, jest nie do pojęcia. Ta ostatnia grupa z pewnością odczuła entuzjazm, jaki odczuwa się, gdy zdamy sobie sprawę, że to, co często bierzemy za pewnik w naszym dzikim środowisku, jest w rzeczywistości samym pokarmem dla życia.

Żywa, oddychająca ziemia znajduje się tuż pod naszymi stopami, wypychając uzdrawiające i odżywcze dary w postaci roślin przez swoją skorupę. Z trudem jesteśmy w stanie wyobrazić sobie całą tę działalność, która ma miejsce głęboko pod ziemią. Istnieją mikroorganizmy tworzące tysiące środowisk z korzeniami i kłączami rosnącymi, pobierającymi i dostarczającymi energię roślinom powyżej.

Wszystko, co musimy zrobić, to otworzyć nasze umysły i serca na tę piękną nagrodę. Może oderwijmy się nieco od naszych normalnych, codziennych zajęć i wymknijmy się do lasu lub do naszych pobliskich parków i łąk. Tam możemy na nowo poznać to, co prawdziwe i dobre. Usiądź i poczuj ponownie, być może tak jak w dzieciństwie, miękkie, śliskie trawy. Poczuj świeże, ziemiste zapachy i posmakuj słodkich, gorzkich, czasem cierpkich smaków kwiatów i liści. Kiedy jesteś gotowy, aby dalej odkrywać piękno ziół, aby zrozumieć, w jaki sposób rośliny mogą leczyć i odżywiać, idź do swojej ulubionej księgarni lub biblioteki i kup książkę o ziołach, która może pomóc otworzyć drzwi do dzikiego i cudownego świata ziół. zioła. Herbal Academy of New England oferuje niedrogie kursy online i zajęcia lokalne, które dodatkowo pomogą ci w eksploracji. Gdziekolwiek się znajdziesz, nie przegap tej przyjemności i poczucia przynależności. Przestań wąchać róże!

Aby dowiedzieć się więcej o studiowaniu w Herbal Academy of New England, odwiedź nasze internetowe programy zielarstwa. Witamy nowych uczniów zarówno na wstępnym, jak i średniozaawansowanym kursie ziołowym.