Natura zielarstwa

W dzisiejszym świecie przetworzonej żywności i produkowanych leków, rosnąca liczba idealistycznych jednostek unika opcji masowej produkcji głównego nurtu, aby skorzystać z zalet naturalnych, organicznych, i tradycyjne. W szczególności coraz więcej osób uznaje, że leki ziołowe, w porównaniu z wieloma konwencjonalnymi lekami, są często bezpieczniejsze, łatwiejsze w użyciu i po prostu lepsze dla ogólnego samopoczucia.

Jedynym minusem wydaje się być koszt: ekstrakty ziołowe mogą być tak drogie, jak konwencjonalne leki dostępne bez recepty, a nawet zioła kulinarne o właściwościach leczniczych są zwykle oznaczane, gdy szukasz opcji organicznych. Przechadzając się po półkach lokalnego sklepu ze zdrową żywnością, łatwo jest postrzegać ziołolecznictwo jako niezwykle kosztowne przedsięwzięcie.

Ale tak nie musi być.

Koszt zielarstwa  

Ziołolecznictwo to znacznie więcej niż przyjmowanie danego zioła na daną dolegliwość i nie musi kosztować nic więcej niż czas, energię i poświęcenie.

Wiele tych samych ziół, które można znaleźć na półkach Whole Foods, można znaleźć rosnących dziko; wszystko, co musisz zrobić, to nauczyć się, jak je rozpoznawać, dbać o nie i używać. Taka jest bowiem prawdziwa natura ziołolecznictwa – praca w harmonii z hojnością, jaką daje nam natura, ochrona i pielęgnacja tego zasobu, który jest wspólny dla nas wszystkich, a w zamian otrzymywanie pożywienia, zdrowia i spokoju, które pochodzą tylko ze spędzania czasu w świat przyrody, który dał życie nam wszystkim.

Wybierz swoją ścieżkę

Wejdź do lasu, zrób kilka kroków od wydeptanej ścieżki.

Zamknij oczy.

Słyszysz jak liście szeleszczą na powitanie wiatru?

Czujesz zapach opadłych liści wracających do ziemi?

Poczuć smak nadchodzącego deszczu w powietrzu?

Rozejrzyj się dookoła i zobacz królewskie dęby, okazałe sosny. Ich liście i kora zwalczają infekcje i chronią przed starzeniem. Zwróć uwagę na łopian przylegający do twojej koszuli; wspomaga układ trawienny i zmniejsza stany zapalne.

A to tylko próbka dziesiątek ziół wokół ciebie, ukrywających się – w niektórych przypadkach – na widoku.

Twoim zadaniem, twoim obowiązkiem jest nauczyć się je lokalizować i identyfikować. Aby zbierać tylko to, czego potrzebujesz, z troską i wdzięcznością za to, co oferują – i rozpoznawać, kiedy zebrano zbyt wiele i należy pozwolić im rozkwitnąć. Wytwarzanie ekstraktów i nalewek z tych darów natury, często łącząc je w celu uzyskania głębszych, szerszych korzyści w miarę ujawniania się naturalnych synergii roślin. Aby zawsze używać tej wiedzy, aby chronić, doceniać i czcić. Jesteś zarządcą tej ziemi, która z kolei troszczy się o ciebie, w dwukierunkowej relacji zaufania, ochrony i wdzięczności.

Jeśli wszystko, czego oczekujesz od ziołolecznictwa, to lekarstwo na ostatnią dolegliwość, to ziołowe suplementy dostępne w Whole Foods mogą wystarczyć. Ale jeśli to, czego szukasz, to styl życia w zdrowiu i dobrym samopoczuciu, w pokoju i zrozumieniu – i jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy – wszystko, co musisz zrobić, to wyjść tylnymi drzwiami. Zrób pierwszy krok w trwałej podróży, aby poznać sedno prawdziwego ziołolecznictwa. To może być najlepszy wybór, jakiego kiedykolwiek dokonałeś.

Jeśli jesteś gotowy, aby zrobić kolejny krok, zapraszamy do przyłączenia się do naszej stale rosnącej internetowej społeczności ziołowej. Nasza społeczność składa się zarówno z początkujących, jak i doświadczonych zielarzy, pochodzących z różnych środowisk i ze wszystkich części świata. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ziołolecznictwem, dołącz do nas na poziomie początkującym na internetowym wprowadzającym kursie ziołolecznictwa. To tutaj dowiesz się, dlaczego zioła działają i podstawowych preparatów ziołowych. Studenci z pewnym wcześniejszym doświadczeniem również mogą rozpocząć pracę od razu. Wskocz na poziom zaawansowany; Trwają również zapisy na zaawansowany kurs ziołowy online!

 

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US