Zioła towarzyszące

Jeśli śledzisz nasze artykuły, uczestniczyłeś w naszym średniozaawansowanym kursie ziołowym lub nawet dopiero co odwiedziłeś nas po raz pierwszy, prawdopodobnie już wiesz, jak mocno w Herbal Academy wierzą, że zioła mogą poprawić nasze zdrowie i wzbogacić nasze życie.

Ale czy wiesz, że zioła mogą również korzystnie wpływać na życie innych roślin?

Towarzysze Sadzenia Ziół i Warzyw

Sadzenie towarzyszące to czynność polegająca na sadzeniu określonych odmian w tym samym ogrodzie, ponieważ sprzyjają one lepszemu wzrostowi drugiej osoby. Kukurydzę i fasolę można sadzić razem, ponieważ fasola przyciąga owady, takie jak chrząszcze, które polują na kukurydzę.

Inni ogrodnicy mogą sadzić wysokie kwiaty wśród swoich sałat, ponieważ zapewniają one rodzaj jasnego cienia, który pomoże sałatce prosperować. Ale zioła mogą również korzystnie wpływać na wzrost innych roślin. Poniżej znajduje się pięć ziół, które można sadzić razem z innymi uprawami.

Rumianek i Kapusta

Aromatyczne rośliny rumianku, jak również inne aromatyczne zioła, takie jak szałwia i rozmaryn, mogą korzystnie wpływać na uprawę kapusty. Uprawa innych członków rodziny Brassica (brokuły, jarmuż, kalafior, brukselka) obok tych aromatycznych ziół również może być korzystna. Ich aromatyczna natura może odstraszać niechciane owady, takie jak motyl kapuściany.

Estragon i Bakłażan

Uważa się, że szkodniki raczej nie lubią estragonu, mimo że odgrywa on wspaniałą rolę w tym przepisie na naleśniki ze szparagami. Chociaż estragon może odstraszyć wiele szkodników, jest szczególnie korzystny dla bakłażana. Oprócz odstraszania szkodników, poprawia również smak roślin towarzyszących.

Bazylia i pomidory

Bazylia jest znana z tego, że jest towarzyszem wszelkiego rodzaju aromatycznych potraw, zwłaszcza kuchni włoskiej. Ale czy wiesz, że sadzenie pomidorów w rzeczywistości poprawia smak samych pomidorów? Nie tylko to, ale może również pomóc w plonach. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak uprawiać świeżą bazylię tutaj.

Koper włoski i koperek

Koper jest znany jako problematyczny obok prawie wszystkich innych roślin, a mimo to może rosnąć z koprem. Chociaż koper pomaga innym roślinom, takim jak kapusta i sałata, użycie go z takimi uprawami może sprawić, że samotny koper będzie trochę zazdrosny.

Lovage i… Prawie wszystko

Lovage jest byliną, która może być używana zarówno do liści, jak i korzeni do różnych potraw. Ale jest również uważana za korzystną roślinę towarzyszącą dla prawie wszystkich różnych gatunków roślin.

Czy masz jakieś historie o udanych sadzeniach ziół towarzyszących, którymi możesz się podzielić? Zostaw komentarz poniżej i daj nam znać, co planujesz na wiosenny ogród. Możesz także znaleźć pomocne wykresy sadzenia towarzyszące, takie jak obraz po prawej autorstwa Fundacji Afristar, które znajdują się na naszej tablicy ogrodniczej na Pintereście.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US