Szklarnia jest zawsze bardziej zielona

Wizyta w Margaret C. Ferguson Greenhouse w Wellesley College.

Wrażenie promieni słonecznych padających na skórę. Czerwono-pomarańczowa poświata pod powiekami pulsuje. Zapach morskiej bryzy zaparowuje nos, a cichy szum fal to eteryczna kołysanka.

Och, czekaj, wstrzymaj się z tą myślą! Wciąż trwa zima i jeśli konto bankowe nie pozwala na ostatnią chwilę wypadu do Cozumel, St. Barts lub innego tropikalnego raju, musimy jak najlepiej wykorzystać sezon. Miło jest poczuć rześkie powietrze w płucach i zobaczyć miękkie poduszki śniegu na ziemi, ale czasami elementy pory roku wzywają do wytchnienia.

Istnieje wiele zajęć, które możesz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać sezon, na przykład narciarstwo biegowe, intensywne ćwiczenia jogi, siedzenie w saunie, topienie się w ciepłej kąpieli lub zajęcie się sobą z nowymi hobby.

Zatrzymanie się przy lokalnej szklarni może być mentalnym odpoczynkiem od zimowej depresji. Lokalnie w okolicach Bostonu znajduje się kilka szklarni, a autor ten miał ostatnio przywilej odwiedzania szklarni Margaret C. Ferguson w Wellesley College.

Od pierwszego kroku z zimna do szklarni ciepłe, wilgotne powietrze uderza w skórę i płuca, robiąc miejsce na wdech świeżego powietrza. Wizualnie otoczenie jest wypełnione kolorami, które wydają się jeszcze żywsze, gdy oczy przyzwyczajają się do tej jasnej popowej symfonii kolorów, która szokuje zimowe oko.

Szklarnia Margaret C. Ferguson zawiera szesnaście połączonych ze sobą przestrzeni, z których każda jest wyjątkowa i każda otwiera drzwi do zaskakujących nowych elementów. Aby wymienić tylko kilka, jest Dom Pustynny, Dom Tropikalny i Dom Ciepłej Temperatury. Szklarnia jest domem dla różnych roślin, od różnych kaktusów po rośliny, które wydają się wręcz sueskie. Wszędzie znajdują się ławeczki do kontemplacji lub zwykłej adoracji.

Poza fizyczną przestrzenią Szklarni znajduje się Centrum dla Odwiedzających, w którym odbywają się różne zajęcia, z których najbardziej wyjątkową są różnorodne warsztaty Sztuki Botanicznej – wspaniała umiejętność, którą można dodać tym, którzy budują własną Materia Medica.~153 ~

Szklarnia jest otwarta każdego dnia w roku od 8:00 do 16:00, a wskazówki można znaleźć tutaj: http://www.wellesley.edu/wcbg/visit/directions

Niezależnie od tego, czy ktoś szuka inspiracji, czy też chce oderwać się od zimowego zmęczenia, Wellesley Greenhouse lub jakakolwiek lokalna szklarnia może ponownie połączyć nas z tętniącym życiem, żywym światem roślin!

Ten artykuł został napisany przez Lenę Jakubowski, nauczycielkę jogi i asystentkę ds. komunikacji w Herbal Academy of New England. Zdjęcia autorstwa Leny.

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US