Ręce w błocie

Chwała ogrodnictwa: ręce w błocie, głowa w słońcu, serce z naturą. Pielęgnowanie ogrodu to karmienie nie tylko ciała, ale i duszy.
– Alfreda Austina 

Jako ogrodnicy kształtujemy i rzeźbimy ziemię, która z kolei kształtuje nas. Świeże powietrze, światło słoneczne, deszcz oraz słodkie i ostre zapachy odżywiają pełne spektrum naszych zmysłów, które często są odrętwiałe lub nadmiernie stymulowane przez współczesny styl życia.

Większa część naszego regionu jest wciąż zimna i pokryta śniegiem, ale nasiona się poruszają, a ziemia rozmięka, zamieniając się w słynne błoto z Nowej Anglii. Jeśli chcesz wykiełkować w środku, teraz jest na to czas! Nasiona są dostępne w spółdzielniach zajmujących się naturalną żywnością i sklepach z artykułami ogrodniczymi. Później na wiosnę przystawki będą dostępne na targowiskach rolniczych lub na stoiskach rolniczych.

Jeśli nie masz dostępu do prywatnego ogrodu, Twoja dzielnica lub miasto może oferować miejsce na lokalnych działkach ogrodowych. Growing Center w sercu miejskiego Somerville to małe, ale tętniące życiem miejsce spotkań miłośników roślin z mnóstwem programów dla wszystkich grup wiekowych.

Albo zarejestruj się jako wolontariusz na farmie lub w ogrodzie i ciesz się czasem spędzonym na świeżym powietrzu, pomagając innym. Gaining Ground, The Food Project i Waltham Fields Community Farm to organizacje non-profit, które uprawiają żywność na potrzeby programów walki z głodem i wszystkie polegają na silnej bazie wolontariuszy. Boston Area Gleaners zabiera ochotników na farmy, aby ratować nadwyżki żywności na programy posiłków.

Istnieje wiele programów rolnictwa wspieranego przez społeczność (CSA) oferowanych przez farmy w Massachusetts, a wiele programów CSA wymaga od członków poświęcania trochę czasu na farmę. Sprawdź Przewodnik po żywności ekologicznej NOFA, aby znaleźć CSA i zarejestrować się, aby wspierać naszych lokalnych rolników.

Niezależnie od tego, czy jest to mały kryty ogródek ziołowy, wolontariat na farmie, czy pojedyncza doniczka rozmarynu, włóż te ręce w ziemię, aby pielęgnować i być pielęgnowanym!

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US